Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe w Megan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy te tweetery mogę wstawić bez problemu zamiast gwizdków pod szyba w Megane Coupe?

http://allegro.onet.pl/item1092046327_twee...t_megane_i.html

Jak nie to możecie coś doradzić bo mam zepsuty prawy gwizdek. Nie umiałem znaleźć tego wątku tutaj wiec zakładam nowy.

I jeszcze jedno czy mogą być takie głośniki w drzwi?

http://www.audiosklep.pl/boschmann-pr-1658er-p-821.html

Wielkie dzięki za pomoc. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal2008, wyjaśnij różnicę jeśli możesz, między tweeterami a gwizdkami :shock: . Zakładam, że nie masz wstawionych gwizdków jakich używa sędzia piłkarski ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter, to nazwa profesjonalna a gwizdek to tak między sobą...

Jeśli są dedykowane do Meganie I (tak wynika z opis na Allegro) to muszą pasować to chyba kwestia odkręcenie 2 śrubek (prawdopodobnie gwiazdek albo tors).

Co do głośników wchodzą 130 - 135mm 5 - 5.25 Cala = 13 - 13.5cm po wymianie polecam założyć oryginalne siatki ochronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merkaba, ja to wiem ;-) . Myślę, jednak, że warto używać właściwych nazw choćby po prostu głosnik wysokotonowy by nie wprowadzać zamieszania. Temat " Gwizdki w Megane Coupe " brzmi dośc dziwnie i do tego nie w tym dziale ;-) .

kowal2008, tak jak napisał kolega Merkaba, wysokotonowe(tweetery) będą ok., ale te boschmanny to za duży rozmiar. Poza tym może lepiej zastosować zestaw odseparowany a nie do wysokotonowych dodawać zestaw ( jak wynika ze zdjęcia) trójdrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników wchodzą 130 - 135mm 5 - 5.25 Cala = 13 - 13.5cm po wymianie polecam założyć oryginalne siatki ochronne.

W wersji bez elektrycznych szyb masz 13 a z elek. szybami masz 16 bo mierzyłem a ten kolega ma racje tylko nie chodziło mi o różnicę miedzy tweeterami a "gwizdkami" tylko czy ten zamiennik pasuje bo na allegro często sprzedają gówna.

 

[ Dodano: 2010-07-14, 23:44 ]

pawelp2008 Myslisz ze bedzie zle grac na tych glosnikach? nie mam zamiaru sluchac niewiadomo jak glosno chce miec dobre brzmienie bo te glosniki wysoko tonowe nie daja rady tak a bedzie teraz szlo i z gory i z dolu jeszcze zrobie mala modyfikacje i bedzie ok. Rozmiar tez jest dobry 16cm chyba ze o cos innego tobie chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem Boshmanny 130mm (takie u mnie pasują) i pięknie dają ale ogólne jak rozmawiałem z sprzedawcę zalecał dać jakiś mały wzmacniacz.

A to z wielkością głośników do końca nie byłem pewny teraz już taki i za to dzięki :mrgreen:.

Z tweeterami to kolega nie wiedział to teraz wie Xd.

Co do zakupu pamiętaj, że wg polskiego prawa możesz zrzec się każdej umowy w ciągu 10 dni od podpisania a jak sprzęt się zepsuje to oddajesz na gwarancję i żądasz wymiany na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal2008, chodziło mi o to, że nie ma sensu wkładać zestawu z wysokotonowym w drzwi( w tej lokalizacji i tak prawie go nie słychać) skoro masz ( będziesz miał) w desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk nie bedzie slychac to dobrze byle zeby echa nie bylo. Juz zamowilem te glosniki bo kolega mi radzil te. Wzmacniacz pozniej moze zamontuje. Narazie chce dobre brzmienie w samochodzie bo te z Renault glosniczki bucza troszke i maja suchy bass, praktycznie wcale go nie maja. No coz zamontuje i zobacze jak nie odsprzedam lub oddam. Wiele osob chwalilo glosniki z tej firmy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal2008, ja nie oceniałem tych głośników. Pisałem jedynie o zasadzie montażu. Poczytaj, jest sporo na forum o zasadach montowania głośników w aucie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę na forum nikt nie potrafi koledze napisać wprost, że głośniki Boschmann to raczej najniższa klasa jakosciowo a do tego nie montuje siegłośników dwu/trzy drożnych na wysokości nóg mają w dodatku zestaw tweeterów w podszybiu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego nie montuje siegłośników dwu/trzy drożnych na wysokości nóg mają w dodatku zestaw tweeterów w podszybiu ???
przecież właśnie to napisałem kilka postów wyżej. ;-)
głośniki Boschmann to raczej najniższa klasa jakosciowo
zgadza się ale to już kwestia oczekiwań i wymagań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poza Tobą ... choć wyłożyłeś to chyba zbyt mało zdecydowanie.

 

W cenie "lepszego" Boschmann'a mamy zestawy Magnat CarFit, które grają 3x lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

teraz zrobię wykop- znacie jakieś głosniki (firmę), którą mogę założyć w miejsce oryginalncyh wysokotonowych? tylko moja wersja Megane I Ph II- bo cięzko znaleźć oryginały, a jednak przydaja się. Na szczęscie obudowa mi została, więc tylko kwestia głośnika i podłączenia go.

Edytowane przez potentila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!