Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[ Fluence I phI] Pojemność rezerwy


Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu moja żona empirycznie sprawdziła, ile wynosi faktycznie rezerwa i że lepiej nie ufać w pełni ilości spalonego paliwa podawanego przez komputer. Cała sytuacja miała miejsce na szczęście na stacji benzynowej. Komputer pokazywał, że jest jeszcze w baku ok 3,8l benzyny, ale auto już ruszyć nie chciało :roll: i trzeba było przepchać samochód pod dystrybutor.

 

Dobra rada: jeśli już wyjeżdżacie ostatnie litry benzyny z baku, to przy 55l spalonego paliwa należy bezwzględnie zatankować na najbliższej stacji.

 

Zauważyłem, że w cyklu miejskim komputer ma tendencję do lekkiego (0,5-1 l) zawyżania ilości spalonego paliwa; w trasie jego wskazania nie rozmijają się bardzo z rzeczywistością (różnica < 0,5l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cyklu miejskim komputer ma tendencję do lekkiego (0,5-1 l) zawyżania ilości spalonego paliwa; w trasie jego wskazania nie rozmijają się bardzo z rzeczywistością (różnica < 0,5l)

Hmm. W moim egzemplarzu na początku faktycznie były różnice pomiędzy komputerem a spalaniem faktycznym, ale teraz dane z komputera pokrywają się z zatankowanym paliwem, obojętnie czy to miasto czy trasa (ta sama stacja paliw, dystrybutor nie zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z czystej ciekawości: Czy spalanie jest pokazywane w pełnym zakresie prędkości czy od 30km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w megance od 32 (chyba) km... nie wiem jak fluence. w wypadku mojej megi rozbieżność /100 km wynosi zazwyczaj około 0,2 czasem do 0,3 l/100 km tego co wylicze wg dystrybutora a kompa. najbliżej prawdy było jak jeździłem bardzo oszczędnie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że ilość spalanego paliwa na silniku 1,6 110 KM w MIII Coupe jest zawyżona o 1 litr.

Kiedyś pojeździłem do 58l. spalonych i weszło do niego 57 l z dystrybutora. Z reguły tankuję po spaleniu 54l i wchodzi 53...

pozdrawiam r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w megance od 32 (chyba) km... nie wiem jak fluence

Chyba tak samo jest w Fluence, bo akurat tego dnia żona pokonywała duże ilości trasy jadąc (a właściwie stojąc) w korku i nie przekraczała 30 km/h prawie aż do stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!