Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

mocne wibracje kierownicy i kokpitu


inflamer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wibrującym silnikiem. Nie ważne czy silnik jest ciepły, zimny czy letni. Drgania czuć na kierownicy, drążku zmiany biegów oraz w ogóle w całej kabinie. Są bardzo mocne. Dzieje się tak tylko na jałowym biegu. Jeżeli dosłownie delikatnie nacisnę pedał gazu to silnik się uspokaja, pracuje równomiernie i cicho. Zobaczyłem pod maskę i okazało się że rura łącząca blok silnika i filtr paliwa wysunęła się. Jest to tzw odma...chyba. Przy wkładaniu jej na miejsce zauważyłem ze ma dość zniszczona uszczelkę. Teraz autko działa trochę lepiej, albo tak mi się tylko wydaje. Chyba że to będzie co innego. Naczytałem się o wymianach poduszek itd. proszę o pomoc bo jest to strasznie uciążliwe, najbardziej w korkach. A i jeszcze jedno, nie znalazłem ani jednej odmy do renault megane I 1,4 na allegro, może ma jakaś inną nazwę?

Dodaje obrazek silnika z zaznaczonym miejscem uszkodzonej...chyba uszczelki.

Proszę o rade i pozdrawiam

post-26744-1279786894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: brzmi co najmniej tajemniczo, ok dzisiaj sprobuje. Jesli tak, to jaki wyrok?

 

[ Dodano: 2010-07-23, 02:44 ]

test przeprowadzony :P nic takiego się nie dzieje, światła świeca ciągle tak samo. Jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura łączy osłonę kolektora wydechowego i filtr powietrza (służy do ogrzewania zasysanego powietrza).

Opisane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na zbyt niskie obroty biegu jałowego.

Obniżone obroty mogą być przyczyną padającego silniczka krokowego.

Inne przyczyny, to zużyte poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów, lub problemy z układem zapłonowym.

Warto sprawdzić i wymienić kable razem ze świecami, być może także kopułkę i rozdzielacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!