Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak rozwiązany jest ABS na tylnej osi


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie w jednym aucie na pewno są tylko 15stki (zima i lato) ale w drugim są 14stki na zimę dlatego spytałem <ok>

Czy to że są z kombi robi jakąś różnice? Czy pod względem przykręcenia do belki tarczy kotwicznej nie ma różnic?

Czyli te bębny ze zdjęcia są 228mm? 14stki wlezą myślę że też awaryjnie (dojazdówka 14 zapas)?

I pytanie kolejne - jakieś problematyczne dostanie jest szczek czy cylinderków do tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Belki są dwie jeżeli mówimy o konstrukcji, tzw. rurowa z centralnym łożyskiem i tzw. 4-rodrążkowa.

W przypadku tej drugiej różnice polegają na średnicy drążków, No i w belka w Scenicu jest belka jest masywniejsza.

Dla porównania.

drki.jpg

 

belkal.jpg

 

belka1.jpg

 

beebenabs.jpg

 

Wiem, że te ze Scenica ma większy rozstaw. Ale chyba wynika to bardziej z konstrukcji samej belki.

Czujniki ABS montuje się w odpowiednich miejscach, nie jest to absolutnie związane z belką, a z konstrukcją piast czy czopów. Ostatecznie jak auto nie jest wyposażone w ABS czujników się nie montuje i tyle.

 

 

 

absporwnanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo z tego wynika że belki nie mają znaczenia ? <ok> Potwierdza to moją teorie.

 

Pytanie jest tylko takie że Robak mówi że te bebny są 22x mm. Ja miałem w zamyśle cały czas bebny 203mm.

 

Pytanie podstawowe - rozstaw śrubek mocujących tarcze kotwiczną do belki jest taki sam w mniejszych i wiekszych bebnach?

W 19stce czy bebny 180mm, 203mm czy tarcze hamulcowe to rozstaw jest taki sam. A jak w megane? Da sie np załozyc te duże bebny w miejsce małych (203->22x)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozstaw śrubek mocujących tarcze kotwiczną do belki jest taki sam w mniejszych i wiekszych bebnach?

Tego nie wiem, istnieje prawdopodobieństwo, że rozstaw śrub będzie identyczny, natomiast równice będą w wielkości jarzma, no i w samych zaciskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni problem jaki można napotkać to czujniki absu - w jednym mam abs boscha, w drugim bendixa. Ciekawe czy to w ogole zagada.

 

No i chyba sie problem sam jutro rozwiąże :mrgreen: Miałem bebny do scenika na stanie, jakbym jeszcze miał to bym chociaz miał pewnosc że pasuje rozstaw montażu do belki z 19stką <ok>

 

Czy dostanie okładzin lub cylinderków do bebnów 22x (ile to wkoncu jest? 227 229?) jest jakieś trudne, jest to rzadkie lub wyjątkowo droższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno po lifcie inne są przewody, bo kiedys mi klient podjechał i pyta czy nie mam takiego czujnika. nauczony na 19stce że to normalne kabelki w porzadnej izolacji podwójnej - przychodz z lutownicą a tu zonk. super ekranowy przewód, z jakimiś cieniutkimi drucikami. masakra. dlatego interesują mnie tylko wersje przed liftem, bo wieksze prawdopodobieństwo że nawet sam czujnik bedzie mozna jakos zaadoptować, czy przewody.

 

Pytanie jeszcze. Jakie bebny byly montowane w Megane/Scenic do liftu? 203 229? Jeszcze większe były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też na to nie wpadłem. Fakt - może coś bedzie chociaz dialogys nie mowi takich wymiarów niestety.

 

Po za tym te bebny które fotke dałem są jednak z 2001 i obawiam sie że czujnik może być nie halo a co za tym idzie i całość :|

 

 

Dobra. Wiadomo już że w Megane bebny są 203 albo 229mm. 229 były w sceniku i megane kombi czy jak kto woli grandtour - cały czas mowa o pierwszej generacji, przed i po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bębny oraz czujniki były takie same przed i po lifcie.

Z katalogu wynika, że jedynie są różne cylinderki dla bębnów z ABS i bez ABS.

Średnica bębnów nominalna/maksymalna: Megane 203,2/204,4 mm; Scenic 228,5/229,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra <ok> Wyniknely nowe okolicznosci, tylko nie wiem czy to nie jest tylko w scenicu i tylko przy 229mm.

 

Miałem w rece te ze scenica bebny. No i problem ogolny zaczyna sie od tego że czop/sworzeń w scenicu jest przykrecany do belki, i dopiero do tego chyba beben. W 19stce czop/sworzeń jest elementem niewymiennym. I teraz pytanie.

 

Na fotce wyżej którą wstawiałem (widok bebnów od tyłu) widoczne są 4 sruby w układzie "kwadratu", pytanie tylko jest takie bo sądze że ta czesc na te sruby jest dokrecona do sworznia a ten z kolei do bebna. Nie wiem czy dobrze pisze i rozumuje, ale z tego by wynikało że nie da rady tego zmontować?

 

Po za tym rozstaw śrub od środka otworów w 19stce jest 4,5 x 4,5. Kolega Robak mierzył u siebie co prawda laparoskopowo i linijką i wyszło mu że ma 5 x 4,5... Ogólnie troche pokierbaniło się bo od początku chciałem 203mm bo byłem na 99% że podpasują a tu takie zonki :mrgreen: ratujta

 

[ Dodano: 2010-09-06, 23:01 ]

Sprawa nabrała rozpędu bo własnie dzisiaj był trzask, chrupneło no i....

 

346bdd25769bced4.jpg

 

:oops: low rider, belke mam drugą już na stanie takze decyzja z hamulcami dość szybka potrzebna.

 

a moze ktoś ma na opych bebny 203 z absem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w sceniku jest to element wymienny, i do niego jest dokręcana tarcza kotwiczna, ale jesli czop będzie miłą ten sam wymiar to i tak możesz założyć piasty i bębny od scenika.

Co do gleby w tamtym tygodniu mój scenik tak samo wisiał tylko dodatkowo ciągnął hak po ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!