Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio philipsa - problem z wbiciem kodu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z radyjkiem zamontowanym w scenicu.

Jakiś tyg temu odebrałem scenica od mechanika i okazało się że znów mam rozkodowane radio, gdy pare msc wcześniej chciałem wstukać kod, wyświetlacz bez problemu pokazał mi 4 zera, i mogłem kontynuować swoje poczynania, tym razem tak nie było.

Na wyświetlaczu pojawia się napis CODE, mryga z 3 razy i na ułamki sekund pojawiają się 0000 po czym znikają i znów wraca napis CODE i tak bez końca.

Buszując po sieci znalazłem informacje aby odczepić aku na kilka - kilkanaście godzin i przy ponownym podłączeniu radyjko powinno "zaskoczy", niestety w moim przypadku tak nie było.

Auto bez aku stało wpierw pare h, potem całą noc, aż się zmusiłem i byłem bez auta 2 dni.

Dziś z podłączając aku, miałem nadzieję że radyjko zaskoczy. Niestety dalej to samo.

Dzwoniłem do tego mechanika, niestety on twierdzi że nic nie robił z radiem i to raczej nie jego wina, byłem u znajomego małego maniaka sceników, również nie ma pojęcia dlaczego tak się stało.

Może Wy macie jakieś pomysły, co zrobić aby radio pokazało 0000 i pozwoliło wpisać kod :) ?

 

 

pozdrawiam, fil0ne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się czas odłączonego akumulatora, tylko czas na włączonym zapłonie/silniku.

http://megane.com.pl/jak-zdobyc-kod-do-rad...ight=kod++radia

Doczytaj jeszcze w tym temacie.

Wygaszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa wygląda tak.

Czekam już godzinkę z hakiem i dalej mryga mi napis CODE.

Nie mam pojęcia dlaczego. Zastanawia mnie jedno, czy ilość wciśnietych klawiszy (chodzi mi tutaj o ten na dole pilota) potwierdzenia, wpływa na długość oczekiwania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fil0ne, wszystko masz opisane w temacie który podałem wyżej. Wprowadzenie błędnego kodu powoduje wydłużenie czasu oczekiwania, kolejny błędny kod dodatkowo wydłuża ten czas. Poczytaj, zajrzyj do instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to już wiem, czytałem tamten temat.

Problem właśnie jest taki, że ja ani razu nie wpisywałem kodu, dzwoniłem też do mechanika który robił mi auto, i twierdził że grzebał tylko pod maską i odpinał aku - przy radiu nikt nie grzebał.

Auto od 17.20 stoi na zapłonie, 10min temu dalej mrygał napis CODE.

I pare dni temu, gdy pierwszy raz zobaczyłem napis CODE, wciskałem pare razy ten enter, itp itd, i powtórzę pytanie, czy samo przytrzymanie entera, w trybie CODE może byc traktowane jako błędnie podane hasło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy samo przytrzymanie entera, w trybie CODE może byc traktowane jako błędnie podane hasło ?

chyba nie, w końcu CODE to nie cyferki, a cyferki właśnie są kodem. Jak wyświetla się code, to przyciśnięcie każdego przycisku powoduje włączenie dźwięku, tak?

Włącz radio, pojeździj trochę autem, w końcu blokada puści. Też tak miałem na początku w Scenicu, dopiero jak pojechałem w długą podróż w którymś momencie pojawiła się możliwość wklepania kodu. Jak masz pilot to kod wpisujesz i zatwierdzasz pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak wyświetla się code, to przyciśnięcie każdego przycisku powoduje włączenie dźwięku, tak?

Nie, auto nie wydaje żadnych dźwięków.

Dodam że auto stoi już 3,5h na zapłonie poczekam jeszcze te pół godzinki i zobacze co z tego wyjdzie.

Narazie nie mam w planach dłuższej trasy, ostatnimi czasy jeżdżę na wyłączonym radiu po prostu te mryganie mnie drażni :) Zobaczymy.

Dzięki za próbę pomocy, jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, to z chęcią je poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!