Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.6 16V Dynamique


mayn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się małymi krokami do zakupu Megana III. Dziś testowałem jazdę próbną Meganki z silnikiem 1.6 16V 110 KM wiadomo z 6 biegową skrzynią. Proszę o użytkowników powyższych Meganek z silnikiem 1.6 16V 110 KM z 6 biegową skrzynią biegów o informacje ile obrotów ma silnik przy 100 km/h na 6 biegu. Jest to dla mnie istotne gdyż chcę auto w trasy, co ważne jest by było jak najmniej obrotów na najwyższym biegu....ze względu na poziom hałasu itp. Więc ile obrotów ma na 6 biegu przy 100 km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dokładkę dodam, że przy 3000 masz prędkość 110km/h :-)

 

a tak na serio przy 100km/h jest znośna cisza - nie trzeba podnosić głosu czy też radyjka podgłaśniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady cytowania na forum.

 

Wczoraj testowałem, w przedziale 3 tyś - 3,5 tyś obr było głośno na co wyraźnie zwróciłem uwagę. Myślałem że auto nowej generacji jak Megane to już powinien być absolutnie do minimum wyciszone. Pracownik salonu poinformował mnie iż silniki TCE są znacznie wyciszone od 1.6, pozostaje sprawdzić....

 

Co do skrzyni biegów nie podoba mi się to iż ma 6 biegów i około 3 tyś obr przy 100 km/h ( dokładnie 3 tyś obr przy 100 km/h mam w Clio 2 ph2) co generuje pogląd iż w tym przypadku 6 biegów to kłopot - więcej trzeba się omachać rękami. W takim razie ile obrotów ma Megane 1.6 16V 100 KM przy 5 biegowej skrzyni ? Kolega w Meganie 2.0 TCE przy prędkości 115 km/h ma 2500 obrotów na 6 biegu....i to mi się podoba - cicho przy większych prędkościach....

 

:-)od meganecoupe02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki samochodzik. Ma jedną okropną wadę: podczs hamowania słychać łomot pedału hamulca - jest to koszmarne przy jeździe w korku. Co gorsza słychac to na zewnątrz i zamiast szpanować fajnym coupe to się wstydzę jak bym jeździła jakimś gruchotem. W serwisie powiedziano mi, że trzeba się do tego przyzwyczaić. Renault Polska stwierdziło, że układ hamulcowy jest sprawny i się wypieło. Na jeździe próbnej dostałam samochód z silnikiem diesla, a tam jest ponoć inny układ hamulcowy i było cicho. Czy jeżdżąc testowym samochodem nie słyszałeś łomotu pedału hamulca? Są to dźwięki takie jak by się on o coś obijał. :-( :-( :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżdżąc testowym samochodem nie słyszałeś łomotu pedału hamulca? Są to dźwięki takie jak by się on o coś obijał. :-( :-( :-(

 

Nic nie słyszałem. Zmień ASO, jeśli podtrzymują opinię iż to w normie może skontaktuj się z jakimś rzeczoznawcą czy biegłym... póki auto jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na tym żeby było w samochodzie cicho to zdecydowanie zastanowiłbym się nad silnikami TCe czy to 1,4 czy 2,0. Już pomijam elastyczność i dynamikę jazdy w stosunku do silnika 1,6. Sam mam 1,4 i właściwie silnika nie słychać podczas jazdy jedyne co się słyszy to opony i szum opływającego powietrza. Wcześniej jeździłem MII właśnie z silnikiem 1,6 i powyżej 100 km/h silnik stawał się głośny, tu absolutnie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile macie Panowie obrotów w 1.4 TCE przy 100 km/h na 6 biegu orientujecie się ? Silnik 1.4 TCE nie posiada turbo dziury ? Clio 1.2 TCE tak pięknie opisywali w publikacjach iż turbina "juz pracuje od 1500 obr"... po mojej przejażdżce raczej kiepsko, zbiera się dopiero od 2500 obr, i nie tak jak sobie wyobrażałem benzynę turbo (wg wykresu od 2000 obr do 4500 obr ma 145 Nm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się na jazdę próbną 1.4

1.6 i 1.4 tce to dwie różne bajki. w TCE turbo dziura nie występuje, przy spokojnym przyspieszaniu silnika prawie nie słychać oraz co ważne 3k obrotów w obu silnikach to zupełnie inny poziom hałasu.

W jakimś teście ktoś napisał że poziom wyciszenia 1.4 w jego subiektywnej opinii jest z klasy wyższej, ja się z tym zgadzam a mam na tym punkcie fioła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówce - kilka lat jeździłem MII z tym silnikiem (+ jazda próbna) i jak wsiadlem do MIII z 1.4TCE to pierwszych 2 minutach jazdy wiedzialem że dokładam bez dwóch zdan do tego silnika. Elastycznosc, kultura pracy oraz hałas generowany przez ten silnik sa zdecydowanie na plus w stosunku do 1,6 (nie wspominając o parmatertrach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile macie Panowie obrotów w 1.4 TCE przy 100 km/h na 6 biegu orientujecie się ? .

 

Okolo 2700 jesli dobrze patrzyłem a odcinek drogi byl plaski :-) Tak jak radzili przedmowcy - weź sobie 1.4 TCE na jazdę próbna (i poszukaj wątków o 1.4 TCE bo było ich troche)

 

Moja jedyna wada 1.4 TCE (bardzo subiketywna) to trcohę przykrótka 1 , ale 2 i wyzej kompensuje to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu testowałem nową Astrę IV, odnoszę wrażenie że ciut lepiej się prowadzi od Megana, wnętrze zdecydowanie lepszej jakości pod kątem materiałów jak i ergonomii (bardzo podobne wnętrze do Insignii która dziś jest królem jeśli chodzi o wzór wnętrza), cena wersji Cosmo z silnikiem 1.6 115 KM to aż 71 tyś zł. Za 72 tyś wolałbym już uczyć rozumu wszystkich amatorów diesla Meganem 2.0 TCE :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 72 tyś wolałbym już uczyć rozumu wszystkich amatorów diesla Meganem 2.0 TCE
nie przesadzaj kolego.Jak na razie 175konny klekot daje jeszcze radę :mrgreen: Satysfakcja pod dystrybutorm gwarantowana.
(bardzo podobne wnętrze do Insignii która dziś jest królem jeśli chodzi o wzór wnętrza
owszem jest ladne ale do mnie osobiście np Audi bardziej przemawia.Skąd ten król...czyżby Auto Świat? 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!