Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana zbiornika gazu


markar74

Rekomendowane odpowiedzi

nie musisz wymieniać zbiornika jeżeli jest dobry, można przedłużyć homologację na zbiornik w TDT (Transportowy Dozór Techniczny) w Warszawie coś takiego jest a czy w Białymstoku ? Nie widziałem. A butlę u każdego gazownika możesz wymienić, dostaniesz nowe papiery do okazania przy przeglądzie. Koszt butli zależny od pojemności - od 300-500 zł (w kole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koszt ponownej legalizacji niewiele mniejszy od nowej butli, a legalizacje możesz dostać od 1 roku do 10lat, w zależności od stanu butli i woli sprawdzającego.

Ja kupiłem na szrocie butle z legalizacją do 2015r za 50zł bez papierów, a duplikat kosztuje 49,95zł, więc za 100zł mam butle na 5lat a wymieniłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientowałem się, że za wymianę butli w bagażniku 400zł. Zaciekawiłeś mnie marjuszoo. Oczywiście 100 to nie 400 zł. Napisz proszę skąd wiedziałeś, że butla ze szrotu ma legalizację i jak uzyskałeś duplikat? Z góry bdziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na dużym szrocie, powiedzieli że sprzedają zbiorniki, ale są one wciąż w samochodach i nic więcej o nich nie wiedzą,bez papierów, cena 50zł. Ja szukałem zbiornika 200x600,czyli 42-44L. Chodziłem z jednym z pracowników i w samochodach sprawdzałem butle, tam na tabliczce podany jest wymiar, ile litrów oraz data produkcji. Mieli ich troche, różne pojemności i daty produkcji. Ja sobie wybrałem butle firmy Bormech, idealną dla mnie, bo 200x600, 44L i ważną do 05.2015. Wielozawór na butli był delikatnie uszkodzony, więc go zdemontowałem oczywiście po wcześniejszym spuszczeniu gazu z butli. Potem na tej stronie:

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-td...rnikow-lpg.html

wypełniłem formularz elektroniczny (masz po lewej stronie), który został automatycznie wysłany do TDT oraz go wydrukowałem. Na poczcie zrobiłem przelew wg. instrukcji na stronie, czyli odpowiednia kwota, nr konta i tytuł przelewu z nr seryjnym. Do koperty wsadziłem wydrukowany wniosek i dowód wpłaty i ....dostarczyłem osobiście do TDT w Gdańsku, bo akurat byłem tam na wakacjach:) Po 2 tygodniach przysłali mi duplikat, więc wymieniłem butle (wsadziłem do niej wielozawór od znajomego bo miał z cewką i była mu niepotrzebna).

Ad1. Producent butli to Bormech, firma ze Słupska, więc papiery dostarczyłem do TDT w Gdańsku, bo niby dostarcza się do najbliższego oddziału TDT od producenta.

Ad2.Wcześniej miałem butle Stako 42L 200x600, jeżeli kupiłbym inny wymiar butli to stary wielozawór by nie pasował...

Ad3...ale i tak go wymieniłem, bo stary był we wcześniejszej homologacji, która nie wymagała cewki na wielozaworze. Teraz mam z cewką, tylko że od przełącznika benzyna-gaz musiałem do cewki dociągnąć "+".

Ad4. Moja stara butla i wielozawór były z 2000r, stara homologacja 67R-00.... a butle po 2003r o ile pamiętam są już w homologacji 67R-01.... Butla i zawór muszą niby mieć tą samą hom., dlatego do zbiorników po 2003r. są zawory z cewką. Moja butla ma produkcję 05.2005r a znajomy dał mi zbędny wielozawór z cewką więc wsadziłem. Wcześniej przez 2 miechy jeździłem z nowym zaworem na starej butli, odwrotnie też można, tylko na przeglądzie jak ktoś będzie upierdliwy to może się przyczepić. Zawór z cewką na butli sprawia że w momencie wypadku, uszkodzenia przewodów gazowych od butli nie będzie ulatniał się gaz. Stary zawór powoduje że gaz by uciekał z butli bo ja np. mam zawór gazowy dopiero pod maską, a to dość daleko.

Koniec eseju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marjuszoo, bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienia. Trochę to dla mnie skomplikowane. Mimo to najpierw rozejrzę się za butlą. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2010-09-10, 22:33 ]

Nie bawiłem się w szukanie na szrocie. Wymieniłem za 400zł na nową. I tak sobie myślę, że 10 lat meganka już nie pociągnie, ale przynajmniej butlę będę miał. ;-) <ok> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!