Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RM II 2006 1.9 dCi 130 ps 87 tys.km. - na co zwrócić uwagę??


karolwilski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałbym się poradzić osób z dużo większym doswiadczeniem z Megane niż ja.

Planuję zakup Megane, znalazłem (jak większość na otomoto)

Pokrótce:

rok: 2006

przebieg: ok 87 tys.km (podobno prawdziwy, przed dużym przeglądem, wymianą rozrządu itd)

silnik:1.9 dCi 130 ps

cena 22.900 do negocjacji

Właściciel sprowadził auto z Francji, było uszkodzone prawy przód, wymieniony leflektor, maska błotnik i chyba zderzak). Co do wyposażenia to nie wiem za dużo: 6 biegów, senor zmierzchu i deszczu, tempomat, klimatyzacja(niewiem czy climatronik czy manual - czekam na fotki z wnętrza), kierownica multi, i to chyba wszystko co jest w opisie.

Chcę się umówić na "oględziny" - co sprawdzić w pierwszej kolejności??

Jak bedzie możliwość podjadę do ASO.

Ale tak "wizualnie" na co zwrócić uwagę??

 

- czy nie zostawia 3 śladów po tym uszkodzeniu, spasowanie drzwi, elemetów karoserii??

a silnik??

- rozruszniki potrafią szwankować, elektryka to wiem, hands free, ??

 

Proszę o pomoc bo cena auta jest atrakcyjna (nie wiem czym jest podyktowana).

Na oko wszystko wygląda ok, ale diabeł tkwi w szczegółach.

 

będę wdzięczny za informacje i sugestie.

 

Poniżej linki do fotek auta:

 

RM II 2006 r., 1.9 dCi, 130ps, 87tys.km_1

RM II 2006 r., 1.9 dCi, 130ps, 87tys.km_2

RM II 2006 r., 1.9 dCi, 130ps, 87tys.km_3

RM II 2006 r., 1.9 dCi, 130ps, 87tys.km_4

RM II 2006 r., 1.9 dCi, 130ps, 87tys.km_5

RM II 2006 r., 1.9 dCi, 130ps, 87tys.km_6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zatyczki na klemie plusowej właściwie nic nie sugeruje oprócz tego że jej nie ma,

Cena faktycznie bardzo niska, zapewne ogledziny wyjasnią wszystko.

Rozumiem że ta rysa nad wyświetlaczem świadczy o zdejmowanym daszku licznika??

W przypadku cofania licznika zabieg wykonuje się na liczniku czy komputerze auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku cofania licznika zabieg wykonuje się na liczniku czy komputerze auta??

Zależy od specjalisty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wloty powietrza grila ma 2007, a listwy drzwi 2006.

Licznik robi się kabelkiem przy wnęce na napoje.

 

Zapewne dlatego że po kolizji drogowej był zmieniony zderzak - stąd 2007 rok wlotów, a reszta z 2006 roku, za pewne na lampie też bedzie inny rok produkcji (prawy przód) bo również była wymieniona. Swoją drogą ciekawe czy właściciel podzieli się fotkami z przedwypadku ;-) Pewnie nie - żebym się nie przestraszył. Kontaktowałem się z nim i pon-wt ma podesłąć fotki, ciekawe jak prawa poduszka powietrza (po wystrzale czy nie), na jej podstawie teoretycznie można określić siłę wypadku jaki auto przeszło...

 

Przeglądają ogłoszenia na otomoto, co mnie zdziwiło i zaciekawiło za jednym razem. większość aut pochodzi z terenów dotkniętych klęska powodzi, lub najbliższych okolic.

 

A tu jeszcze nasuwa mi się pytanie do Was, to prawda że 2.0 dCi 150 ps, ten z wersji GT, jest na łańcuszku rozrządu?? I jest to chyba najlepszy silnik Renault w dieslu montowany w megane, biorąc pod uwagę moc, moment obrotowy, osiągi, spalanie i obsługę razem, jak uważacie??? Szkoda tylko że wersje GT tak rzadko pokazują się w sprzedaży....

 

Bo słyszałem niezbyt pochlebne opininie i jego bracie 178 ps montowanym wersji RS Diesel.. choć zapewne ile ludzi tyle opinii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzałeś się na ten samochód i cenę , teraz czekasz, aż ktoś przyklaśnie:

"tak, bierz, wyśmienita oferta! Nic lepszego nie znajdziesz! Łap okazję! ;) !"

Tanie i dobre jest jedynie to.

