Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic I


komornik

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde jak ty to widzisz <piwko> ja po zdjeciach myślałem że jest wporządku :oops: hehe

Znalazłem niedaleko siebie scecnica 2000r 2 tyg temu przywiezionego z włoch 1.6 16v wersja rxt (nic mi to nie mówi:)) podjadę go obejrzeć, gość kompletuje papiery czy coś tak że pozostaje niby 250zl na rejestrację a chce za niego 12900 mysle ze za 12500 pojdzie, więc cena chyba wporządku. Trochę się obawiam tych Włoch, bo widziałem mojego kuzyna Rovera właśnie stamtąd i po 3 latach jazdy tutaj cały lakier zmatowiał i się łuszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem tego 1.6 rxt z 2000r z przebiegiem 98tys :oops:

powiem szczerze że w środku kierownica troszke przetarta a pozatym pedały nie wytarte, lewarek biegów nie wytarty, siedzenia zarówno z przodu jak i z tyłu w stanie powiedziałbym idealnym, silnik nie myty - nie widać żadnych wycieków, odpaliłem go to fajnie równo chodził. Z tego co widziałem to tylna klapa troszke z prawej strony wgnieciona ale tym się nie przejmuję bo ani farba nie odprysła ani się nie połamała, i z prawej strony na zderzaku delikatne ryski, przy cofaniu pewnie zabardzo ktoś skręcił :)

Silnik 1.6 16V ale w porównaniu do mojego z Hondy to się nie umywa, tyle że szaleńcze jazdy mnie już nie interesują a nawet pomimo tego że dosyć długo się zbiera to radzi sobie nienajgorzej. Daleko nie jezdziłem bo auto bez blach, w trakcie opłacania - przywiezione na lawecie - ale z tego co zaobserwowałem to zawieszenie powinno być wporządku - na zakrętach nie czułem jakiegoś ściągania tak samo stuków itp.

Samochód stał na słońcu cały dzień ale jak odpaliłem i włączyłem klimatyzacje na full to nie mroziła tylko takie zimne powietrze leciało z nawiewów...czy klima nie powinna odrazu wyrzucać powietrze takie że po minucie musiałbym ją skręcić z max trochę niżej?

Porównywałem z wersją Tomik'a i trochę wyposażenie inne..

nie ma skórzanej kierownicy tylko zwykła

klima manualna

nie ma haka

nie ma rolety tylniej szyby ale szyba tylna jest otwierana

 

Czy to aby napewno wersja RXT?

 

No i tak jak myślałem udało się zejść do 12.500zł więc cena z tego co się orientuję chyba OK

Aha strasznie dziwnie się jeździ tymi scenicami :) Jak w autobusie, a pedały czułem się jakbym w podłogę wciskał <piwko> ale chyba idize się przyzwyczaić do tego :)

 

Aha i jeszcze zapytam co ewentualnie pasowałoby wymienić oprócz rozrządu+pompy wody, oleju i filtru? I czy samochód z 2000r można sprawdzić w serwisie Renault tzn jego historię mając VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po VINie ASO poda Ci jedynie wyposażenie.

Dopiero od niedawna mają rozbudowaną bazę danych o przeglądach i naprawach.

Sprawdź zawieszenie w aucie, warto też wymienić olej w skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przebiegiem 145tys :oops: a w środku kiera, lewarek i podłokietniki wyglądają jakby przejechały z 245tys :) A szukanie samochodu nie mając czym jeżdzić to straszna mordęga - przechodziłem to już raz i więcej nie chcę i nikomu nie polecam.

 

jak wytrzymasz do grudnia to bierz mojego. Szkoda opowieści tutaj, kto wie to wie , że rzeczywiście bezwypadek, nie powodziowe, na 100% ori przebieg 137 000km, nic nie dłubane, nie grzebane , jeździ i jeszcze dłuuugo pojeździ. Auto w rodzinie od nowości (ja wziąłem od wujka pedancika). Stety lub niestety jest drogi 16tyś, ale jak zobaczysz to będziesz wiedział dlaczego.

 

Aaaaa 1,6 16V z nowym LPG GSI BRC ;-)

Dlaczego w zimie, bo wtedy wujek bierze kolejne auto z salonu a ja od niego Scenica 2.

 

A by być do końca szczery to mam już rezerwacje za 15tyś w ciemno ale jak mnie przekonasz cenowo...

 

[ Dodano: 2010-08-07, 21:38 ]

oglądałem tego 1.6 rxt z 2000r z przebiegiem 98tys <piwko>

powiem szczerze że w środku kierownica troszke przetarta

 

czy klima nie powinna odrazu wyrzucać powietrze takie że po minucie musiałbym ją skręcić z max trochę niżej?

przy 98tyś kierownica nie powinna być ani trochę wytarta. Wiem bo kupiłem moje auto przy przebiegu 88tyś i dopiero teraz pokazały się jakieś lekkie wytarcia.

 

Niestety ogrzewanie i chłodzenie a ogólnie wentylacja w Scenicu nie jest rewelacją. Miałem przyzwyczajenia z niemieckich gdzie po minucie wręcz mroziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zły nie jest, ale:

-Tył bardzo wysoko stoi;

-Brak wycieraczki z tyłu;

-Gniota nad prawą klamką z przodu;

-Wersja dość skromna.

Najważniejsze to zapytaj co z tym tyłem było robione. Przy takim podniesieniu amorki się szybciej skończą niż ustawa przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!