Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I ph II


poodek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sytuacja przedstawia się tak: pierwszy raz kupuje samochód, potrzebuje konkretnych porad, oceny paru licytacji, a potem także odpowiedzi na parę trywialnych dla was pewnie pytań. Mam pewne wymagania, które auto musi spełniać. Między innymi:

-oczywiście musi to być Meganka I najlepiej phase II,

-wersja hatchback

-instalacja gazowa- obojętnie czy sekwencja czy zwykła, chyba że ktoś mi jakoś jedną z nich wyperswaduje ;p

-wersja 4/5 drzwiowa

-cena do 8k max.

 

Przeglądając ogłoszenia internetowe, natrafiłem na jedną interesującą mnie aukcję.

http://otomoto.pl/renault-megane-salon-pol...-C14222869.html

Co o niej sądzicie? Jak dla mnie pierwsze co, rzuca się przebieg. Jest on wg mnie zbyt mały jak na auto takiego rocznika. Oprócz tego wygląda na całkiem zadbane z zewnątrz. Jak coś sobie jeszcze przypomnę, napisze. Proszę o wasze opinie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak tanio,gdzieś jest haczyk?Nie napisano że bezwypadkowa,wiec zakładam że miała jakąś kolizje. :mrgreen: .Czy to nie jest czasem anglik po przekładce.Silnik na pewno ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna jakaś, za taką kase to raczej są modele z lat 96-99, tymbardziej że ta jest jeszcze z gazem. Poza tym kolor wnętrza i kierownicy (chyba mocno wytarta i przypomina kolorem te gumowe dywaniki) jakiś taki dziwny, jakby wewnątrz wozili worki z piaskiem lub innymi ziemniakami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach najlepiej szukać aut z lat 2000-2001.

Jeżeli do jazdy głownie po mieście i ma mało palić, to silnik 1,4.

Jeśli jednak często wybierasz się w trasy, to warto pomyśleć o 1,6, lub 1,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do gościa, pytając o parę rzeczy które tutaj wymieniliście, oczywiście nic mu nie zarzucając i bardzo kulturalnie :mrgreen: Poprosiłem też o więcej bardziej dokładnych zdjęć spod maski, wnętrza i bagażnika. Zobaczymy co i czy odpisze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata czasu. Na prawdę nie zaoszczędzisz przy takim wynalazku. Różnicę w cenie dołozysz szybko i nie wiadomo czy to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na siłę szukasz taniego auta.

Ta biała Meganka wygląda nieźle, ale to jest stary silnik 1,4 8V z phI, nie wiem czy chciałbym go mieć pod maską. Do spokojnej i oszczędnej jazdy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na siłę szukasz taniego auta.

 

Moje zasoby pieniężne są ograniczone, więc nie dziw się, że chce się wyrobić w przewidzianym limicie :mrgreen: poza tym staram się wybierać oferty, które myślę, są coś warte więc skoro za taką cenę auto wygląda całkiem przyzwoicie i jest zadbane to myślę że nie ma w tym nic złego :P

 

W tym roku zaczynam studia w mieście około 70km~ od mojego więc myślę tego auta używać do dojeżdżania do do domu na weekendach, do jazdy po mieście i raz na jakiś czas ostrzejszej jazdy lub wypadu gdzieś dalej. Mam nadzieję, że jak na takie plany ten silnik powinien wystarczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj zadbanej phI, w tej cenie możesz trafić ładną sztukę z gazem, może nawet sekwencją.

 

P.S. Doczytaj w regulaminie o cytowaniu postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiłem, umknął mi ten podpunkt ;p Bardziej cieszyłbym się z meganki o nowym nadwoziu, bo chociaż została lekko zmieniona, to o wiele bardziej mi się podoba. Jakkolwiek gdybym znalazł dobrą ph1 to też chętnie rozważyłbym jej kupno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!