Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doradźcie biednemu studentowi, czyli okazyjne Megane.


pan_dziobak

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to telepanie mi sie nie podoba...

Sprawa do zlokalizowania i usunięcia, zresztą w tej HBcie też coś jest do zrobienia.

(pisałeś o bąblach pod lakierem i nieszczelnej gumie na maglownicy)

Tak więc czy tu czy tu trzeba kilka złotych dorzucić do zakupu.

Co do samej winy i powodu drań auta to niestety trudno powiedzieć co jest przyczyną, gdyż Ty sam nie masz do auta dostępu jak na razie. Jest to więc wróżenie z fusów. A podpowiedzi są tylko przypuszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo ładna Megii :-) a jeżeli chodzi o miejsce w którym kwitnie to jest ono całkiem normalne. Moja też kwitnęła w tym miejscu. Moim zdaniem niezły egzemplarz. Co najważniejsze nie jest sztucznie przygotowana do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z gory przepraszam ze wsadze swoje 5 groszy, ale widze ze pare osob jezdzi Reniami tutaj i maja mniejsze lub wieksze pojecie o nich.

 

Przymierzam sie do zakupu auta, moje fundusze oscyluja w wysokosci ~5k na samochód z benzyna ewentualnie ~6 jak ma sekwencje (instalacje II generacji wole sam zalozyc i miec ja od nowosci)

 

Interesuje mnie, wyzej nieomawiany silnik 1,6 8V 90 koni (najlepiej jakby to była wersja COUPE, ewentualnie HTB, z tym ze niepotrzebne mi takie duze auto).

 

1. Czy ktos wie jak ten silnik znosi gaz? Głownie II generacji, bo szkoda mi wywalac pieniadze na sekwencje jezeli miałby ją zakladac sam.

 

Powaznie rozmyslam takze na innym samochodem ktory z kolei ma stereotyp, niezniszczalnego, dlugo trwałego, taniego w eksploatacji, dobrze znoszace instalacje LPG Golfa mk3 w benzynie rowniez 1,6 8V z tym ze moc jest 15 koni mniejsza.

 

Odczucia mam mieszane, wiem ze wszyscy narzekaja na Renówki, ale jakiego wlasciciela nie zapytam to mowi ze wiekszych problemow nie mial. Dlatego nie chce sie kierowac przesadami ani innymi tego typu bujdami.

 

Na pewno do Renówki przyciaga mnie wyglad, jak na 14-13 letni auto (bo takim sie przygladałem) to wersja Coupe jest naprawde ładna i zgrabna a do tego wygodniejsza od VW; no i w porownaniu do Golfów jezdzi tego 10x mniej.

 

Ostatnie pytanie, jak z serwisem? Na pewno nie bede samochodu za 5k serwisował w ASO, ale slyszalem ze sa bardziej skomplikowane w naprawie niz silniki VW.

 

Poza tym licze ze z 1-1,5 k trzeba odlozyc w zapasie na drobne poczatkowe psikusy.

 

Z gory dziekuje za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa sory Chess175 xD źle przeczytałem.

Po weekendzie zdam relacje z tego jak sie sprawowała podczas jazdy Mgn kumpla i porównam do wujkowej żony, którą już jezdziłem kiedyś oraz podsumuje temat, który mam nadzieje będzie pomocny nie tylko mnie ale i komuś innemu w podobnej sytuacji :-)

 

LukaszG Jeśli chcesz mieć LPG w aucie to moim zdaniem lepiej jest kupic auto bez gazu, a samemu zagazować. Zawsze to bezpieczniej mieć nową inst LPG. Poza tym silnik nie bedzie tak wybrany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszG Jeśli chcesz mieć LPG w aucie to moim zdaniem lepiej jest kupic auto bez gazu, a samemu zagazować. Zawsze to bezpieczniej mieć nową inst LPG. Poza tym silnik nie bedzie tak wybrany...

 

Jak najbardziej ale jezeli samochod ma sekwencje załozona max rok, poltorej temu, udokumentowaną to warto sie zastanowic bo jak wlasciciel o nia dbał bedzie lepszym wyborem.

 

Edit: Po lekkim zweryfikowaniu planów, chyba bede musial zaczac szukac HTB bo z tym Coupe ciezko, a nie chce sie wkopac jak znajomy zeby miec 10k i kupic samochod za rowno 10tys. Bo nie wierze ze nic nie bede musial do 2-3 miesiecy wymienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba ze ma młodą inst lpg to oczywiście nie ma nic przeciwko takiemu samochodowi. Jeśli szukasz HTB to trzymaj rękę na tym temacie, bo jesli HTB taty kumpla (dosyć dobrze opisana w tym temacie + zdjęcia) nie bedzie mi pasować w porównaniu z sedanem wujka to może ty ją obejrzysz? ja oczywiście do niczego nie namawiam zeby nie było ze tu jakieś reklamy rozsiewam czy nagabuje :-) ale widze ze daleko nie masz, a skoro szukasz to tu masz już potencjalną zdobycz (o ile ja jej nie kupie) ale dopiero w weekend sie nią przejade i zobacze co mi bardziej pasuje czy HTB czy sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To nie dobrze bo kolejny student poszukujacy auta w Oberschlesien

 

Nie czaje tego...

