Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłaczenie IMOBILLASERA Renault MEgane 97 rok


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Interesuje mnie odłaczenie seryjnego imobilaisera.Posiadam bowiem jeden kluczyk oryginalny i zaczyna on juz szwankowac a dorobienie kluczyka troche kosztuje.Mam kluczyk z pilotem do centralnego zamkai po zamknieciu drzwi z pilota załacza mi sie sie blokada od razu.Znowu jak samochod postoi bez wlaczonego zapłonu to po 1 min znowu blokada.Planuje wyłaczyc wogole ta blokade i załozyc dodatkowy alarm ze sterowaniem CZ i Własna blokada.Wtedy oryginalny pilot byłby mi nie potrzebny.PYTANIE TYLKO JAK??????Prosze o POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrego speca od komputerów samochodowych on to tylko zrobi bo trzeba coś grzebać przy kompie, ale jak piszesz że po minucie się tobie blokuje to i tak masz coś nie tak z IMO. Koszt wywalenie (tyle ja zapłaciełm) to ok. 400 zł i bardziej się opłaca niż dorabianie kluczyka nowego a tak masz spokuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady odłączyc go samemu??Z tym ze sie załacza po 1 minucie to akurat normalne.Zreszta według mnie to jest raczej blokada nie imobiliser imo przeciez przewaznie znajduje sie w kluczyku i jak sie wkłada kluczyk do stacyjki to imo jest odblokowany.A ja najpierw musze zamknac drzwi z pilota otworzyc z pilota i dopiero imo odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Jeśli masz kluczyk na podczerwień, to nic nowego, że tak się dzieje. Po ok 1 min. immo samoczynnie się załącza. Tak ma być.

Możesz sobie samodzielnie zaprogramować ten kluczyk. Dokładny opis znajdziesz na forum eletroda.pl oraz francuskie.pl

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co masz w megi nie dorobisz smodzielnie kluczyka ani nie dezaktywujesz imo bez ingerencji w oprogramowaniu. Co do kluczyka było już tyle w żadnym przypadku nie dorobisz samodzielnie kluczyka do reni z pilotem na podczerwień bo sprawa rozbija się o to że imo jest dezaktywowany wraz z otworzeniem drzwi za pomocą przycisku przy kluczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

są cztery opcje albo będziesz jeździł dalej na tym kodzie albo pojedziesz do reno i przyuczą tylko kluczyk bo zgubił kod lub zamówisz nowy kluczyk bo siadła elektronika w nim i czwarta opcja najrozsądniejsza wywalisz imo u autoelektryka i założysz sobie sterowanie drzwiami na radio (wywalenie imo u mnie w mieście kosztuje 400 zł, przyuczenie kosztuje ze 100 zł a nowy kluczyk z 600 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poczytać troszkę forum. W wyszukiwarce wbić "immo" i powinny inne wątki wyjść. Moim zdaniem nie da się nauczyć nowych kluczy, jakkolwiek kupionych na allegro, sprowadzonych skądś tam itd. Poprostu patent jest do du** i tyle. jeżeli jest to kwestia rozkodowania klucza to małe piwo ale jak siadła elektronika to nowy klucz w serwisie i tyle. Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia to poroszę bardzo ponieważ jestem ciekaw. Zmich wiadomości wynika, że z reguły jest to awaria klucza a nie odbiornika w podsufitce. Ja osobiście mam zepsute obudwa klucze (o dziwo sygnał wysyłają ale nikt, nawet w serwisie nie wie jaki) i kupiłem nowy w asco. Musiał się zepsuć jakiś mały chip na płytce odpowiedzialny za pamiętanie kodu zy coś w tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam problem z immo tzn jak u większości użytkowników Megi 96' po normalnym zamknieciu auta z kluczyka rano chcąć go odpalić nie działa.Nie można otworzyć go z pilota w kluczyka tylko mechanicznie kluczykiem.Mam wiec pytanko.Czy ktos juz sam demontował immo i podpowiedzial by jak to sie robi?? Zaznaczam że nie mam 2-go kluczyka do auta nie mowiąc o kodzie do immo (auto z niemiec niestety) Z góry dziekuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!