Niezła oferta była ta: http://www.allegromat.pl/aukcja51217

jeździ jak nówka i mam zamiar jeszcze długo.

Większość jest z terenów powodziowych i okolic bo wiadomo,

że jak idzie woda, to każdy chce sprzedać samochód zanim go zaleje i straci na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCAR, mylisz się jeżeli uważasz że napaliłem się na ten konkretny egzemplarz.

 

Może wyjaśnię: Chcę kupić megane 2006-2007, ale nie interesują mnie te egz. z silnikiem 1.5 dCi (dlatego oferta którą pokazałem oprócz małego przebiegu niczym mnie nie zachwyca) w gre wchodzi 1.9dCI 130ps lub 2.0 dCi 150ps, i takiego szukam, jest kilka takich, nawet ciekawych ale mieszkając w gdańsku nie zamierzam jechać przez całą polskę w okolice Sandomierza czy jeszcze dalej po to by sie rozczarować oglądając auto z nieznaną historią.

 

Druga sprawa, zakładając ten temat nie prosiłem o "przyklepanie" że proponowane auto jest najlepszą ofertą, a raczej o to na co należało by zwrócić uwagę poza oczywistymi elementami oglądając używane auto po stłuczce.

 

Więc jeżeli już chcesz coś napisać to proszę raczej w temacie ewentualnie w odpowiedzi na inne moje pytania z postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to auto zostało juz ukończone ( wedle sprzedjącego ) ale dla mnie jesli ktos klepie auto a niepostarał się aby były wszystkie kołki do mocowania plastików, resztę naprawy mógł przeprowadzic w ten sam sposób czytaj byle jak i najnizszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

przy okazji tematu chciałbym się zapytać czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób mogę sam sprawdzić czy faktycznie posiada auto wszystkie poduchy powietrzne czy tylko ma nakładki a samych poduszek nie ma ? kupiłem parę dni temu z 2006 1.5 dci 5 drzwi.

post-25963-1276323974_thumb.jpg

post-1-1276323974_thumb.jpg

post-1-1276323975_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne specjaliści będą wiedzieli, być może się mylę ale może podłączając auto pod komputer można wykryć czy wszystkie poduszki a raczej ich czujniki "odpowiadają".

 

Co do egzemplarza który pokazałem na fotach, oglądałem osobiście wczoraj:

moje spostrzeżenia:

- z zew. auto wygląda przyzwoicie, choć są spore przetarcia lakieru w okolicy klamki drzwi kierowcy;

- podobno ukradli właścicielowi dzień wcześniej kołpaki i ich nie było jak przyjechałem;

- maska, błotnik silnik, szyba, lampa str. prawa - te elementy zostały wymienione i wygląda że jest zrobione dobrze;

- trakcja poprawna, silnik chodzi prawidłowo, zawieszenie ok;

- wnętrze:

* brudne

* powycierane dość mocno, nawet drążek zmiany biegów, kierownica (jak na 4-ro letnie auto to wygląda jakby miał jeszcze 4 lata więcej);

* nie pachnie za świeżo, klima działała bez zarzutu ale pewnie nie byłą czyszczona od nowości;

* było grzebane przy mechanizmie regulacji wysokości fotela kierowcy;

* jest klimatyzowany schowek, schowki w podłodze;

* brak książki serwisowej (przy 4-ro letnim aucie to dziwne co najmniej);

* brak koła zapasowego;

* jedna karta hand free (a gdzie druga???);

* auto straciło jedną tablicę przednią (chyba w wypadku);

*przebieg podobno autentyczny (może do sprawdzenia w ASO);

 

Generalnie technicznie auto sprawne, szczegółowy przegląd techniczny może wykazałby coś do czego można się przyczepić, braki w dokumentacji, karta, brakujące elementy wyposażenia (koło zapas) i bardzo brzydkie wnętrze nie nasuwa (jak na w miarę młode auto) chęci kupna auta (chyba że komuś nie zależy na jakości wnętrza). Cena jak już koledzy pisali jest co najmniej podejrzana.

 

Podsumowując napiszę tak:

Nie odradzam nikomu kupna tego egzemplarza, ale na pewno nie polecę go nikomu.

 

Tak więc poszukiwań ciąg dalszy.

Mam już na oku inny, młodszy, z mniejszym przebiegiem i lepszym wyposażeniem, cena 10k pln więcej (być może wysoka cena zagwarantuje pewniejsze auto).

 

Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!