 

No i jest werdykt. Wsiadam do meganki kumpla, ustawiam siedzenie, hmm kurde troche nisko tu... ale jestem przyzwyczajony do pandy a tam wysoko sie siedzi, no dobra odpalam i jade. Na początku powoli po parkingu, potem wyjechaliśmy na droge i mogłem troche przycisnąć... no i tu małe rozczarowanie. Myśałem ze 75KM bedzie już jakoś sobie radzić z HB jednak mlasnąłem z niedosytem pod nosem i przestałem próbować zmusić ją do szybkiego przyspieszania. Jednak 1.4 to dla mnie za mało. Jade dalej, słucham zawieszenia... nic niepokojącego nie słysze, jedzie się miło i mniej czuć wyboje niż w pandzie - to bardzo mi sie spodobało. Patrze po wnętrzu... no fajnie zadbane. Szybka kalkulacja w głowie... chwila milczenia kończymy jazde.

 

Otóż: decyzja padła na wujkowego sedana. Auto ma byc na kilka lat, a nie na miesiąc... przypomniały sie upalne lednie dni w aucie bez klimy... i zawracanie bez wspomagania...w głowie szybka symulacja poślizgu bez abs'u i bocznego uderzenia w drzewo bez poduszki... hmm kurde z jednej strony chce być juz niezalezny od tatty... ale z drugiej troche tu ubogo :roll: no i troche rozczarowany osiagami... tak teraz jestem pewien. Dzięki wam i temu że podchodziłem do sprawy na chłodno, pomimo tego ze z megi kumpla jest wszystko ok wybór jednak padł na sedana wujka. Poczekam troche, ale bede miał wygodniejsze auto. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już zdecydowałeś się na samochód od wujka, jednak ja jeszcze upewnię Cię w tym przekonaniu. Sam mam Classica z silnikiem 1.6 16V od prawie 1,5 roku.

 

Moim zdaniem to bardzo dobry wybór. Gdy szukałem samochodu to dla mnie priorytetem był ABS + minimum 2 poduszki powietrzne. Wolałem dać więcej kasy za te "dodatki" niż w razie czego (tfu! tfu! tfu!) pluć sobie w brodę, że wybrałem mniej bezpieczne auto. Na szczęście udało mi się trafić na Megane, gdzie mam dodatkowe 2 poduszki i klimatyzację - wyposażenie dla mnie idealne, więcej nie potrzebuję.

 

Awaryjność: przez czas użytkowania (poza normalnymi kosztami eksploatacyjnymi) musiałem wymienić czujnik położenia wału (koszt chyba ok. 100 zł) oraz naprawić układ klimatyzacji (przegnite rurki) - tutaj koszt ok. 800 zł.

 

Jeśli chodzi o spalanie to żonie udało się osiągnąć 6,8 litra (w jeździe po mieście!). Moje minimum to 7,2. Zimą (ostatni pomiar, miniona środa) to 8,6 litra, ale było sporo stania/toczenia się w korkach, więc nie panikuję. Na trasie Sosnowiec - Władysławowo, gdzie cały czas pracowała klimatyzacja, sporo korków, na autostradzie prędkość do 180 km/h autko spaliło 7,5 litra - jak dla mnie wynik niezły.

 

Na koniec równie ważna rzecz, czyli frajda z jazdy. Cóż tu dużo mówić: ten silnik daje naprawdę fajnego kopa (oczywiście w granicach rozsądku) szczególnie na wyższych obrotach. Kręcąc powyżej 3500 obrotów na 3 biegu ładnie wystrzeliwuje do przodu. Powiem Ci, że nie raz zdarzało mi się "niszczyć" cwaniaka w Golfie (III, a nawet IV) TDI hehe.

 

Tak więc reasumując: moim zdaniem dobrze robisz, że poczekasz i doskładasz do nowszego/mocniejszego/lepiej wyposażonego auta. Oczywiście zawsze można sugerować "poczekaj, dozbieraj X i kup Y", ale przy takim założeniu można gonić w kółko. Jeśli faktycznie możesz poczekać to czekaj - warto.

 

Aha, jeszcze jedna kwestia: rocznik. Szukając auta dla siebie również patrzyłem na to by rocznik był z tego wieku :-) Może to głupie, ale patrząc pod kątem późniejszej odsprzedaży zdecydowanie lepiej będzie wyglądał rocznik 20XX niż 199X :-) ale to już kwestia "psychologiczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawracanie bez wspomagania...

Myślałem, że wszystkie Megii miały wspomaganie :roll: teraz to się poczułem jakbym miał Full opcje :-)

No to kolego gratuluje mądrego wyboru, najważniejsze to się autkiem przejechać, żeby wiedzieć co i jak a następnie kalkulować.

Mam nadzieje, że jak nabędziesz Megii to się nią pochwalisz na forum :-)

szerokości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!