Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik gasnie po nocy lub długim postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowym posiadaczem Megane 1.4 8V + LPG, mam problem: mianowicie gdy zapalam auto po nocy lub długim postoju (kilkanaście godzin)- oczywiscie odpalam na benzynie, obroty spadaja i silnik gasnie, dzieje sie tak kilka razy, chyba ze przytrzymam noge na gazie. Po ruszeniu autem, czasem go zmuli ale dosłownie na chwile i pozniej jest juz OK. Na gaz przelacza sie normalnie. Objawy takie wystpuja tylko po nocy lub bardzo dlugim postoju. W ciagu dnia przy kilku godzinowym postoju jest wszystko normalnie, odpala i nie gasnie.

 

Auto ma 99 kkm przebiegu. Mam swiece Brisk Premium na ktorych przejechalem ok 10 kkm. Sonda Lambda Bosha wymieniana jakies 3 msc temu przy przebiegu 86 kkm. Brak katalizatora- tłumik. Instalacja gazowa wyregulowana.

 

Jesli ktos wie co moze byc tego przyczyna to prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 99 kkm przebiegu. Mam swiece Brisk Premium na ktorych przejechalem ok 10 kkm. Sonda Lambda Bosha wymieniana jakies 3 msc temu przy przebiegu 86 kkm

Ciekawe z tymi przebiegami. Auto w trzy miesiące zrobiło 13 kkm, a przez 8-10lat ,aż 99 kkm. Zawsze interesują mnie takie historie więc wybaczcie ten mały [OT].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma faktycznie 11 lat i przez te lata jezdzil nim moj tata tylko do pracy i sporadycznie jakis dluzszy wyjazd. Natomiast ja mam go od pol roku i zrobilem nim 18 tys. dojezdzajac na studia do Poznania. Stad przez te kilka miesiecy taki przebieg.

 

Dodam jeszcze ze kable WN tez byly wymieniane w tym tygodniu.

 

Czy to moze byc wina czujnika temperatury wody??

 

Czy swiece mog tez byc za to odpowiedzialne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj miałem identyczny problem tyle że zakończyło się na wyczyszczeniu komputera z błędów, po prostu miał w pamięci błędy dotyczące braku zasilania jednostki sterującej (auto stało u blacharza tydzień bez akumulatora) dodatkowo wyszła sonda lambda uszkodzona ale z uszkodzoną sondą samochód zachowuje się normalnie (odpukać) wymień czujnik temperatury ten od komputera, u mnie zawiesił się na 40 stopniach cały czas pokazuje taką wartość bez względu czy auto było zimne czy ciepłe.

 

a teraz ja mam pytanie podasz mi jeśli gdzieś masz symbol sondy lambda boscha o której piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okreslenie uniwersalna dotyczy tylko tego ze ta sonda nie ma wtyczki przystosowanej do Megane, trzeba ja przelutowac ze starej. Niczym sie ona nie rozni od oryginalu, ja mam ja u siebie i wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Ale to Twoj wybor. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok uniwersalna nie ma wtyczki ale jak nazwa wskazuje jest do różnych silników aut itd ja chcę kupić sondę do mojego silnika o takich jak trzeba parametrach jeśli takowe posiada jeszcze te 230 zł mam (bez urazy) a auto u mnie ma chodzić jak laleczka i wolę zapłacić więcej i wiedzieć ze to jest to niż kupić o połowę taniej i wymienić znowu za pół roku ale dzięki za odpowiedź myślałem że kupiłeś dedykowaną boscha do tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wyjaśniło sie.

 

Styki na czujniku temperatury wody dobrze nie stykały i dlatego nie chodził na automatycznym ssaniu. Po przeczyszczeniu styków problem ustąpił. :-D

 

Dzięki wszystkim za rady!!!

 

Witam, ten problem poruszałem już wcześniej, w pierwszym poście, ale znowu powrócił.

 

świece niedawno wymieniane na Beru, przewody WN tez wymienione, sonda nowa, filtr paliwa także nowy. Czujnik temperatury tez sprawdzany, na komputerze u diagnosty nic nie wychodzi.

 

Jeśli ktoś wie co może być tego przyczyna to proszę o pomoc.

 

Czytałem na jakimś innym forum ze może to być regulator ciśnienia paliwa, ze paliwo schodzi z układu i taki objaw występuje dopóki paliwo nie dotrze do wtrysków.

 

Z góry dziękuje.

 

Następnym razem poproś o odblokowanie tematu a nie zakładasz nowy - Prezes

 

[ Dodano: 2007-09-15, 00:40 ]

Witam ponownie, wczoraj wymieniałem końcowy tłumik, i na zapalonym aucia zacząłem sprawdzać czy gdzies nie przepuszcza. Ale nie o to chodzi, chodzi o to ze podczas tego nasłuchiwania (auto chodziło na Pb) przy a moze w baku słychac było delikatne syczenie.

 

Czy to normalny objaw, czy moze to jest pryczyna gasniecia na zimnym, bo ja juz sam nie wiem, a widze ze nikt mi tu nie chce pomoc.

 

[ Dodano: 2007-10-05, 13:13 ]

Czy ktoś mi pomorze. Mecze sie z tym problemem juz ladne kilka tygodni.

 

Czy moze to byc wina pompy paliwowej. Samochod po zapaleniu pochodzi kilka sekund, obroty spadaja zatrzesie nim i zgasnie. Po ponownym odpaleniu jest troche lepiej. Przytrzymuje go zawsze troche na gazie i pozniej jest OK. Jednak po ruszeniu na Bp jak jest zimny jest troche mulowaty. Jak sie zagrzeje to juz jest ok.

 

Czy pompa paliwa ma cos z tymi objawami wspolnego??? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

właśnie dziś odkryłem jaką przebitkę ma na swoich produktach serwis renault.

Zakupiłem dziś sondę lambda (zamiennik nie uniwersalną)

pudekoep5.jpg

po wykręceniu starej oryginalnej odkryłem prawdę jedna i druga sonda jest taka sama tylko na starej oprócz oznaczeń części serwisu renault 770......widoczne na zdjęciu znajduje się symbol NTK-236 R1 a jest to oznaczenie niby zamiennika który kupiłem.

sondalambdaga6.jpg

sonda2ge9.jpg

morał z tego taki że w serwisie za tę samą sondę zapłacimy 580zł tylko dlatego że na pudełku będzie znaczek renault. W sklepie zapłaciłem 225zł i czekoladę dostałem gratis, chyba na otarcie łez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!