Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doświetlanie zakrętów co o tym sądzicie?

Gość ziebice1

Recommended Posts

ziebice1, Pomyślałeś co sobie inni kierowcy o Tobie pomyślą jak Cię zobaczą z tym w akcji? ;) Za takie coś można również dostać mandat od policji bo nie można bez uzasadnienia używać halogenów. ;) Doświetlanie w fabrycznych autach działa po skręcie kierownicy i polega na tym, że światła mijania skręcają a nie żadna zabawa w halogeny. ;)

Doświetlanie w fabrycznych autach działa po skręcie kierownicy i polega na tym, że światła mijania skręcają a nie żadna zabawa w halogeny.
i tu się mylisz.

W niektórych autach włączają się halogeny. Np: Skoda, Fiat, niektóre Mercedesy... i pewnie wiele innych ;)

doświetlanie w autach fabrycznie wyposazonych w tą funkcję

kolejny marketingowy bajerek.

Po kilku tygodniach zakładania dziennych,

nikt nie przekona do bazcelowego grzebania w skrzynce "bezpieczników" pod maską ph II.

Panowie

1. Trzeba mieć na to homologacje na te doświetlanie z halogenów

2. Można używać ale do prędkości 40km/h

Warunki, jakie spełniać muszą dodatkowe światła zakrętowe określa regulacja ECE 119, która weszła w życie 6.04.2005 r. Aby mieć homologacje, trzeba te warunki spełniać.

poza tym te doświetlanie działa tylko wtedy gdy załączymy kierunkowskaz. Jadąc np przez las kretą drogą nie załączy się to doświetlanie bo nie włączamy kierunkowskazów =/ a wiec lipa...

w clio tez jest doswietlanie zakretow realizowane poprzez zapalanie odpowiedniego do kierunku skretu swiatla przeciwmgielnego - uwazam ze jest to bardzo lipne rozwiazanie

w megane III i lagunie (tylko wersje z kseonanmi) doswietlanie odbywa sie poprzez skret soczewki głownej przy ruchu kierownica wiec teoretycznie git ;) a jak bedzie w praktyce to zobacze za niecale 2 miesiące ;)

w clio tez jest doswietlanie zakretow realizowane poprzez zapalanie odpowiedniego do kierunku skretu swiatla przeciwmgielnego -

Nie wiem o jakim clio piszesz.Mam clio grandtour 2008 i doświetlaniem ale "doświetlacz' jest w lampie zespolone.Fajna sprawa przy parkowaniu nocą.

http://megane.com.pl/ogolne-doswietlanie-z...=do%B6wietlanie

http://megane.com.pl/megane-ii-phi-doswiet...=do%B6wietlanie

W BMW 5 też ksenon "patrzy" za zakrętem i fajnie to wygląda, jak się włącza światła, a soczewka rozgląda się jak terminator góra-dół, później prawo-lewo ;)

Nie wiem o jakim clio piszesz.

swoja wypowiedz opieralem na ... informacji uzyskanej z RP ;)

Zanim zamowielm swoją megi starałem się dowiedzieć w jaki sposób realizoweane jest w niej doświetlanie zakrętów i taka odpowiedz wlasnie dostałem...

...

w megane III i lagunie (tylko wersje z kseonanmi) doswietlanie odbywa sie poprzez skret soczewki głownej przy ruchu kierownica wiec teoretycznie git ;) a jak bedzie w praktyce to zobacze za niecale 2 miesiące ;)

działa to bardzo dobrze - mam to u siebie i jestem z tego bardzo zadowolony. Rzeczywiscie swięci tam gdzie jedziesz ;)

• 6 lat później...

Cześć! Odświeżam temat.

Znalazłem na forum temat dotyczący przerobienia sterowania lampami w Scenicu 3 generacji, który możliwie najmniej inwazyjnie wywołałby "doświetlanie zakrętów" światłami przeciwmgłowymi.

Rozwiązanie zainteresowało mnie o tyle, że nie jest to zwykłe dołożenie taniego modułu z alledrogo, a użycie przekaźnika DS454, który czyta prędkość auta po szynie CAN i dezaktywuje doświetlanie zakrętów powyżej 40km/h.

Link do tematu: Mój odnośnik

Rozwiązanie to wydaje się być ciekawym bajerem, stosunkowo niedrogim w zamontowaniu i jednocześnie najbardziej zbliżonym do fabrycznego pomysłu wielu producentów.

Pojawia się jednak krótkie pytanie- czy w Megane, tak jak w Scenicu prędkość może zostać odczytana po szynie CAN?

• 3 miesiące temu...