Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIII - szybkościomierz


Meguś

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, w trakcie dnia (jeżeli jest bardzo pochmurno jak dzisiaj) czujnik zmierzchowy nie zawsze przełącza na mijania. Wtedy też manualnie zmieniam z dziennych na mijania, a podświetlenie rozkręcam na jaśniejsze. Wieczorem to po prostu koryguję. Przełączam manualnie z dwóch powodów: nie mam ochoty, aby jakiś policjant czepiał się, że nie jestem dostatecznie widoczny (światła dzienne nie są niestety szczytem techniki), a po drugie zapalają się wtedy światła tylne, więc np. w deszczu jestem lepiej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich

 

Pomimo moich uprzedzeń do tej dodatkowej lamki centralnej, skusiłem się zamienić II na III

Mija miesiąc i mogę powiedzieć że to jeszcze nie miłość ale już ją polubiłem.

W dzień mi nie przeszkadza, świecie na full bo przełącza się na światła dzienne, a w nocy sobie ściemniłem na tyle ile chce mieć.

 

więc podsumowując ..................................... strach ma wielki oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
(światła dzienne nie są niestety szczytem techniki),

I tu jesteś w błędzie, poczytaj sobie (a jest wiele materiałów na ten temat) że mają o wiele większą wartość luksów niż światła mijania, te drugie służą do oświetlania drogi a do jazdy dziennej abyś był WIDOCZNY, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich

Pomimo moich uprzedzeń do tej dodatkowej lamki centralnej, skusiłem się zamienić II na III

Mija miesiąc i mogę powiedzieć że to jeszcze nie miłość ale już ją polubiłem.

W dzień mi nie przeszkadza, świecie na full bo przełącza się na światła dzienne, a w nocy sobie ściemniłem na tyle ile chce mieć.

więc podsumowując ..................................... strach ma wielki oczy.

Troszkę czasu już minęło od poprzedniego posta, chciałbym odświeżyć, ponieważ interesuje mnie ten temat.

Zawsze miałem analogowy prędkościomierz i mimo że Megane najbardziej przypadła mi do gustu ze wszystkich konkurentów, to wprost panicznie boję się tego wyświetlacza.

Dlaczego na siłę starają się uszczęśliwić posiadaczy tego auta? Nie rozumiem dlaczego nie dali możliwość wyboru tego elementu..

Powiedzcie drodzy użytkownicy - z perspektywy czasu, czy naprawę da się do tego przyzwyczaić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja napiszę tak,

Prywatnie mam MIII kombi od trzech lat, a firmowo śmigam MII z analogowymi zegarami i powiem że w MIII zegary są bardziej czytelne niż w MII (jak dla mnie) Poza tym jeśli chodzi o jasnośc licznika to w ciągu dnia mam ustawieone oświetlenie na maxa a w nocy na mimimum (jak automat sam przełączy światła to nic nie musze regulowac). W MII pomimo analogowego licznika i obrotomierza to mocno świeci licznik kilometrów i tam muszę sam zmienia natężenia oświetlenia, mały wyświetlacz ale daję ładnie po oczach.

Tak czy inaczej mi cyfrowy licznik bardzo się podoba, a napewno nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nie masz się co bać. Tez sie balem wyświetlacza i wydawało mi się to dziwne. Ostatecznie trafiłem GTline gdzie akurat jest analogowy wyświetlacz, ale jak chwile pojeździłem z włączonym wyświetlaniem prędkości na komputerku to doszło do mnie, ze to wcale nie takie głupie. Wg mnie jest dużo bardziej czytelne niż analogowa wersja i nie płakał bym gdybym miał tylko taka.

 

--

GT

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!