Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

...manetka włączania swiateł....


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.... problem jest następujący- po włączeniu swiateł mijania jest wszystko ok , ale gdy przełączam na drogowe(manetka do siebie) to swiecą sie do czasu gdy manetka jest w tylnym położeniu po zwolnienu owej manetki gasną drogowe i automatycznie nie ma swiateł mijania.Manetka nie zaskakuje na swiatła drogowe. Pytanko moje jest czy owa manetka jest naprawialna? i może sie orientujecie ile może kosztować? dzieki z góry za odpowiedz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam troche inny problem odnośnie manetki kierunkowskazów (Megane 97) mianowicie jest problem z włączaniem prawego kierunkowskazu( czyli ustawieniem manetki w górnej pozycji) manetka nie hcce sie zatrzymywac tylko odrazu odbija. czy mozna to jakos wyregulować albo coś w tym stylu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko moje jest czy owa manetka jest naprawialna? i może sie orientujecie ile może kosztować? dzieki z góry za odpowiedz....

Tak, ten przełącznik zespolony (owa manetka) daje się naprawiać. Kłopotliwe jest jego wymontowanie, ja dla wygody zdejmowałem koło kierownicy, no ale w przypadku wymiany na nowy też trzeba go wymontować... :-D Jest on łączony w całość śrubkami i zatrzaskami, brak nitów, ale i tak praca dość delikatna. Światła, o ile wiem, nie są zasilane przez przekażnik, więc zanieczyszczone styki potrafią się grzać. Blaszka styku "długie-krótkie" jest przełączana plastykowym elementem ze sprężynką. Jeśli styk się zbyt nagrzeje, plastykowy element się od niego nadtapia i po sprawie. Ja ten element dorabiałem, działa już ze 2 lata. A cały przełącznik kupiłem przy okazji na giełdzie za 70 zł, okazał się praktycznie nowy - no, ale to loteria...

Życzę cierpliwości przy naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[zupełnie niepotrzebnie

Przecież napisałem, że dla wygody... Jeżdżę bez poduszki powietrznej, więc demontaż kierownicy to dosłownie kilka minut. A zapewniam, że wymiana przełącznika zespolonego jest wówczas znacznie bardziej komfortowa. :-D

Pozdrawiam zgryźliwych żartownisiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeśli styk się zbyt nagrzeje, plastykowy element się od niego nadtapia i po sprawie. Ja ten element dorabiałem, działa już ze 2 lata.

Z jakiego materiału zrobiłęś ten element masz może zdjęcie??? A może da się dokupić???

Możę jakieś rady???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz jeszcze napisze : chcąc przede wszystkim polepszyć oświetlenie przed autem ale i odciążyć przełączniki (bez przekażnika cały prąd idzie przez manetki, kostkestacyjki, przełączniki) polecam założyć przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, dokładniej z przeciwmgielnymi i nie odskakującymi kierunkowskazami... Naprawa(Wymiana) szybka ok. 25min bez ściągania kierownicy a nowa manetka kosztowała 129pln...Po wyciągnięciu starej okazało się, że przewodzik sobie odpadł natomiast po zlutowaniu działał, ale kierunki dalej nie zawsze odskakują ...

 

Przeczytaj uważnie to co napiszesz następnym razem i popraw, aby dało się to czytać – Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni temu założyłem automatyczny wyłącznik świateł z allegro. Wszystko zgodnie z instrukcją jednak mam problem z długimi. Gdy automat załącza mi światła nie moge włączyć drogowych (tylko moge nimi "migać"), natomiast po przekręceniu włącznika ręcznego drogowe działają bez zarzutu. W schemacie elektrycznym całego zespołu włącznika świateł jest w kostce kilka pól oznaczonych jako nieużywane jednak w jednym z nich jest jakiś przewód. Do czego on jest? To jakieś podtrzymanie drogowych? Czy jest na forum jakiś elektryk który by mi pomógł i napisał w czym jest problem? U teścia w astrze jak zakładaliśmy automat (u elektryka z Opla) to wstawiał jakąś diodę (nie świecącą tylko prostowniczą) ale nie wiem po co. Gdyby ktoś dysponował dokładniejszym schematem manetki to byłbym wdzięczny o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu założyłem automatyczny wyłącznik świateł z allegro. Wszystko zgodnie z instrukcją jednak mam problem z długimi. Gdy automat załącza mi światła nie moge włączyć drogowych (tylko moge nimi "migać"), natomiast po przekręceniu włącznika ręcznego drogowe działają bez zarzutu.

 

Po mojemu tak powinno być. Jeździłem kilkoma samochodami z takimi włącznikami i we wszystkich tak było. Chyba, że w instrukcji jest napisane co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam bardzo podobny problem do Waszych, mianowicie na pierwszy rzut oka wszytsko dziala normalnie problem pojawia sie podczas zapalenia tylnego swiatła przeciwmgilenego. Gdy zapale to swiatło i chce właczyc lewy kieunkowskaz przeciwmgielne tylnie gaśnie i zeby je załaczyc ponownie musze pociagnać manetke lekko do kierownicy(tak jak bym chcial mrugnąc drogowymi). Reszta swiateł działa normalnie. Na ogoł mi to nie przeszkadza poniewaz zadko jezdze na przeciwmgielnych. Znacie moze jakas recepte na moj problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!