Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana uszczelki nad miską oleju


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj w warsztacie i pytałem o wymianę uszczelki pod miską olejową. Podobno bez odkręcenie kilku dodatkowych rzeczy i lekkiego podniesienia silnika się nie obędzie. Taka przyjemność kosztuje ok 150 pln.

 

Moja meggie ma K7M-720 i podobno w tym motorze nie ma standardowej uszczelki, lecz jakieś dwie śmieszne gumki + silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szveyo, podnoszenie silnika to bzdura wymyślona przez mechaników oni ci wcisną kit że podnosili silnik a zrobią tak:

1-odkręcą wydech

2-popuszczą śruby wózka zawieszenia

3-podniosą auto na podnośniku wtedy wózek opuści się razem z kołami a im zostanie goła miska

4-spuszczą olej

5-odkręcą miskę założą nowe uszczelniacze i nałożą silikonu

6-dokręcą miskę potem wózek potem wydech

robota na 1:30

oni skasują jakby wyciągali motor przez 3 godz :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTASZNIK, sora ale miało być 1:30 po drugie zapraszam zobaczysz jakie to łatwe :-D wystarczy popuścić śruby na elemencie oznaczonym 20 potem podnosisz autko podnośnikiem do góry i masz miskę na wierzchu. Co do czasu ja nie naprawiam aut na godziny tylko biorę za wykonaną robotę więc to mi zależy na czasie a mając dobrego pomocnika można wiele rzeczy zrobić o połowę krócej niż w innym warsztacie. :-P

post-263-1183155464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zabiegu. :-D Zrezygnowałem z usług warsztatu i w sobotę zaprowadziłem auto do znajomego. Walczyliśmy z tematem ok 5 godzin. Oczywiście jeżeli ktoś ma już ten "pierwszy raz" za sobą zrobi to spokojnie w 2,5h. Jeśli ktoś planuje taką zabawę i nie ma warsztatu wyposażonego w podnośnik to: oprócz odkręcenia śrub od wózka zawieszenia i podniesienia silnika na lewarku, proponuję odkręcić pompę wspomagania i element do którego jest przymocowana. Nam bez tej ostatniej czynności micha nie chciała zejść. Następnie miskę obracamy o 90° i już jesteśmy w domu. Odkręcenie koła PP (czytaj prawy przód) z pewnością ułatwi wam zadanie.

Powodzenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!