Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenik proszę o opinie


krzyś511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj widziałem na giełdzie scenika bardzo mi się spodobał. Ładny w środku nie jest mocno odrapany. Silniczek bardzo ładnie odpala i schodzi z ssania (bogata mieszaki) na wolne obroty. Przebieg nierealny kierownica w środku niepowycierana wygląda jak nówka. Silnik lekko przykużony niepicowany.

http://motoallegro.pl/sliczny-renault-scen...1498777502.html

jeszcze na allegro wisi coś takiego http://otomoto.pl/renault-scenic-2-0-rxi-C14703851.html . Co myślicie o tych dwóch autkach? Auto będzie śmigać w 80% w nie dużym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to znów nie jest tak bogato wyposażony ... brak elektryki w tyle, nie ma climatronica i ten przebieg - jak napisałeś-nie realny

ten drugi , ładny , zadbany a przede wszystkim konkretny silnik i gość nie czaruje z przebiegiem. Ja bym się bardziej skłaniał ku drugiemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ zbyt ładnie wygląda ta czerwień meksykańska, jest coś co go eliminuje. Ponadto uszczelka i maskownica zamka tylnej klapy (pas dolny) złożone nie dokładnie, widać że było tam coś rozbierane. Przednią tablicę też przykręcał w pośpiechu. Felgi jak dobrze się przyjrzeć, są już wiekowe - rdza na około otworów. No i co najważniejsze, to jest Scenic I a nie jak w ofercie Scenic II.

2/ Ładniejszy, aluski, więcej elektroniki, bardziej ponętny. Jednak przednia tablica chyba była prostowana, albo źle umyta (możliwe że stuknięcie było z tyłu i dla niepoznaki gość zamienił miejscami). Brak pilota do radia i panela (ciekawe czy w ogóle jest panel), do wymiany czujnik wskazania ilości paliwa przy pompie, bo wskazówka na zerze a kontrolka zgaszona (jak będziesz oglądał to niech nie wciska Ci kitu, że tak ma ten typ, ona się zapali jak włączasz zapłon a potem zgaśnie - do wymiany, było na naszym forum o tym).

Ogólnie za nr 2, choć żaden z nich nie pokazał komory silnika, jak będziesz oglądał, to na reflektorach, z boku powinny być widoczne białe naklejki ze specyfikacją, jest na nich data produkcji, która musi się zgrywać z rocznikiem auta, jeśli nie to grzebane przody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt Małek, tak poza konkurencją odnośnie tych lamp ja np zostałem przy przeglądzie zmuszony do zakupu nowych lamp ... to taka dygresja do lamp. kontrolka po jakimś czasie gaśnie ale w tym przypadku powinna się świecić bo jak widać po wskaźniku jest tam null.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem autko z pierwszego linku kupione od 1 właściciele (niemki) z pod granicy francuskiej. Silnik nie był czyszczony i wycieków jako takich nie widziałem ładnie mruczał. Podłoga w bagażniku bez śladów napraw. Zapasówka nieużywana, a może nówka. Ach podobał mi się. Acha zauważyłem coś z tyłu na zderzaku przy kołach miał takie czarne kropeczki jak od farby jak by było pryśnięte co to mogło być? Dodam, że nadkola zdrowe i ranty niemazane barankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha zauważyłem coś z tyłu na zderzaku przy kołach miał takie czarne kropeczki jak od farby jak by było pryśnięte co to mogło być?

Takie kropki potrafi zostawić świeży asfalt i trudno jest się tego pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli podoba Ci się ten czerwony to bierz go do dzięciołowskiego na diagnostykę i ścieżkę i kupuj fure jak wszystko będzie ok. Pozostaje jeszcze kwestia formalna - czy miałbyś go kupować "na niemca" czy inaczej. No i trzeba przeliczyć czy jak dodasz do ceny opłaty to nie okaże się, że zarejestrowanego w Pl nie kupisz w lepszym roczniku albo z lepszym motorem ...

 

I pamiętaj, że igły nie znajdziesz ... zawsze coś będzie do zrobienia, uzupełnienia, itp. Także nie ma się co stresować drobiazgami.

 

PS. Mi się też ten czerwony podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!