Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MeganeIII phI] jaką instalcję do megane grandtour 1,6


Sławek17

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja sekwencyjna IV generacji kosztuje +/- od 2200 do 3400pln. Najpopularniejsze instalacje to STAG, Prins, BRC, LandiRenzo. Moja Renia ma zamontowaną instalacje LandiRenzo Omegas. Jeżeli będziesz miał możliwość założenia instalacji gazowej w serwisie Renault to załóż . Nie powinieneś stracić gwarancji na podzespoły typu silnik jeżeli zamontujesz w ASO. Mieszkam w Krakowie, są dwa salony Renault żaden z nich nie oferuje fabrycznej instalacji lub montażu gazu. Wiesz które Salony Renault oferują montaż instalacji LPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętochłowic akurat nie sprawdzałem. Może pamiętasz chociaż imię, przybliżony wiek lub wygląd. Teraz trudno znaleźć kogoś co wie o czym mówi. Czy Tobie tam zakładali i jak się sprawuje? Ja wolę założyć po tzw. dotarciu na pb i sprawdzeniu silnika. Nie doczytałem o Optimie. Spróbuje go namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zakładałem u nich od nowości. Zanim odebrałem z salonu, zainstalowałem gaz. Szkoda kasy na dotarcie, wg mnie nie ma to znaczenia. Instalacja (Tartarini SGI), sprawuje się bardzo dobrze, lecz była dość droga. Obecnie zakładają chyba STAG, domyślam się, że na włoskiej zbyt mało zarabiali. Co do eksploatacji, to oprócz standardowych wydatków, miesiąc temu wymieniłem reduktor (regeneracja nieopłacalna - pękła cześć plastikowa obudowy) oraz na dniach będę wymieniał listwę. Co do gościa od instalacji to nie pamiętam, to było w 2006r, ale na homologacji w miejscu montującego jest napisane Sebastian Bubik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych problemów. Przeglądy gwarancje przechodził bez problemów. Pierwszy u Mentla (Wodzisław), drugi u Zięby (Katowice). Miałem tylko jedną poważną naprawę na gwarancji - czyszczenie przepustnicy - też bez problemów (ale to było w Świętochłowicach). Nie wiem, który silnik wybierzesz. Wszystkie z wyjątkiem 1.4Tce to stara sprawdzona "w boju" konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy serwis instalacji lpg w ASO Renault będzie droższy(słychać narzekania że jest ogólnie drogi) niż u jakiegoś gazownika? Oczywiście mam na myśli przeglądy pogwarancyjne lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądy będą droższe i te gwarancyjne, i te pogwarancyjne. Mnie zaproponowali ok 50% drożej jak u importera (Autogaz Śląsk). Na montaż to się mogę jeszcze zgodzić (wykorzystali fabrycznie przygotowane miejsca), natomiast na serwisowanie już nie (nie masz gwarancji, że trafisz na "kumatego", zasada pierwszy wolny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne profanum... jak założysz gaz to zapomnij o gwarancji. Nowe auto i gaz = kłopoty (nie tylko mechaniczne). Szkoda auta i nerwów.

Po za tym gaz zawsze śmierdzi, jeśli masz garaż połączony z domem to poczujesz i to mocno. Pogoniłam ze swojego garażu poprzedniego chłopaka, jak przerobił swoje leciwe Bmw na gazu - Cuchnęło :evil: .

 

Tylko trochę śniegu spadło plus mrozek wyskoczył i jest pięknie.

Na drogach pusto... Gazowników mało, bo nie odpalają. Fajnie można poszaleć ;-)

 

Pozdrawiam gazowników z Warszawy, ilu was się już od zimy zapaliło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klarabuch piszesz same brednie a chłopak może miał instalację I generacji i 20-letnie bmw. Nowoczesne instalacje lpg nie śmierdzą i nie ma żadnych kłopotów z ich odpalaniem, bo pewnie tego tez nie wiesz, że samochód zasilany lpg odpalany jest zawsze na pb. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klarabuch, w jakim celu udzielasz się w tym dziale. Przecież nie szanujesz gazowników. Może jednak żal, że jedni oszczędzają a Ty nie. Może ten pogoniony chłopak miał coś w sobie, a Ty tego nie doceniłaś, uległaś stereotypom i teraz żałujesz. Szukasz upustu swojej frustracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiedzy klarabuch z zakresu LPG można przeczytać również w temacie: [MeganeIII phI] 2.0 TCE możliwość LPG ? -nic dodać nic ująć. Wszystko wie z autopsji - chyba nie ma nawet co odpowiadać na te zaczepki - ignorowanie wystarczy.

 

kocuper Masz racje, wystarczy spojrzeć na stopkę: 1.4 TCE pali 9,5, osoba zrobi(ła) ok. 30k km rocznie, do tego "Przeczytała ten artykuł i nie wierzy..." i już znamy portret psychologiczny sprawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat juz trochę dojrzał <czerwona>

Ale ponawiam pytanie i liczę na opinie posiadaczy. Kończy mi się gwarancja i ponownie przymierzam sie już na poważnie do założenia "gazu".

Może ktoś ma namiary na dobrego gazownika na Śląsku (górnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!