Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika na jałowym biegu...


iksnawias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam Szczeniaka 1.9 dCi 120KM i od dłuższego czasu zauważyłem dość intensywne drgania na biegu jałowym. Jak tylko dodam trochę gazu, drgania ustają, lecz gdy obroty zejdą na minimum, znów się pojawiają owe drgania. Drży kierownica, kokpit, skrzynia...

Wiem, że ten temat był poruszany wiele razy i możliwe, że to albo poduszki silnika albo dwu mas (o zgrozo!), lecz co ostatnio zauważyłem, to fakt, który nie był nigdzie poruszony:

Silnik po dłuższej trasie (ok. 100km) na luzie drży znacznie intensywniej, niż ma to miejsce od razu po odpaleniu...

Mam pytanie czym to może być spowodowane i co kwalifikuje się do wymiany?

Bo jeśli to dwu mas, to zdecydowanie wolałbym uciekać z tym autem, a z drugiej strony nie chciałbym wymieniać poduszek silnika i skrzyni biegów na marne...

Biegi wchodzą normalnie i nie słychać żadnych niepokojących dźwięków podczas gaszenia silnika...

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasowego koła zamachowego oczywiście nie należy wykluczać... nawet jeśli nie ma trzasków przy gaszeniu itp. Ale wydaje mi się, że będziesz miał do wymiany górną poduszkę przy rozrządzie, to ona w 90% przypadków jest winna. Poza tym kosztuje ok. 220 zł więc można spróbować bo nie są to koszty rzędu 1000 zł. Wymienić możesz sam, jeżeli lubisz trochę pogrzebać przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/oryg-poduszka-silni...1438958411.html

to jest ta poduszka, tylko że te na allegro to są zwykłe podróby które po miesiącu nadają się znów do wymiany, dlatego są takie ceny... Tak więc allegro unikaj bo kręcą strasznie. Tą poduszkę musisz kupić oryginał, czyli firmy Hutchinson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego, możesz napisać czy wymiana poduszki pomogła ? mam u siebie podobne objawy czyli - na zimnym silniku na luzie jest ok

- na ciepłym silniku i wolnych obrotach zaczyna drgać ale co ciekawe jak samochód się toczy (i jest na luzie) to silnik nie drga, jak stoi zaczyna drgać.

A może jest ktoś na forum kto miał podobne objawy i udało mu się je zwalczyć ? Szukałem troche po forum i są tylko rady a nie ma odpowiedzi kogoś kto to zlikwidował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę kolegom dlaczego drga w określonych momentach: na zimnym silniku nie drga ponieważ auto jest tak jakby na ssaniu (delikatnie podwyższone obroty= mniejsze drgania), gdy się nagrzeje troszke to już zaczyna drgać. Nie drży również jak się jedzie, ponieważ jak wrzucimy na luz w czasie jazdy to zawsze będa też podwyższone obroty ( tak jest w każdym aucie ). Do wymiaeny prawa poduszka przy rozrządzie! Tylko firmy Hutchinson!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to również jestem po wymianie poduszki, wymiana pomogła, po uruchomieniu silnika miałem wrażenie że wsadzili mi nowy silnik ;-)

 

Poniżej zamieszczam filmik, przed i po wymianie poduszki nagrałem poziom drgań silnika, na wykresie ładnie widać różnicę.

PS: Sorry za jakość ale nie miałem czasu się bawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy fajny filmik jak przy pomocy smartfona, androida i odpowiedniej appki (jaka nazwa aplikacji?) mozna zdiagnozować uszkodzona poduszke silnika.

Wskazania z akcelerometru idą z karoserii czy bezpośrednio z atrapy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja pochodzi z pakietu "Tool Box Free" nazywa się "Vibrometer" z androidowego sklepu "Play".

Telefon zamocowany w dedykowanym uchwycie standardowo na szybie, tak jak do nawigacji czy rejestratora jazdy.

Akcelerometer jest dosyć czuły i świetnie wyłapuje drgania nawet na szybie

 

Poniżej obraz z rejestratora (HTC)

Na filmiku widać jak po zatrzymaniu auta obraz lekko faluje na boki - to było nagruwane jeszcze przed wymiana poduszki:

 

Edytowane przez Marcinescu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam ten sam problem co u was, lecz wymieniłem poduszkę na hutchinson, pojeździlem troche i wydaje mi sie, ze nadal drgania powróciły. Wymieniłem następnie lizaka pod autem i ósemke na górze w kształcie kości i nic... po rozgrzaniu mam drgania (wlasnie jak spadają obroty). Wspomne jeszcze, ze po zakupie auta jak mialem drgania to wymienilem tą poduchę przy rozrządzie jako pierwszą. Moze wyrobila się dlatego, ze nie wymenilem pozostałych...mój lizak pod autem był ozerwany i tak jezdzilem z 4miesiące. Myslicie, zeby reklamowac poduche??

Edytowane przez painter007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno hutchinson, był kartonik z gwarancją . Poduszka miała zeszlifowane nr ser. ale dlaczego to nie wiem... Dziś zauważyłem, że na światłach podczas postoju podnosiła się lekko wskazówka od temp. podniosła się lekko i nagle zaczęły się większe wibracje. Na zimnym silnik chodzi idealnie.Tylko po rozgrzaniu jest problem, lecz czasami tych wibracji nie ma. Ale w większości są, dlatego mnie to irytuje. Może coś z wiatrakiem, świece, wtryski? może koło dwumasowe? Proszę o pomoc,problem mam już od 3 miesięcy i nie mogę tego zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!