Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Coupe I Facelifting Warto?


reckos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję porady, opinii itp odnośnie Renault Megane 1 po faceliftingu w wersji Coupe.

Strasznie mi się to auto podoba. Problem w tym że słyszałem za dużo negatywnych opinii o nich. Interesowałby mnie głównie silnik 2.0 16v. 140 Koni to w sumie wystarczająco. Jak nie z tym silnikiem to z jakim innym w miarę niezawodnym? ale takim który również ma moc bo 90KM to nie moc dla mnie [każdy ma swoje upodobania]. CO odnośnie diesli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie są polecane silniki 2.0 16V IDE, poczytaj o nich, były montowane w coupe po lifcie i lagunach.

Jak jesteś zainteresowany mocnym silnikiem to 2.0 16V F4R montowany w 2002roku, lub wersja phI (do 99roku) z silnikiem 2.0 16V F7R 147KM - najmocniejszy silnik montowany w megane.

Ja mam diesla dCi 102KM i sobie bardzo chwalę. Po chipie na 120KM jeździ już przyjemnie <szukaj>

Ogólnie coupety to bardzo fajne auta i z tą awaryjnością bym nie przesadzał.

Przejedź się też 1.6 16V - najpopularniejszy silnik, 107KM i przemieszczać się już można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn ma 1.6 16v <szukaj> mówi że jest super , ale trzeba zaznaczyć że on jest zakochany w megankach wiec nawet jak by mu sie psuła non stop to by się do niej łasił...

 

Ktory diesel polecasz? tylko ten ktory posiadasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w coupe diesle były dwa: 1.9 dti 98KM i dCi 102KM.

Osiągi, spalanie praktycznie te same.

Dti trochę głośniejszy, dCi już na common railu, cichszy, bardziej podatny na modyfikacje. DCi nie był sprzedawany w Polsce, więc każda sztuka będzie miała swoją historię zza granicy.

Chwalę dCi bo mam i eksploatuję od 3 lat. Wymieniłem przez ponad 3 lata przepływomierz, elektrozaworek podciśnienia, świece żarowe i tyle. W największe mrozy odpala bez problemów, spalanie mam teraz ok 6,4 litra (jazda po Warszawie, nie zamulam), jeżdżę z boxem, który daje trochę mocy i momentu.

Jestem bardzo zadowolony.

kuzyn ma 1.6 16v

przejedź się, będziesz wiedział na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam F4R ( o ile dobrze się orientuję), z tą różnicą, że mam Scenica RX4 i moje auto waży prawie 2 tony. Jednak odpowiadając na pytanie zainteresowanego reckos, podpowiedzieć mogę, że autko zbiera się ładnie, aż dziwne. Musisz więc wziąć pod uwagę ciężar autka, a coupeta jest dużo lżejsza, a więc i stosunek mocy do masy będzie inny. Może się okazać, że będziesz musiał często zmieniać przednie opony, przy ruszaniu koła się kręcą, a auto będzie stało, tak jak miałem w poprzednim aucie Astra 1,8L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane..., wiem o tym, dlategoż napisałem, że puszcza się sprzęgło, koła przednie się kręcą a auto rusza dopiero po odzyskaniu przyczepności przez koła. Opony ścierały się przy tym szybciej, jednak ja byłem na to pozytywny. Kiedy przyszło wyprzedzić jakiegoś marudera, rozbiło się to "w mig". Oczywistym, jest że silnik o tej samej mocy, założony do budki lżejszej będzie miał lepsze parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!