Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Clio II] fabryczne radio w clio


witboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zacznę od początku. Mój teść ma clio z 2007r i fabrycznym radiem. Wszystko chodziło pięknie, aż do zeszłego tygodnia kiedy to po zgaszeniu samochodu i wyciągnięciu kluczyka cały czas świecił środkowy wyświetlacz (ten od radia, temperatury i godziny). Od tego czasu nie można też włączyć radia. Po wielu próbach zgaszenia wyświetlacza zdecydowałem się na rozpięcie klem akumulatora. Od tego czasu wyświetlacz już normalnie pracuje tzn włącza się przy zapaleniu auta i gaśnie po wyłączeniu, ale cały czas nie można odpalić radia. Guziczek włączenia jest podświetlony (napięcie do radia dochodzi) ale mimo to w żaden sposób się nie uruchamia. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak można to naprawić.

Pozdrawiam witboy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witboy, Odeślij teścia do serwisu. Ostatnio się dowiedziałem właśnie w ASO, że w tych rocznikach, przynajmniej w sceniolu, była jakaś felerna partia radioodtwarzaczy CD "updatelist" i były one w serwisie wymieniane na inne, pozbawione tej wady. (chociaż teraz, po upływie gwarancji to już i tak "musztarda po obiedzie")

Moje też zostało prawdopodobnie zmienione, a dowiedziałem się kiedy poszukiwałem poprawnego kodu do odblokowania odłączonego radia. Ten z naklejki w papierach nie pasował.

Nawiasem, poprawny kod odszyfrował w kilka sekund generator opisany na naszym forum, w temacie o kodach. 50 zł zostało na inne wydatki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nie mając nic do stracenia zdecydowałem się na wyjęcie radia i rozpięcie kabli. I tu moje zdziwienie gdyż okazało się, że styki w kostkach były całe zielone i zaśniedziałe. Wziąłem miedzianą szczoteczkę i przeczyściłem to świństwo, popsikałem sprayem do styków elektrycznych i po ponownym włożeniu radio ożyło. Wklepałem kod i wszystko śmiga. :mrgreen:

Dzięki za pomoc , może mój post komuś pomoże.

Pozdrawiam witboy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!