Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

linka blokady wrzucenia biegu wstecznego mega


pitt82

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Czy ktoś wymieniał kiedyś linkę która wychodzi z 'jabłka' dźwigni zmiany biegów i dochodzi do dźwigni na gałce zmiany biegów? Niestety teraz mam prowizorycznie połączona starą linkę, a nowa leży już w bagażniku i czeka na wymianę.

 

[ Dodano: 2006-12-30, 08:39 ]

niestety dzisiaj linka zerwala się i muszę zdjąć obudowę dźwigni zmiany biegów. Czy ktoś poradzi jak się do tego najlepiej zabrać?

 

[ Dodano: 2007-01-02, 21:01 ]

Już mam to naprawione.

Oto lista narzędzi: Klucz nasadowy 10 i 13 najlepiej z grzechotką, klucz do zegerów(zeger musi być ściśnięty do środka, ok 20 mm), płaski wkrętak mały i duży(oba najlepiej ostre).

1.Po wjechaniu na kanał zdejmujemy tylko drugą blaszaną osłonę pod dźwignią zmiany biegów(4 śruby pod klucz 10).

2. W głębi widać zeger - trzeba go ściągnąć.

3. Odkręcamy dźwignię zmiany biegów od drążka wyboru biegów(klucz 13).

4. Dźwignia schodzi nam w dół dopóki nie gałka dźwigni nie oprze się na obudowie dźwigni.

5. Ściągamy gumową osłonę blokady wrzucenia biegu wstecznego.

6. Płaskim wkrętakiem rozsuwamy połowki blokady wrzucenia biegu wstecznego i wymieniamy linkę na nową(warto poprosić kogoś o pomoc w ściśnięciu sprężyny).

7. Nieco wyżej na dźwigni musimy rozebrać przegób(najlepiej wyciągnąć dolny element plastikowy - później łatwiej założyć i do zakładania przyda się mały płaski wkrętak). Widać teraz kulkę przez którą przechodzi linka - powinna się latwo rozłożyć na 2 połowki). Wkładamy nową linkę i zapinamy na cięgnie.

8. Wszystko składamy w odwrotnej kolejności.

9. Linkę po założeniu warto przesmarować olejem silikonowym lub jakimś gęstym.

 

Cała operacja zajęła mi niecałe 1,5 godziny.

Niestety nie mam zdjęć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!