Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic I phII - prośba o opinie, ocenę


sky

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek DZIEŃ-DO-BRY-WIE-CZÓR!!!

 

Jeszcze francuskiego autka nie miałem, jak do tej pory same Fiaty i jedna Skoda, no i przyszedł czas kupna "francuza".

Jutro jadę oglądać Scenica z poniższego linku:

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-C14806099.html

 

Przyznam się bez bicia, autko spełnia moje wymagania - czyli klimatyzacja, automatyczna skrzynia i "pakowność" (no tutaj przydało by się więcej "metrażu" ale może być).

 

Jak w tych modelach z awaryjnością skrzyni biegów itp, na zwrócić szczególną uwagę? Starałem się czytać, ale sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - po co krzyczysz

po drugie primo - po co tyle razy ten enter wciskasz

po trzecie primo - co do autka to robiony tył ( brak korków w częściach plastikowych zderzaka ) oraz inny odcień tegoż zderzaka :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. Przepraszam.

Na różnych forach pisałem, ale tak po uszach jeszcze nie dostałem :)

Dzięki za zwrócenie uwagi na zderzak, mimo wszystko przejadę się obejrzeć.

 

[ Dodano: 2010-10-01, 21:02 ]

po trzecie primo - co do autka to robiony tył ( brak korków w częściach plastikowych zderzaka ) oraz inny odcień tegoż zderzaka :!:

 

O które korki chodzi?

Przeglądam fotki innych Renault Scenic z tego rocznika i wszystkie zderzaki wyglądają tak samo (tzn tak jak u tego konkretnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony lub wymieniony tylny zderzak to nie tragedia i nie świadczy,że był robiony cały tył jak napisał Tomik 1970, możesz to sprawdzić jedynie miernikiem grubości lakieru. Ja miałem taki w momencie kupna auta a i tak świadomie nie kupiłem "100% bezwypadku"- to kwestia wolnego wyboru i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony lub wymieniony tylny zderzak to nie tragedia i nie świadczy,że był robiony cały tył jak napisał Tomik 1970, możesz to sprawdzić jedynie miernikiem grubości lakieru. "- to kwestia wolnego wyboru i ceny.

 

Rozsądne słowa. Moje obecne auto jest poobijane ze wszystkich stron.

Tylny zderzak był wymieniany i klejony.

Nie mam zamiaru wciskać "kitu" ewentualnemu kupującemu, auto idzie w takim stanie w jakim jest (no może trochę ogarnę, bo córa na tylnym siedzeniu zrobiła sajgon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem ,że ma sobie odpuścić :!:

Czytajcie ze zrozumieniem :!: zadał pytanie odnośnie auta więc odpisałem.

Koniec komentarzy , bo nie o to chodzi w tym temacie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i oglądałem. Zderzak przedni i tylny troszeczkę sfatygowane, parę rys na drzwiach, delikatne "wgniecenie" prawe tylne. Właściciel trochę opowiedział o autku.

Pierwszy właściciel miał "ała" w przód - wymieniony przedni lewy błotnik i reflektor.

Zderzaki po typowych parkingówkach. Tylne nadkola: widać małe bąble - jeśli się zabezpieczy, to ruda nie pójdzie. Trochę zastanawia niedokładnie spasowana maska i troszeczkę odstające podszybie od szyby. Środek zadbany.

Rozrząd robiony przy okazji awarii pompy wodnej.

No i teraz zasadniczy minus, przez który trochę się zastanawiam. Podobno czasem świeci się kontrolka skrzyni biegów. Olej w skrzynce wymieniony ponoć przy 80 kkm czy jakoś tak.

Niestety nie posłuchałem pracy silnika i nie odbyłem jazdy testowej - padł aku. Umówiłem się na test jak tylko obecny właściciel kupi nowy akumulator.

Podsumowując:

Auto podoba mi się, wygodna pozycja za kierownicą (na to akurat bardzo zwracam uwagę ze względu na problemy z kręgosłupem), masa różnych schowków (ale to na pewno wiecie). Zdaję sobie sprawę, że nie mogę oczekiwać super-igła stanu w 9 letnim aucie jeżdżonym w Warszawie (cóż, parkingi pod marketami itp - wiadomo).

Martwi mnie ta świecąca się czasem kontrolka skrzyni biegów. Gdyby nie to i nie brak jazdy testowej - wziąłbym, a tak trochę się chyba kupno odwlecze.

 

Czy mogę prosić jeszcze raz o opinie po przeczytaniu tych wypocin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speca od automatów to ja mam nawet pod bokiem. Tylko, że On jest czynny od poniedziałku do piątku do godz 18.

Kurka... No nic, zobaczę - może uda się coś wykombinować.

Jak nie, to pewnie odpuszczę. Szkoda mi trochę, bo jest to auto kupione w Polsce.

Nie wiem, sprowadzanych jakoś się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadzanych jakoś się boję.

Nie ma czego. Auto z Niemiec niejednokrotnie bywa lepiej utrzymane niż polskie, nie jeździ po dziurawych drogach.. Kwestia indywidualnego podejścia, ale ja jestem zwolennikiem sprowadzanych autek, niektóre to prawdziwe perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!