Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej ELF a TOTAL


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

witam

z racji tego że zbliża się termin wymiany oleju postanowilem kupic 5litrowy baniak oleju Elf 10W40... szukam go od tygodnia i nigdzie nie moge do dostać!

Zjezdziłem prawie cały manchester, rozne stacje oblugi i nic...

Oferują mi castrole mobile, shell.. ale nikt nie ma elfa..

Szukalem w necie i jako tako stacji ELF juz nie ma w UK, natomiast jest TOTAL.. Nie wiem jak sprawa wyglada czy moze na ten rynek ELf wystepuje pod inna nazwa czy co... ale do rzeczy..

Szukać dalej ELF'a czy kupić np. tego TOTAL'a 10W40?

Mój mechanik powiedzial zebym szukal elfa i nie zmienial na inny, ale juz powoli zaczynam tracic nadzieje...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam (i podzielają to mechanicy ale nie z ASO), że kwestia marki to drugorzędna sprawa. Najważniejsza jest klasa jakościowa i lepkościowa, aby była zgodna z zaleceniami dla silnika.

Reszta to kwestia gustu i zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, elf to nic innego jak marka firmy TOTAL, więc trzeba się tylko trzymać zalecanych parametrów. A swoja drogą to też już spotkałem się z opinią, że w obrębie kilku najbardziej znanych marek olejów różnice są żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnąłem co nieco informacji z bazy KGB oraz najwiekszej znanej organizacji wywiadowczej - GOOGLE. No i otrzymałem odpowiedz.

 

W UK elf nie istnieje - ma zmieniona nazwe na TOTAL - efekt polaczenia min. brytyjskich oddzialow ELFa, GULFa i MURCO jakieś 10 lat temu. Dlatego te stacje ktore odwiedzilem byly stacjami TOTAL

Jesli chce kupic ELF-a to tylko w serwisie renault - oni maja importowany, jako ze ELF i RENAULT maja podpisane umowy o wzajemnym reklamowaniu i ze by nie tworzyc zamieszania ze w europie leja olej ze znaczkiem ELF a angole dostaja ten sam ze znaczkiem TOTAL.

 

Generalnie to jeden i ten sam olej tyle ze naklejki rozne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH] [nie cytujemy w całości postu pod którym odpowiadamy, mam nadzieje że ostatni raz to zrobiłeś] -Robak

 

hej a po ile kujesz ten olej z francji? pytam tak z ciekawości. Ja leje do swoje Mobila 5w/50 za 4 litry płace 130zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff.. po problemie... po zjechaniu wiekszosci sklepów motoryzacyjnych i stacji obsługi pojechalem do dealera Renault w Manchesterze. No i tu mi trafilem w 10tke... za 5 litrow oleju ELF 10W40 zaplacilem 17.5funta (98złoty przy kursie 5,6zl) ... To chyba taniej niz u nas :)

Pan z Renaulta jeszcze raz mi uswiadomił ze dostanie oelju ELF w angli po za stacjami Renault jest nie możliwe :)

Tak wiec na kolejne 10tys km mam probolem z glowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi II 1.5 dci i co tam najlepiej lać ??
oleju do megi 1,5 dci wchodzi 4,6 litra. Producent zalece ELF, ja jednak od lat jezdze na Mobilu 5w/50 bardzo dobry olej lepsze parametry niż 5w/40. Wszystko zależy ile kasy masz do wydania. Patrz tylko na te parametry i wybierz albo 5w/40 albo 5w/50 - firma to rzecz gustu. Gorszych olejów (tzn. o słabszych parametrach) nie zalewaj szkoda turbiny. Moja Megi jezdziła tylko na Elfie do pierwszego przeglądu, teraz ciągle mobil ma już przejechane prawie 100 tys.km. oleju wogóle niedolewam według wskażników zauważalnego zużycia nie ma. Zaznaczam jednak ze jak każdy turbo diesel coś tam może wziąć oby tylko nie za dużo. Norma renault to chyba ok 0,7litra na 1000 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniam co 10 kkm to mam na dolewki przygotować 7 litrów?

Dokładnie tak podaje producent. Dla przykładu powiem, że w mercedesach c klase ten limit wynosi 1 litr na 1000km, astra classic rok 99 ma ten limit na poziomie 1,5 litra na 1000km. Tak więc producenci bronią się jak mogę przed ewenutlanymi roszczeniami dotyczącymi wadliwych silników i dlatego podają takie duże normy zużycia oleju. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest taka realna norma w 1,5 dci??? wie moze ktoś, bo ostatnio sprawdzałem i po 12kkm dolałem 350ml oleju, przy czym troche sie poci z uszczelki przy misie olejowej oraz z dekla od zaworów... to powiedzmy ze wzioł ze 200-250ml to duzo czy mało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedzmy ze wzioł ze 200-250ml to duzo czy mało???
spokojnie takie zużycie oleju to smiech wszystko jest jak najbardziej wporządku. Tymbardziej ze zauważyłeś wycieki na misci i inne - nie ma się czym martwić. Proponuje tylko w miarę szybko uporać się z tym przeciekami bo syf się w końcu ostry zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!