Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzęsie, buczy, kilka uwag


guru75

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek mocno trzęsie: wymieniłem wszystkie poduszki (sasic) tłumik końcowy, środkowy katalizator "pusty" łącznik elastyczny pomiędzy silnikiem a katalizatorem wspawany i co? no i trzęsie dalej na zimnym silniku dopiero jak podniesie się temp. powyżej pierszej kreski czyli po 5 km. już tylko lekko takie małe wibracje ale zawsze teraz w zimie znów telepie czy te silniki zawsze się trzęsą jak są zimne dziwne ??? No i te buczenie Jak czytam to jeden z głównych tematów odnośnie silników czy faktycznie nikt nic nie wie o przyczynach tak powszechnej usterki mówienie "wydech,poduszki,cewki,wałki,skrzynie" to ogólniki czy nie ma mechanika który by jasno określił przyczyne. Objawy są zawsze takie same tylko przy innych obrotach to takie trudne?? (Jestem elektrykiem i prądu nie widać ale potrafie sobie poradzić z problemami przy pomocy kilku mierników a tu jest namacalny silnik no nie miem) Byłem właścicielem Golfa i przy pomocy forum szło rozwiązać wszystkie problemy a tu wystarczy takie buczenie i nikt nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby, które narzekają na poduszki sasica (są twarde) i silnik przenosi drgania dopóki poduszki sie nie rozgrzeją i guma się miękka nie zrobi. Z Hutchinsonem nie ma tych problemów (szły na pierwszy montaż).

czy nie ma mechanika który by jasno określił przyczyne.

Omawianie hałasów przy pomocy forum, to tak jak nauka przyjmowania porodu w kursie korespondencyjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To gdzie moge kupić te poduszki Hutchinsona zaznaczam że kulam się megi 1.6 z 1996 roku (benzyna) tzw. coach. A co do omawiania hałasów przy pomocy forum to powiem tylko jedno miałem problem z nie równą pracą silnika jedno pytanie na forum i sprawa rozwiązana po 22 wykręciłem gażnik wyregulowałem na balkonie 30 min według przesłanego schematu i o 5.20 do auta o 6.00 byłem w pracy--- da się ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Ci sprowadzą. To, że nie mają na półce nie oznacza, że nikt ich nie ma i nie są dostępne.

Tu też możesz kupić:

http://www.autkoplus.com/category/28322,oz...0l-0s-da0f-ea0f

 

da się ??

No niestety, w Twojej Megance nie ma gaźnika :) więc się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade zobaczymy ale cena jest podobna jak Sasica dziwne że są tak inne. No i fakt że gaźnika nie ma a szkoda, gdzie te silniki przy których wystarczał prosty zestaw narzędzi.... ale to już inne czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki to tylko wskazówka. Poczytaj opinie na forum dotyczące różnych poduszek, jeżeli objawy się sprawdzą to można się zastanawiać nad wymianą. Szarpanie silnika może być też spowodowane (tak jak wyżej napisałeś) zużytymi kablami WN, cewkami, świecami itp. Jeżeli gdzieś gubi zapłon, to nawet najlepsza poduszka nie pomoże, bo silnik będzie szarpał. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że jednostki benzynowe nie pracują idealnie równo, w 16-zaworówkach wahania +/- 50obr/min to norma. Przyczyn może być co najmniej kilka, więc trzeba trochę posiedzieć, poczytać i wtedy inwestować w nowe części, nie w odwrotnej kolejności :)

 

gdzie te silniki przy których wystarczał prosty zestaw narzędzi

W podpisie mam właśnie takie clio z gaźnikiem, naprawia się młotkiem, praktycznie bez czujników - ma jechać i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!