Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zniszczona gałka zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

cięcie

samochod sluzy mi do przemieszczania

kupilbym ja niezaleznie czy 5 czy 6 biegow

podniecam sie innymi rzeczami :)

 

Za zbyt szybko postępującą amnezję przydzielam paseczek.

Regulamin forum polecam odnośnie cytowania i pisania postów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałka się nie rozbiera.

No i tutaj się mylisz. Plastikowy kapselek z piktogramem biegów można bardzo łatwo wyciągnąć z gałki. Ja uzyłem do tego scyzoryka. Trzeba jego ostrze delikatnie wsunąć pomiędzy kapselek a gumę gałki w kilku miejscach. Po kilku takich zabiegach guma sie nieco rozciągnie i kapselek można lekko podważając wyjąć z gałki. Kapselek jest włożony tylko na wcisk i przytrzymuje się dwoma małymi zaczepikami.

NIestety, rozwieję nadzeje. Na kapselku nie ma numeru, więc nie występuje jako część zamienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...

Może kogoś zainteresuje.

Jasno-beżowa gałka scenic/megane 6bieg w ASO kosztuje od 275zł do 320zł w zależności od ASO.

Sam ostatnio szukałem bo już nie moglem patrzyć. Ale to już jest ta nowa stosowana w nowym przede wszystkim megane/fluence itp. Bardzo fajna i wg mnie już nie do zdarcia, bo z góry jest aluminium a z boku skorka fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zastanawiam sie czy mam skrzynie 6 biegowa czy 5

Jesli mialbys 6cio biegowa to mialbys podnoszony pierscien a wsteczny wrzucalbys tak jak jedynke...

PS jak mozna nie wiedziec jaka sie ma skrzynie ? <ok>

 

 

ja mam 6cio biegowa i jakoś nie jest wsteczny tam gdzie jedynka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam do wyminy mieszek razem z ramką (srebrną) w scenicu II i chyba nie obejdzie się bez zdjęcia gałki (może ktoś mieszek wymieniał i mam jakiś patent?). Generalnie próbowałem gałkę wyrwać ale siedzi bardzo mocno - nie wiem czy wyrywać " na chama" czy może zlecić fachowcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, galkę mam spoko (nawet nie starta) ale mam ułamaną ramkę od mieszka i przy zmianie biegów zwłaszcza zimą cała ramka wyłazi <piwko>

 

więc mam nową okazyjnie zakupiona (tzn komplet z mieszkiem) i chciałbym wymienić, ale do tego trzeba ściągnąć gałkę i kółko się zamyka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałka się nie rozbiera.

No i tutaj się mylisz. ...

NIestety, rozwieję nadzeje. Na kapselku nie ma numeru, więc nie występuje jako część zamienna.

 

Sam wymieniałem tylko ten kapselek. Leciutko podważasz i wyskakuje a nowy wciskasz. Tu masz link gdzie można taki kapselek kupić http://allegro.pl/item1179912908_galka_zmi...ane_scenic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!