Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ocena megan I ph II


csjay

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym przebieg potwierdza mi mój mechanik, który stwierdził, że pompa wody i rozrząd nie były nigdy wymieniane, co pokazuje że przebieg jest orginalny.

?? Po czym niby to stwierdził, a nawet gdyby, to czy to o czymkolwiek świadczy??

O tym, że na jednym pasku w tym silniku przez 10 lat zrobić dużo więcej kilometrów się nie da, bo po prostu pęknie. Dobra koniec OT o tym czy moja megi ma realny przebieg czy nie, ja wiem że jest udokumentowany i w dodatku stan samochodu to potwierdza, a jeśli ktoś nie wierzy, to jego problem.

Co do samochodów przedstawionych w wątku, to bym się zainteresował tą niebieską sztukom, jeśli miałbym którąś z tych wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że na jednym pasku w tym silniku przez 10 lat zrobić dużo więcej kilometrów się nie da, bo po prostu pęknie.

Nie no, co do paska to jasne, ale pompa wytrwa.

No i najbardziej ciekawi mnie, po czym można poznać, że rozrząd nie był wymieniany?

 

może sugerować się nie musi, jednak warto wziąć niektóre sugestie pod uwagę.

No dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym można poznać, że rozrząd nie był wymieniany

Najprościej jechać do jakiegoś mechanika, najlepiej do takiego do którego ma się zaufanie jako takie i kazać rozebrać i powinien powiedzieć na oko stwierdzając to po zużyciu paska, rolek itp jak dawno był wymieniany.

Jak ja kupiłem swoją megi pojechałem do mechanika, który mi powiedział że rozrządy wytrzymują tutaj do 120tys km a że mój ma 180tys to na bank był wymieniany przynajmniej raz. Po zużyciu paska stwierdził że mój był wymieniany jakieś 30tys km temu, co pokrywa się z tym co mówił poprzedni właściciel (zmieniał zaraz po kupnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zużyciu paska stwierdził że mój był wymieniany jakieś 30tys km temu, co pokrywa się z tym co mówił poprzedni właściciel (zmieniał zaraz po kupnie)

 

no to Twój mechanik jest kozak :) chyba że to jasnowidz

czy stan pierscieni po wykreceniu swiecy tez jest w stanie określić? :)

 

masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Twój mechanik jest kozak

Nie kozak tylko jesli mi mówi że wg niego pasek był wymieniony +/- 30tys temu a ja mam fakturę na wymianę kompletnego rozrządu od poprzedniego właściciela wg której wychodzi że był wymieniony przy 142tys km to chyba o czymś świadczy.

czy stan pierscieni po wykreceniu swiecy tez jest w stanie określić?

Nie stan pierścieni stwierdza po zapachu spalin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jechać do jakiegoś mechanika, najlepiej do takiego do którego ma się zaufanie jako takie i kazać rozebrać i powinien powiedzieć na oko stwierdzając to po zużyciu paska, rolek itp jak dawno był wymieniany.

Znaczy się jak u siebie cofnę licznik do 5km i na świeżo wymienię rozrząd, to mogę śmiało wystawiać auto jako "nuuufka nieśmigana"?? :)

 

No i tutaj mamy sytuacje inna. Kolega twierdzi, że można poznać, że rozrząd NIE BYŁ WYMIENIANY, a nie na ile można ocenić stan paska.

 

masakra

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jak u siebie cofnę licznik do 5km i na świeżo wymienię rozrząd, to mogę śmiało wystawiać auto jako "nuuufka nieśmigana"

No nie przesadzajmy, przecież jak będziesz miał auto z 2000r to normalne że jak przebieg będzie 5tys km to cię wyśmieją najprędzej.

 

[ Dodano: 2010-09-27, 19:41 ]

można poznać, że rozrząd NIE BYŁ WYMIENIANY, a nie na ile można ocenić stan paska.

No to chyba logiczne jeśli się będzie widzieć zużycie paska to się będzie wiedzieć jak dawno wymieniany był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba logiczne jeśli się będzie widzieć zużycie paska to się będzie wiedzieć jak dawno wymieniany był.

Nie rozumiemy się. Nie chodzi o jakiegoś mechanika-magika, co w cylindrze (no bo nie w kuli) czy z nagaru (no bo nie z fusów) oceni mi ile pasek ma, tylko po czym stwierdzić, że pasek nie był wymieniany.

 

Na logikę to po stanie paska nie jesteś w stanie stwierdzić, jaki przebieg ma silnik. Nawet gdybyś jakimś cudem znał "przebieg" paska, to i tak nie wiesz, który to pasek z kolei, pierwszy czy dziesiąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jutro jadę to oglądać co wy o tym sądzicie?? http://otomoto.pl/renault-megane-1-9-dti-r...-C15602489.html zastanawia mnie jedna rzecz czy emblematy na drzwiach muszą być te same czy jak w tym przypadku z dwóch stron inne?? i na jakiej zasadzie jest ten system ogrzewania niezależnego pod 220v??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy emblematy na drzwiach muszą być te same czy jak w tym przypadku z dwóch stron inne??

Zazwyczaj są inne, z lewej strony wersja wyposażenia, z prawej silnik.

na jakiej zasadzie jest ten system ogrzewania niezależnego pod 220v?

Wkładasz wtyczkę do gniazdka 220v i auto się podgrzewa, gdy Ty jeszcze śpisz :)

Nieźle wygląda ta meganka, jednak dziwią mnie białe tarcze zegarów, zderzak przód lekko wisi z prawej strony, napis coupe na tylnym słupku pomijam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem oglądać i mam dwie wątpliwości co do auta. pierwsza wątpliwość do klapy bagażnika czy dobrze jest osadzona 20101013077.th.jpg

i druga moja wątpliwość świeciła mu się kontrolka od płynu do spryskiwaczy(tak mi się wydaje) właściciel tłumaczył się ze są dwa zbiorniczki z płynami jeden do szyb drugi do reflektorów. I że jakoś szybko płyn mu schodzi ze zbiorniczka od reflektorów i nie wie czy jest układ nieszczelny czy co się z nim dzieje i już tam nie wlewa go. Co wy o tym sądzicie?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!