Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Era internet stacjonarny jaki Router?


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ziebice1

Proszę was o pomoc bo w informatyce jestem noga. Jaki router mam kupić aby mi internet chodził. Pani w salonie Ery powiedziała tylko tyle że jak będę miał swój prywatny nie zapłacę kosztów aktywacji.

W folderze od Ery jest taki "Router WLAN z modemem ADSL Webr@cer 8012" Czy musi być dokładnie taki ,czy może być inny? I co polecacie. Z góry dziękuję za pomoc

Internet stacjonarny na lini TP od Ery, jeszcze głupie pytanie,czy każdy laptop ma to coś do tego routera? Mam fujitsu simens Amilo PI 3540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziebice1, Kup obojętnie jaki router byle działał na lini ADSL (to są linie tepsy) a kablówki w dużych miastach działają na DSL. Laptop ma wbudowaną kartę Wifi, więc będzie widział każdy router. ;) Ceny routera pod linie TP zaczynają się gdzieś od około 150zł za nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc kazdy router z modemem ktory obsluguje technologie ADSL oraz Annex A (tanio/dobrze/rozsadnie = tp link = 110PLN, na allegro nawet po 89,90). Twoj laptop posiada kartę bezprzewodową wiec wszystko jest ok i bedzie smigać bezproblemowo - pamietaj tylko aby zabezpieczyc własną sieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tp-link TD-W8901G i internet z ery działa aż miło. Wcześniej miałem ten Webr@cer 8012, ale padł i kupiłem tp-link, aby mieć internet zanim Webr@cer'a naprawią na gwarancji. Dostałem naprawiony, ale już do niego nie wrócę. Tp-link działa znzcznie lepiej i wi-fi ma większy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon64x4, Nie widzę problemu. Moi rodzice mieszkają w mini bloku razem z 4 innymi rodzinami i mają niezabezpieczoną sieć i nie ma problemów. ;) Wszystko zależy od tego jak "kochany" sąsiadów masz. W sumie co to za problem założyć jakieś najprostsze hasło i można spać spokojnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm moze i ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie z racji wykonywanej profesji ale jaesli ktos ma dostep do takiej sieci moze wyciagnac baaaaaaaardzo duzo informacji z pozoru nieprzydatnych (np. najprostsza rzecz - hasło do poczty) ... z pozoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nie zabezpieczania sieci, opowiem historie, która zdarzyła się naprawdę mojemu przyjacielowi.

 

2 tygodnie wcześniej: kumpel do mnie dzwoni, i mówi żebym przyszedł pomóc mu zabezpieczyć router, bo chyba ktoś się podłącza pod niego i mu net zamula strasznie. Poszedłem, zabezpieczyłem. Ogólnie z miesiąc używali routera nie zabezpieczonego.

Mieszkanie przyjaciela, godzina 6 rano, czwartek: ktoś wali do drzwi, za drzwiami parę policjantów z przestępczości gospodarczej. Wpadają do domu i rekwirują 2 komputery oraz trochę ponagrywanych płyt z muzyką. Kumpla akurat w domu nie ma, na miejscu był jego brat.

Tego samego dnia, parę godzin później. Przesłuchanie najpierw brata, potem kumpla. Komputery w prokuraturze, kumpel przyznaje się do zainstalowania offica, windowsa. Dowiedział się, że może mieć za to jakieś roboty publiczne, a na komputery musi poczekać x czasu... Podczas przesłuchania dowiedział się, że z jego ip ktoś oszukiwał ludzi na allegro. Przez niezabezpieczony router podłączał się i wystawiał je. Kolega mieszka na 2 piętrze w bloku. Gość najprawdopodobniej stawał pod blokiem samochodem, wyciągał laptopa i się podłączał. Ostatnio było głośno w internecie o rozbitej "szajce" przestępców internetowych na terenie pomorza (policja ze Słupska i z Trójmiasta rozbiła niby tą szajkę). Jeździli i szukali niezabezpieczonych sieci, a potem logowali się z nich na allegro i oszukiwali ludzi (na inne portale pewnie też).

 

Także, jeżeli dalej ktoś uważa, że nie trzeba zabezpieczać routera bo ma dobrych sąsiadów, to niech się jeszcze raz nad tym zastanowi.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli ktoś nie ma pojęcia i myśli że kupi router który sam sie skonfiguruje zaoszczędzając przy tym troszke pieniążków to potem szczęka ląduje na podłodze.

Minimum bezpieczeństwa to szyfrowanie łącza i wyłączenie rozgłaszania sieci.

Dodatkowo warto zmniejszyć moc nadawania sieci do takiego obszaru w którym używamy laptopa. Można się pokusić o cykliczną zmianę hasła ale kto o tym pamięta; bardziej pamiętamy o zamknięciu domu, samochodu, zabezpieczenie portfela przed kieszonkowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dodatkowym zabezpieczeniem może być filtracja adresów mac, zmiana oczywiście login i hasła do samego routera, zmiana hasła podłączenia do routera (w wpa2 np) i będzie na pewno bezpieczniej ;)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!