Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk przy obrotach 1,8-2k


kaktusx

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie miałem wcześniej diesla więc jak coś to się mocno nie śmiejcie proszę.

Zauważyłem, że przy 1,8-2 tys silnik dostaje dziwnego odgłosu tak jakby zaczynało coś trzeć

z moich doświadczeń z turbinami to inaczej ten dźwięk wygląda.

Nie wiem czy powinienem zacząć się martwić czy to powiedzmy w miarę normalne.

Wiem, że mam wyciek z uszczelki na rozrządzie (on sam wymieniony 20tys temu), olej jest na 3/5 wg komputera.

Mój styl jazdy to taki troszkę PSJ ( 5 bieg przy 60) chociaż staram się go na A2 przedmuchać raz dziennie.

Dzięki za pomoc jeżeli uda się po opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dołączam do zapytania.

Dziś sam podobny dźwięk usłyszałem u siebie. Autem zrobiłem już jakieś ponad 9tyś, i wszystko było ok. Raczej nie jeżdżę PSJ 5 bieg powyżej 70-80.

Jednakże na turbinę mi to nie wygląda, i nie wiem co to może być. Olej sprawdzałem przedwczoraj, bagnet wskazuje ponad połowę pomiędzy kreskami.

Pewnie w poniedziałek będę się konsultował ze swoim mechanikiem ale jest on na drugim końcu polski, a chciałbym zasięgnąć większej liczby rad.

 

Dodam, że moje jedyne i mam nadzieje błędne domysły to przekręcona panewka. Mam nadzieję, że się mylę.

 

Dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam.

 

Dziś rano poszedłem obadać sprawę jeszcze raz, na zimnym silniku nic nie słychać, dopiero jak się nagrzeje, dźwięk dochodzi od strony alternatora i pasków. Być może jakieś łożysko. Przy większych obrotach dźwięk się nasila.

 

Wczoraj tj. poniedziałek 16.10.2010 zawiozłem auto do serwisu Auto_Nowak Renault w Kębłowie.

Dzisiaj telefon, uszkodzenie jest w okolicach rozrządu, rozrząd do wymiany 1600zł.

Dodam, że był wymieniony przy 117tyś teraz 132tyś. Pasek akcesoriów zdjęty a dźwięk dobiega nadal.

Mam nadzieję, że na tym się zakończy.

 

[ Dodano: 2010-11-17, 10:03 ]

Dzisiaj dostałem telefon z serwisu z informacją, że uszkodzona była pompa wody. Przecieka. Zrobiły się wżery. Pasek rozrządu uszkodzony. Serwis jest zaskoczony, że tak wygląda rozrząd po 15tyś.

 

W piątek odbieram auto z serwisu, mam nadzieję, że to tylko tyle.

 

[ Dodano: 2010-11-19, 10:58 ]

Problem u mnie rozwiązany.

 

Tak jak pisałem wcześniej problem był w rozrządzie a dokładnie w cieknącej pompie wody.

Rozrząd wymieniony był w 2008 roku w Austrii potwierdzone książką serwisową oraz wpisem w systemie Renault. Pompa wody była z 12.2007 i wytrzymała około 15tyś.

MOV20101114_001.zip

MOV20101114_002.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!