Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Dwa tygopdnie temu umieścilem post o poniższej treści w dziale ,,Silnik,..."

 

,,Wczoraj po zrobieniu około 2-3 kilometrów zatrzymałem się żeby pojść do sklepu. Do tej pory wszystko bylo OK. Gdy wróciłem i przekręciłęm kluczyk, silnik ledwo co zapalił, autem zaczeło szarpać, rzucać, całe się trząsło. Pomysłałem że to silnik krokowy bo żeby ruszyć musiałem gaz wdepnać prawie do dechy, aby mi nie zgasł. Jednak po przejechaniu 2 kilometrów zapaliła się kontrolka temperatury. Auto odstawiłem na godzine i po powrocie wszystko bylo ok, znów zapalił normalnie. Udało mi się na szczęście wrócić do domu, ale na ostatnich metrach przed nim znów to samo, te wszystkie objawy co wyżej, ledwo co dojechałem''

 

Dałem go do mechanika, wymienił termostat, podmienił cewki, sprawdzil uszczelkę pod głowicą i dalej to samo. Auto po rozgrzaniu działa jakby na dwa gary. Mechanik stwierdził,że on zrobił już wszystko co mógł, i polecił mi pojechać do elektryka, bo podejrzewa, że to może być coś z komputerem. Szczerze mówiąc modlę się aby nie miał racji, bo koszt wymiany komputera jest chyba znany. Dlatego mam pytanie, czy te powyższe objawy, takie slabniecie auta po rozgrzaniu może być spowodowane złym działaniem komputera? Czy przyczyny nie naklezy szukać gdzie indziej?

 

Dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Niesądzę. W moim Sceniku komp padł, ale wyglądało to zupełnie inaczej. Kiedyś mie chciał odpalić. Za skarby!!

Zamknąłem furtki, otworzyłem i odpalił. Po 2 tygodniach podobnie. Ale kiedyś poprostu zgasł podczas pracy. Już nie odpalił. Naprawiłem kompa. Koszt 800 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a sprawdził czujnik cieczy,wentylator odpala na chłodnicy jak osiągnie temp.?

Sprawdź masę w komorze silnika o raz w kabinie,sprawdź stan złącza dodatkowego odpalania (bardzo śniedzieje w Sceniu I ph I w SC I phII niema tego złącza)

przewody WN/przeczyść kontaktem złącze kompa

alternator /paski/ pompa cieczy do sprw.

 

Nara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!