Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś przerywa zapłon w megane 1.6 8v


Rekomendowane odpowiedzi

Napisze jak wyglądają objawy po kolei.....

odpalam auto....pali od strzała.... chodzi równiutko ok

Po ok 5sec zaczyna nie równo pracować tak jak by ktoś mu ściągną kable z 2 świec....

Wciskam gaz do dechy a on parska kicha strzela i nie może przekroczyć 2000obr

Jak go tam podusze chwile to po minięciu 3000obr normalnie wchodzi na obroty do 6000

i to wszystko na postoju

No i teraz wbijam 1 ruszam i to samo dławi się parska [cenzura] wie co jest no to biorę wciskam gaz w dechę czekam aż po parska minie 3000obr i puszczam sprzęgło, pisk opon idzie jak rakieta i od tego momentu możesz jechać na drugi koniec świata i nic ci nie parsknie nie przerwie ani nic Jak ręką odjął. Normalne wolne obroty, ruszanie wolniutko, szybko no po prostu w pełni sprawne i tak do momentu jak zgaszę silnik i odpalę na nowo, wtedy wraca procedura od początku....

co to jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dokładnie ten sam problem. Odpalam auto, na luzie wciskam gaz i wszystko ładnie chodzi, silnik się rozpędza, obroty idą w górę. Gdy wrzucam bieg i ruszam, auto przejeżdża kilka metrów, obroty rosną do ok. 2000, a potem opadają i auto zaczyna trochę szarpać. Przestaje reagować pedał gazu, nawet jak wciskam do dechy, to nic się nie dzieje. Po wciśnięciu sprzęgła gaz znów działa, obroty rosną, ale jak puszczam sprzęgło to czasem znów przestaje reagować. A jak już zaskoczy to wylatuje nagle do przodu i obroty momentalnie wlatują na 6000. Potem normalnie można jeździć, po zatrzymaniu i ponownym ruszeniu tego problemu nie ma, jeśli silnik cały czas chodzi. Poprzedni właściciel tego auta mówił, że raz już miał dokładnie taki sam problem i najprawdopodobniej jest to wina cewki zapłonowej. Trzeba wymienić, jutro się tym zajmę i napiszę, czy to na pewno o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Minął już rok od ostatniego postu, lecz nie było obiecanej odpowiedzi. Kolego jacobbs czy wymiana cewki zlikwidowała problem? Po części mam podobny problem, więc ciekawi mnie ten temat.

Edytowane przez rawka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema panowie.

Mam dokładnie ten sam model. Jaki macie rocznik?

Ja miałem podobny problem - z troszkę szerszymi skutkami- ale go rozwiązałem.

Poniżej macie linka do mojego tematu, może pomoże. Przeczytajcie całość. Na początku jest o waszym (chyba) problemie. Na końcu są dodatkowe informacje o innych wadach też związanych z tym tematem.

http://megane.com.pl/topic/39324-terkotanie-przekaznika-w-skrzynce-nad-lewym-nadkolem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!