Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane - czy wart swojej ceny?


groszekoki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :P Czy pomoglibyście mi w ocenie Meganki : http://allegro.pl/show_item.php?item=1171212940

 

Jestem nią zainteresowany z dwóch powodów: cena i to, że rekomenduje ją moja znajoma (wystawia samochód na allegro dla swojego kolegi).

 

Nie będę się rozpisywał jakie info dostałem odnośnie tego auta, po prostu wkleję cytat :mrgreen:

 

Hej :P

auto jest mojego dobrego znajomego, ściągnął je z Holandii, ale długo się nie nacieszył (jak widzisz, jest jeszcze nie zdążył go przerejestrować) bo pojawiła się pilna potrzeba pieniężna i niestety musi go sprzedać. Powiem Ci, że gdybym miała gotówkę, to bym się długo nad nim nie zastanawiała :P Pytasz wady, dla mnie nie są bardzo znaczące, ale powiem Ci o wszystkim, do czego ewentualnie można się doczepić. Autko nie jest pierwszej młodości- ma 14 lat, ale stan uważam za bdb, wymienionych jest sporo ważnych rzeczy (patrz: opis na allegro), na nadkolach pojawia się powoli (z akcentem na "powoli")rdza, ale to chyba oczywiste w tym "wieku", nie uważam tego za wadę , ponieważ to naprawdę jest niewielkie. Podczas swojego żywota w Holandii chyba było puknięte z tyłu trochę, ale to z naszych domysłów, bo poprzedni właściciel nie raczył o tym poinformować, ale ja wolę Ci powiedzieć- nie wpływa to w żaden sposób na wizualny stan auta czy też jazdę, ale Jakub (obecny właściciel) zauważył, że klapa od bagażnika jakby nie jest do końca równo (chociaż ja tego nie widzę). Na masce (niedaleko znaczka Renault)jest delikatne wgniecenie, które

wygląda jakby ktoś palcem wcisnął- w sensie, że jest małe- np. mi to nie

przeszkadza, ale wolę wspomnieć o tym (widać je na jednym ze zdjęć). Od strony pasażera zamek się przekręcił... no i to w sumie tyle, jak widzisz są to w sumie pierdoły, nie wiem, jak wg Ciebie, więc wbrew marketingowemu prawu powiedziałam Ci o tym :P ale jeździ się nim bardzo fajnie, sprzęgło chodzi bardzo ładnie, wygodnie się prowadzi no i świetnie wygląda :P uważam, że ta cena jest naprawdę okazyjna i eliminujących go wad nie posiada :P

W razie czego mój telefon jest na moim profilu nk, a tel. bezpośrednio do własciciela na aukcji allegro.

Pozdrawiam :P

 

I jak myślicie?

Jak widać jest kilka usterek, głównie te domysły odnośnie "puknięcia" z tyłu i przekręconego zamka. Rdza, rysy i małe wgnioty mi nie przeszkadzają, bo za taką cenę wiele nie można wymagać :P

Wie ktoś może ile orientacyjnie kosztuje rejestracja takiego pojazdu?

 

Chciałem najpierw zaczerpnąć powierzchownych informacji od Was z forum a później przejść się i ocenić auto na żywo. Na o głównie zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta znajoma przesadza z reklamą tegoż wozu. Dolicz sobie przynajmniej sporo większe uszkodzenia niż te, co ona opisała, kobietom się nie ufa, tym bardziej przekupkom :mrgreen: (a styl wypowiedzi owej koleżanki na to wskazuje,że nią jest)

 

pozdrawiam, ja bym nie brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód zderzak był lakierowany niezgodnie z oryginalnym wzorem, tył zderzak od nowszego modelu po lifcie, jeśli ma tył elektryczny to moim zdaniem było to montowane w pakietach razem z przodem sterowanym elektrycznie, przy silniku brak osłony kolektora wydechowego, widać że było coś czarowane przy śrubach mocujących katalizator, opony w niezgodnym rozmiarze i do tego stare zużyte. przedni zderzak delikatnie obwieszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo..teraz to jestem usatysfakcjonowany aż nadto :mrgreen:

Miło, że zwróciłeś uwagę na śruby w silniku, bo to też mnie martwiło..nie wiem czy dobrze widzę, ale czy czasem katalizator nie trzyma się tam na 1 śrubce? :shock:

 

Czy mógłbyś mi po krótce wytłumaczyć o co chodzi z tym malowanie przedniego zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma tył elektryczny to moim zdaniem było to montowane w pakietach razem z przodem sterowanym elektrycznie,

była opcja przód manual, tył elektryk - bronius kiedyś o tym wspominał. Takie rzeczy tylko w Renault :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat tego samochodu można uznać za zamknięty :P

Wliczając wymianę opon, zamka i poprawy stanu silnika, wyszło mi że trzeba by dołożyć jeszcze 1-2 tys zł, czyli w ogóle nie opłacalne przy takim samochodzie.

 

Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi w ocenie samochodu :mrgreen: Będę szukał dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3500 nie kupisz coupety w dobrym stanie, nawet htb. Ceny aut zaczynają się od 6000zł, poniżej tej kwoty trudno będzie o Megankę bez wkładu finansowego (zresztą powyżej też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ja w zimę będę sprzedawał swoje cacko, myślę za około 7 tysięcy (97rocznik, stan igła, wersja RT, przebieg 150k). Taniej szczerze mówiąc bałbym się kupować (lęk przed wyeksploatowanym egzemplarzem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..jeździłem 2 lata temu Volvo 340 z gazem i bardzo się zawiodłem na gazie..same problemy z nim były..przestawianie zapłonu, bo inaczej chodził na LPG inaczej na Pb..tankować musiałem na tej samej stacji, bo jak zatankowałem inny gaz z innej stacji to pojawiały się na nowo problemy z zapłonem..do tego odpalanie zimą, przez co rozrusznik padł. Być może te problemy wynikały z manualnego przełączania LPG/Pb, w końcu samochód był starej daty i z instalacją też nie było szału.

 

Tematów z gazem w megankach jeszcze nie czytałem, być może będę musiał się zagłębić i się przekonam na nowo do gazu <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci napisałem w celach informacyjnych. 8v w coupe znoszą gaz bardzo dobrze. Dobrze wyregulowana 2ga gen robi robote <piwko> Żeby nie było, sam nie mam, ale nie jestem wielkim przeciwnikiem gazu. Każdy jeździ na czym go stac 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!