Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Urząd Skarbowy


kryst111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! zakupiłem auto i w umowie miałem wpisane 23000zł bo był uszkodzony komputer. poszedłem do skarbówki i nie ma mowy bo musze zapłacić 2 % od warto�ci katalogowej czyli od 30000zł mi policzył. Czy jest to w porzšdku, czy mieli�cie podobnš sytuację? czy można napisać odwołanie od tej sumy? Pisał może kto� takie odwołanie?

 

[prosze zwracac uwage na to gdzie sie zaklada temat. watek o urzedzie skarbowym ma sie NIJAK do ukladu hamulcowego! tym razem tylko ostrzezenie slowne! DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryst111, Co,do Twojego problemu. Kupujący płaci podatek od czynności cywilnoprawnej (2% od wartości zakupu) według wartości rynkowej.

Rzecz jasna, że przedmiot zakupu, może odbiegać od wartości rynkowej, z uwagi na jego stan rzeczywisty. W Twoim przypadku zakupiony samochód odbiega od wartości rynkowej z uwagi na usterkę techniczną.

I teraz, Twoim obowiązkiem jest udowodnienie w US, że tak jest. Sama faktura, czy umowa nie starczy - musisz mieć mocny materiał dowodowy, w postaci opini biegłego ds. techniki samochodowej i ruchu drogowego (najlepiej z PZMOT-u), że auto taką usterkę posiada, która obniża jego wartość. Na opinii musi być aktualna wycena wartości uszkodzonego pojazdu. Za opinię skoszą Cię około 260 PLN. (gra warta świeczki?)

Z Twojego opisu wynika, że już podatek zapłaciłeś i złożyłeś deklarację PCC-2.

Jeżeli załatwisz opinię od rzeczoznawcy, szorujesz do US, składasz korektę deklaracji PCC-2 i wnioskujesz o zwrot nadpłaconego podatku. AMEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory, umowa z tego co pamiętam nie wystarczy ale nie słyszałem żeby przy przedstawieniu faktury sie czepiali (nie doświadczyłem wiec pewien nie jestem).

 

Ale mam inne pytanie: czy przypadkiem nie jest tak że to jest auto sprowadzone z zagranicy i to jego pierwsza rejestracja w kraju?

Rejestrowałem w kwietniu moją megi i żaden urzędas nie zaglądał mi do deklaracji, złożyłem - pieniążki poszły przelewem i już - ale autko było krajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisałem i obliczyłem 2% od sumy na umowie.

Po 2 miesiącach przyszło wezwania ze skarbówki abym się "wyspowiadał" przedstawiłem swoje racje oraz dokumentację stanu auta i co w nim robiłem (zbierałem rachunki - wiadomo co się wymienia paski, rolki, filtry, płyny) - uznali i było po sprawie. :-D

Swoją drogą to te ceny wedle ich katalogów są zawyżone jakieś 2-3 tys.

Przedstawiłem im też dwie autogiełdy z tego okresu (znajomy mi polecił aby trzymać) i zadziałało ;-) Różnica cen wywoławczych w autogiełdzie (wiadomo że jeszcze idzie stargować) do ich katalogu wynosiła 3tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie, co skarbówka to obyczaj. Niby przepisy jednolite na cały kraj, ale już ich stosowanie to dobrowolność i dowolność US. W urzędach przy dolnośląskiej Izbie Skarbowej - tylko w powyższy sposób można udowodnić swoje racje i odsyskać nadpłacony podatek PCC. Nie mam zadnego pojęcie jak jest w innych regionach.

 

Piok, w tym przypadku faktura to jest właściwie to samo co umowa - dokument potwierdzający zbycie/nabycie pojazdu (w zależności kto sprzedaje, osoba fizyczna to umowa, przedsiębiorca - fakturka)

Co do Twojego pytania

czy przypadkiem nie jest tak że to jest auto sprowadzone z zagranicy i to jego pierwsza rejestracja w kraju?

Mówimy casły czas o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) - jeżeli sprawadzasz wozidło z zagranicy, to PCC nie płacisz - tym podatkiem obarczone są tylko transakcje zawarte na terytorium RP numer IV.

Ze skarbówką masz tylko do czynienia poprzez wpłatę 160 talarów na rzecz zaświadczenia VAT-25. O to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś pewien swego bierz rzeczoznawcę wtedy będą musieli policzyć cenę którą on określi, tylko Jeśli stwierdzi cenę niższą to płaci za usługę skarbówka, jeśli stwierdzi cenę taką samą lub wyższą płacisz Ty, jeśli jesteś pewien swego to walcz jak nie to lepiej zapłać bo narazisz się na dodatkowe koszta - POWODZENIA :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, Nie jest tak do końca z tą opłatą za usługę rzeczoznawcy.

jest tzw. próg 30%, jeżeli wycena przez rzeczoznawcę różni się więcej jak 30% od wartości rynkowej przyjętej przez US - za usługę buli podatnik, jeżeli mniej - opłatę przejmuje fiskus.

Dlatego niektóre urzędy przyjmują wartość rynkową - (minus) 30% tolerancji. (ale to ponoć tylko niektóre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory, umowa z tego co pamiętam nie wystarczy ale nie słyszałem żeby przy przedstawieniu faktury sie czepiali (nie doświadczyłem wiec pewien nie jestem).
ja doświadczyłem i ....faktury (o ile mowa o f-rze krajowej a nie r-ku zagranicznym) sie nie czepiają tzn nie czepiają Ciebie bo podatek nalicz (na f-rze) druga strona i tenże odprowadza. Ty płacisz brutto i nie biegasz po skarbówkach. Druga strona idzie do spowiedzi jeżeli zaniżyła.

 

[ Dodano: 2007-07-03, 21:10 ]

w umowie miałem wpisane 23000zł ..... bo musze zapłacić 2 % od warto�ci katalogowej czyli od 30000zł Czy jest to w porzšdku, czy mieli�cie podobnš sytuację? czy można napisać odwołanie od tej sumy? Pisał może kto� takie odwołanie?
różnica to 140zika, nie ma sensu łazić, spalać paliwa i trzepotać rzęsami do Pań z okienka. Dołóż jeszcze 30zł, kup se flaszke i zapomnij o problemie ciesząc się jazdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!