Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Scenic klimatyzacja nabita ale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna posiadam Renault Megane Scenic,rok 1997 silnik 2.0,klimatyzacja manualna.

Klima nabita, sprężarka włącza,przewody klimy w komorze silnika sa takiej same temperatury.

Jak nabijali klimatyzacje stwierdzili ze jest szczelna,tylko spręzarka nie włączała sie,usterkę usunołem sam ,nie byłostyku na kablach przy spręzarce.

Co może być przyczyną,że klima nie chłodzi????

 

 

Pszeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.

 

[ Dodano: 2010-07-18, 20:19 ]

Jak włącz klime chwile chłodzi,tak lekki podmuch chłodnego powietrza.

A potem juz zero chłodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnika nabili 750g.

 

[ Dodano: 2010-07-19, 18:23 ]

Znalazłem cos takiego.

 

"Czujnik mozna wykręcić-to prawda

Ale po co?

Nawet jak jest niesprawny to tylko Clip ci wykryje, że coś jest nie tak bo:

ten czujnik steruje tylko chłodzeniem silnika w zależności od wartości ciśnienia czynnika i prędkości pojazdu...hmmm

czyli nawet nie wiadomo po co on jest..

Dla zainteresowanych po wykręceniu można sprawdzić progi załączajace w prasce ciśnieniowej na wartości min 2 bary, max na 27 barów.

Krótko mówiąc zostaw go , czy jest dobry czy nie to cię nie obchodzi- nie ma wpływu na pracę klimy."

 

 

TZn.jak czunik jest zepsuty to i tak to nie ma wpływó na działanie klimy??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik włącza lub wyłącza sprężarkę, podając sygnał na ECU, Jeżeli ciśnienie w układzie jest za małe nie pozwoli na włączenie sprężarki, tak samo jak jest za wysokie.

Jak czujnik jest uszkodzony, podaje zwykle jakieś dziwne wartości co jednocześnie uniemożliwia włączenie sprężarki.

Nie wiem skąd takie coś wykopałeś:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem to tu na forum.http://megane.com.pl/scenic-i-phii-czujnik-cisnienia-gazu-klimy-vt13347.htm?highlight=czujnik+ci%B6nienia+klimy

 

[ Dodano: 2010-07-19, 21:04 ]

Wiec sprawdzic czy czujnik jest sprawny podłanczając auto pod komputer diagnostyczny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega doczytał co dalej napisali inni?

Chyba nie !?

Polecam również przeczytanie innych postów. Znajdziesz tam układ pozwalający na sprawdzenie czujnika.

Ani ja ani nikt inny nie będzie przepisywał tego co już jest na forum, wystarczy poszukać.

Opcja :mrgreen: się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!