Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat i czujnik deszczu - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) jestem bardzo bliski kupienia M II 1.9 dCi Sport Way jednak martwi mnie jedna rzecz - po przerzuceniu dźwigni wycieraczek w pozycje automatyczną - wyskakuje błąd - auto whipers faild. Podobnie rzecz się ma z tempomatem - po włączeniu i jednokrotnym wciśnięciu "plusika" tempomat się włącza i trzyma prędkość. Natomiast gdy jeszcze raz klikniemy "plusika" wyskakuje błąd - auto cruise control faild (czy coś w tym stylu)... Spotkał się ktoś z czymś takim ? na forum nic nie znalazłem :) jest tutaj jakiś mechanik-elektronik ?

 

za wszelkie sugestie z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tempomatu nie pomogę bo nie mam, natomiast czujnik deszczu musi być uszkodzony lub nie podpięty, przy braku czujnika lub nie podpięciu czujnika, wycieraczki pracują tak jak na 3 pozycji, czyli praca ciągła i zapala się kontrolka service, po przejściu z automatu na kolejną pozycje gaśnie service i wycieraczki pracują normalnie.

U mnie problem był w taśmach podłączonych do czujnika, które były pocięte przez jakiegoś magika.

Sprawdź jeszcze czy światłą Ci się włączają na automacie (wystarczy zasłonić czujnik) jeżeli tak to może masz ten problem, który ja miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden i ten sam czujnik, który mieści się na szybie przedniej, w ASO sam czujnik kosztuje około 75 zł.

Ale u mnie diagnoza była taka:

- uszkodzona wiązka elektryczna auta - koszt 6100,-

- uszkodzony układ elektroniczny czujnika - koszt 620,-

- robocizna około 1000,-

 

Znalazłem używaną wiązkę (tylko uszkodzoną część) za 80 zł, robocizna + wymiana czujnika bo się zawieszał 300,- oczywiście poza ASO.

 

Oczywiście światła będą działały gdy są włączone na AUTO.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam. Mam podobny problem w mojej megance. Gdy uruchamiam wycieraczki w trybie auto - świeci się kontrolka Service, wycieraczki pracują jak na drugim biegu. Czujnik zmierzchu też nie działa wypisując Fault. Czym mogą byc spowodowane te 2 usterki? Oby dwa czujniki chyba się nie popsuły, choć różnie bywa. Kolejna sprawa to Tempomat, gdy uruchamiam, żadna kontrolka się nie święci, a plus i minus na kierownicy nie reaguje. Dodam, że rozkręcałem czujnik deszczu, wyglądał że wszystko ma podpięte, żel także znajduję się na szybie. Co w tej sprawie poradzicie? Serwis? Czy gdzieś indziej jeszcze poszperać. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!