Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy z napedem


DrzinX

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy włączam bieg obojetnie czy do przodu czy wsteczny samochód stoi w miejscu.

Moja wina zachciało mi się szaleć na placyku. Podczas katowania mojej megi robieniem 'bączkąw' wyskoczyl mi bieg i tak jak juz wyżej napisałem . Skrzynia działa bez zarzutu, sprzegło też normalnie wyczuwalne pod nogą. Jednak wydaje mi sie że najparawdopodoniej strzeliło wlasnie sprzeglo albo coś od przenoszenia napędu na osi. Co o tym myślicie (silnik 1,9D). Ile może koszować sprzegło do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło z wymianą to 400-500 zł ale tu mogło się co innego stać, mogłeś np półoś złamać albo przy skrzyni biegów taki element odpowiadający za przekazywanie mocy na koła (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa - ale efekt jest taki ze biegi możesz zmieniać, prędkościomierz pokazuje prędkość ale auto nie jedzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawioslem auto do mechanika i po ogledzinach mowi ze na 90% skrzynia, gdy wlacze bieg predkoscionierz stoi jednak w miejscu jedak podczas holowania na odpalonym silniku i na luzie licznik pokazywal predkosc. Czy oplaca sie wymienic cala skrzynie na jakąć używke od anglika (550zł) czy raczej ta czesc od napedu nie bedize taka droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupota czasem boli :-/

 

poczekaj co powie Ci mechanik - wymiana całej skrzyni to spora operacja przeważnie przy niej zmienia się też sprzęgło i olej w skrzynii - kolejnych kilka stówek, 550 zł za skrzynie to nie najgorsza cena, pytanie tylko w jakim stanie jest ta skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykly diesel sam się zdziwilem ze przy takim silniku mozna zajechac skrzynie. Ale coż, poweidzcie mi czy w meganach ph1 w silnikach 1,9D byly montowane te same skrzynie co w ph2? bo tamta ktorą chce kupić jest od megany 98 a ja mam 99. I jeszcze jedno pytanie czy pasują tylko skrzynie od 1,9D? bo z wyglądu wydaje mi sie że od benzyny 1,6 jest podobny ale mogę sie mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie czy pasują tylko skrzynie od 1,9D? bo z wyglądu wydaje mi sie że od benzyny 1,6 jest podobny ale mogę sie mylić.
skrzynia do diesla jest dłuższa niż do benzyny... więc może i obudowy pasują ale przełożenia są inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!