Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno Megane 1.4 95km 2002r.


Gość pieto1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to mój 1 post, jak i temat na tym forum, więc proszę mnie nie zjechać za bardzo ;]

 

Rozważam kupno tego autka: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13864914

 

W związku z tym mam następujące pytania:

- jaki może być koszt naprawy??

- czy te silniki również mają problem z cewkami??

- jak wyglada korodowanie auta??

- na co zwrócić uwagę przy zakupie??

- czy zawieszenie megane jest godne by jeździć po naszych pięknych drogach??

 

Proszę o ogólne sugestie co do megane, niekoniecznie do tej z linku.

 

Poprzednio miałem Seata Ibizę II FL 1.4 60km i jeśli chodzi o niezawodność byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napiszę, że się nie opłaca. Nie za tą cenę. 5500zł to max za to auto, żeby się opłaciło zrobić i jeździć.

- jaki może być koszt naprawy??

Zależy czy masz znajomego blacharza i jaki będzie koszt części, chociaż chyba najlepiej będzie kupić tył od anglika i robic przeszczep.

- czy te silniki również mają problem z cewkami??

Jeśli cewki sagema to tak.

- jak wyglada korodowanie auta??

Jak nie było wcześniej nic kombinowane to ten rocznik nie powinien mieć śladów rdzy.

- na co zwrócić uwagę przy zakupie??

Jak przy każdym aucie, dodatkowo czy elektryka działa.

- czy zawieszenie megane jest godne by jeździć po naszych pięknych drogach??

Jak najbardziej. Tanie części + prostota budowy. Tylna belka jest dość trwała.

 

Teraz napiszę, dlaczego nie warto kupić tej z linku za tą cenę. Otóż, przy uderzeniu w tył, centralnie w koło zapasowe, podłoga pod kanapą zwinęła się na 99% w harmonijkę,. Dlaczego? Dlatego że całą siłę uderzenie koło zapasowe przeniosło na blachę, dlatego będzie konieczna wymiana podłogi z tyłu, a nie tylko pasa itp jak to napisał sprzedający. Nie jestem pewny czy prawy tył nie spotkał się z drzwiami. Jeżeli tak to jeszcze gorzej bo trzeba będzie naciągać. Blachy w Renówkach są bardzo miękkie, dlatego przy dzwonku takie są straty. Ja bym ten egzemplarz odpuścił, nie za tą cenę. Będziesz musiał włożyć ze 2-3 tysiące, wyjdzie Ci ok 10kzł, a w tej cenie możesz już szukać sprawnej phII, ewentualnie delikatnie uszkodzonej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego z linku zapytam znajomego mechnaika.

 

teraz dalej- czy jednostka 1.4 16v 95km jest dobra oraz 1.9 dTi??

 

- ile kosztuje zabawa z tymi cewkami i co jaki czas trzeba je wymieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;] bo znajdowalem, ale w gorszej jakosci wykonane :-)

 

Panie/Panowie- jak to jest z tym przednim zawieszeniem, przed chwila wyczytalem ze jest dosyc wadliwe, ale o co dokladniej chodzi? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!