Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej ELF a TOTAL


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

to powiedzmy ze wzioł ze 200-250ml to duzo czy mało???

w tym przypadku to raczej nie pochłonął tylko wyrzucił na zewnątrz (pocenie- wycieki na uszczelkach), a o tym normy nic nie mówią. W tych normach to raczej chodzi o przepuszczanie oleju przez pierścieni itp do komory spalania.

Nie przejmował bym się tym za bardzo i raczej skupił na częstszej kontroli poziomu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem ze dolałem 350ml, i odliczam ze około 100 sie wylało bo silnik sie poci, a 250 zjadł czyli turbo i pierścienie itp... więć to chyba i tam nie wiele, auto oczywiście nie kopci na niebiesko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolek powiem szczerze ze nie dolewam oleju, praktycznie od wymiany do wymiany na wskazniku 7kresek i na bagnecie niby tak sam. Raz tylko zdecydowałem się podczas mojej eksploatacji megi dolać jej 200ml ale to ze względu, że przewód przy IC był słabo dokręcony i coś tam uciekało. Póżniej już nie. Wydaje mi się, że napewno coś tam bierze ja natomist nie zauważam różnicy! każdy TD coś tam weżmie to normalka, kwestia tylko taka ile??? bo jak już lejesz olej co jakiś czas to powiedzmy nie najlepiej świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janksz, kolejny raz zaczynasz batalię o oleje?

Panowie zaczyna sie robić znowu kłótnia na temat który olej jest lepszy, a nie jest to tematem!!! Po drugie każdy leje taki na jaki go stać, a powszechnie wiadomo że oleje różnych marek są mieszalne więc to co kto leje do silnika to jego prywatna sprawa, i ilu jest tu użytkowników tyle będzie zdań na ten temat.

Osobiście od ponad roku (5 wymian) jeżdżę na oleju GM (dawny opel) po prostu spełnia wymagania producenta samochodu i ma odpowiednią cenę, a czy to będzie lotos czy elf czy jakiś inny producent jeśli zamieści na swoim oleju specyfikację jakości oznaczoną wg API SF lub SG lub wyższą (GM ma SJ) nadaje się do mojego samochodu, co do klasy lepkości też już była mowa z racji ze zabrnęliśmy do tematu już poruszanego temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!