Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moj pilot sterowania radia z kierownicy =)


PatrykGDA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam ;D

Długo nad tym pracowałem dlatego teraz się, pochwalę co dziś zakończyłem <piwko>

Chciałem zamontować do autka pilot do radia.Mam radio sony do którego nie ma mozliwosci podłaczenia pilota samochodu....dlatego zabrałem sie do roboty ;D

Na szczescie radio sony ma swoj bezprzewodowy pilot na podczerwień.

Technologia sony i megane co do pilotów bardzo sie rózni więc musiałem zrobic wszystko od podstaw, aby to ze soba zgrać.

Kupiłem od kolegi z forum seryjny pilot megane, wypatroszyłem go w srodku, zamontowałem mikrostyki poskładałem w całość....dłuuugo nad tym siedziałem bo mało tam miejsca.

Z pilotem sony potrzebowałem pomocy kolegi elektronika, który zrobił płytkę z uproszczoną wersję tego pilot i wyprowadził mi kabelki do podłączenia odpowiednich przycisków. (Oryginalna płytka sony nie nadawała się do lutowania). Po czym zamknął to w czarnej malutkiej skrzynce. Zasilanie zdobyłem podłaczywszy się równolegle do zasilania zapaliniczki w schowku pod radiem. Połączyłem ze sobą te dwa piloty.... i działa :oops:

A teraz małe foto jak to wygląda w aucie :)

 

Niby zwykły pilot, ale w środku coś nowego :)

dscf1293.th.jpg

Czarna skrzynka i wszystkie kable są schowane pod tą klapką:

dscf1298.th.jpg

Trzy jedyne widoczne miejsca tej instalacji to:

-malutki odcinek przewodu widac pomiędzy miejscem na kubki a tunelem środkowym

dscf1297v.th.jpg

-kabelek wychodzący z tunelu srodkowego do podłokietnika

dscf1299.th.jpg

-Dioda nadawcza, którą zainstalowałem w górym rogu podłokietnika tak aby była skierowana na radio :)

dscf1294c.th.jpg

 

Uparłem się i mam :) napewno bedzie bezpieczniej :)

 

Pozdrawiam i zapraszam do Gdańska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sam myślałem nad taką przeróbką swojego seryjnego pilota, ale niestety nie mam znajomych elektroników :) gdzieś widziałem przejściówki za około 400zł i to jeszcze bez gwarancji poprawnego działania więc pozostaje gmeranie przy samym radiu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!