Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna praca silnika na alternatorze(gasnie-s


Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów

 

mam taki kłopot gdyż po wymianie paska klinowego alternatora w moim 1.9 dT nagl zaświeciła się kontrolka akumulatora.Niby nic takiego i wypadło że alternator zdechł - myślę sobie spoko , już nadszedł jego czas i zdechł.Byłem na sprawdzeniu jego w warsztacie i wyszło że w ogóle nie ładuje.Pojechałem na szrot by kupić tanio alternator - okazało się ze jest za 100 zł i niby dobry.Podłączyłęm i nadal to samo - paliła sie kontrolka.Altek sprawdzony ze jest dobry - okazało się że ten altek ze szrotu niby taki sam ma inne podłączenie kabla.

U mnie na starym altku jedno oczko z żółtym kablem wisialo niepotrzebne a kabel taki fioletowy z oczkiem był podłaczony i wszystko było miodzio.

A ten ze szrotu nie działa na tym fioletowym kablu - dziala tylko na tym żółtym.O co chodzi?

 

I ogólnie podłączyłęm altek ze szrotu - zmieniłem kabel i jeżdziłęm - Piszczał ten alternator i wogóle auto hu.........chodziło - gasło-słabło i szarpał - a dziś jak przypadkowo odłaczyłem kabel ten żółty ( od ładowania chyba) auto jak ręką odjał - lepsze obroty.róno pracuje i ni gaśnie.....

 

Wiec pytam sie grzecznie o co w tym chodzi?

Stary ten alternator z którym kupiłem auto jest valeo ale 85 czegoś tam

:P

 

a ten ze szrotu od diesla ma 110 tych tam jednostek.

I bądż tu mądrym...

Czy to może być wina alternatora? Zregenerować ten orgyalny stary bo na nim nie było żadnych kłopotow..

 

Auto teraz nie chodzi - dławi się - szarpie oraz gaśnie - i faluje strasznie od 500 do 1000 obrotów

 

i do tego alternator wariuje strasznie - muli go jakby i czasem w ogóle nie pracuje - taki ospały

 

[ Dodano: 2011-03-12, 13:43 ]

dodam jeszcze ze nie mam w ogóle podświetlenia zegarów oraz komputera - przebiegu i kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!