Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was drodzy forumowicze:)

 

Od jakichś sześciu miesięcy mam dziwny szum pod czas jazdy. Początkowo myślałem, ze to wina opon ale jednak nie. Czym to może być jeszcze spowodowane? im szybciej jadę a tym bardziej przy pokonywaniu łuków tym bardziej ów szum robi się mocniejszy i głośny. Proszę o radę!

 

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem. Przy szybszej jeździe podczas skrętu w lewo do kabiny dochodzi wyraźny dźwięk buczenia. Dzieje się tak tylko przy skręcie w lewo. Podczas jazdy na wprost i braniu prawych zakrętów wszystko jest ok. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szybszej jeździe podczas skrętu w lewo do kabiny dochodzi wyraźny dźwięk buczenia. Dzieje się tak tylko przy skręcie w lewo. Podczas jazdy na wprost i braniu prawych zakrętów wszystko jest ok. Co to może być?

 

Prawe łożysko koła, dzieje się tak z powodu zmiany rozłożenia masy na zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli buczenie to pewnie łożysko a jeśli szum to być może źle dopasowane i dociśnięte osłony pod silnikiem. U mnie po wymianie oleju, chłopaki w warsztacie źle skręcili ze sobą osłony pod silnikiem (właściwie jedna boczna delikatnie nie była dociśnięta - źle spasowana ze środkową) i przy szybszej jeździe spod samochodu słychać było szum tak jakby wiatr hulał w komorze silnika. Trochę byłem przestraszony, ale jak podniosłem samochód, podociskałem wszystkie osłony - szum ustał. Szum był straszny a szpaka przy osłonach na prawdę niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot szumu to temat rzeka.

Mogą to być opony, ale wtedy szum jest jednolity, zmienny jedynie przy różnych rodzajach nawierzchni asfaltowej

łożyska - im bardziej padnięte tym lepiej je słychać, koło na podnośniku kręcone ręka będzie szumieć

tarcze hamulcowe (klocki) - szum juz przy rozpoczęciu hamowania, jak również przy wchodzeniu w zakręty

etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Łożysko w prawym tylnym kole. Wymiana 190 zł.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-09-29, 20:26 ]

Witam!

I znów problem z dziwnymi dźwiękami podczas jazdy.

Tym razem przy jeździe na wprost słychać przerywane dźwięki, których częstotliwość jest zależna od prędkości jazdy. Takie "łu, łu, łu" <piwko> Nie jest to głośne, lepiej słyszalne z tyłu. Czy to łożysko? Jeśli znowu prawe tylne, to chyba uduszę mechanika :oops:

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-10-02, 23:07 ]

Witam!

I znów problem z dziwnymi dźwiękami podczas jazdy.

Tym razem przy jeździe na wprost słychać przerywane dźwięki, których częstotliwość jest zależna od prędkości

jazdy. Takie "łu, łu, łu" :) Nie jest to głośne, lepiej słyszalne z tyłu. Czy to łożysko? Jeśli znowu prawe tylne, to chyba uduszę mechanika

:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!