Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kto mi poleci laptopa? - KUPIŁEM!


Spory

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem HP zd 7000 z USA sprowadziłem po jednym upadku sie rozsypał ( tzn włączał sie potem za którymś razem) potem padłą mu grafika - z tego względu nie polecam HP i brałbym teraz IBM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprowadzanymi laptopami jak z autami... nie wiem jak mozna sie opierac na takiej opinii :), chciales oszczedzic 300,- przy koszcie 2700,- to straciles jak kazdy kto kupuje tanioche. IBM robi naprawde porzadne laptopy (ThinkPad?). HP to firma robiaca wysokiej jakosci sprzet. Wadliwe wyjezdzaja nawet subaru z fabryk, co nie oznacza, ze subaru to kicha! (taka mala dygresja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w zasadzie z opinia przedmówcy - laptopa sprowadził mi krewny który lata do Stanów. Rozsypał się 7-8 miesięcy po gwarancji na dobre więc nawet gdybym kupił nowy w kraju byłoby po frytkach - nie było różnicy. Wracając do sedna sprawy czyli HP - z mojego modelu siadały grafiki po okresie gwarancji jak muchy o czym może przeczytać na forach zagranicznych - co firma próbowała wytłumaczyć tym iż jest to wada fabryczna producenta podzespołu (ciekawe że u innych Toshiba itd. taka sama grafa nie padała ) -potem po jednym zwykłym upadku laptopa ( z górnej półki ) - siadało mu gniazdo od procka to już jest ewidentna wina konstrukcji HP ( też podobne przypadki w Stanach) - poczytałem sobie o firmie pół biedy że część błędów to wina producentów podzespołów natomiast za błędy wynikające z konstrukcji odpowiada producent. Także jak ktoś chce niech kupuje HP ale niech nie spodziewa się cudów - i nie jest to w Stanach firma z górnej półki tylko producent masowego sprzętu dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy produkcji kiljkunastu milionow laptoppw, mawet 20 tys. narzekajacych uzytkownikow to kilka procent w normie, tak jak z dyskami, kazdy ma ulubienca, np. woli Seagate bo WD mu padl kiedys itp.HP Compaq robi laptopy na segment wyzszy.

 

U mnie w pracy itp. kazdy kto chce miec dobry sprzet i niezawodny kupuje HP (lub IBM Thinkpad - te to wybor kazdego biznesmana chyba), jezeli ktos uzywa laptopa tak jak amerykanin (prosze nie zabijac o to, ze szerze jakies rasistowskie stereotypy) czyli zostawia pod szyba w lato to nie ma sie co dziwic, ze potem sa problem, tak jak o auto o komputer trzeba dbac. U nas w Polsce jak ktos kupi laptopa za 3000 to go szanuje, a w stanach mniej niz $900 za laptopa, kto o to dba..., jak iPhone kosztuje $799,- Blah! :)

 

Nalezy uszanowac wszystkie krytyczne slowa pod adresem HP, nie jestem ich rzecznikiem, nawet Sony wypuszca "wybuchajace" lapopy jednak nie moze to rpzesadzac o tym, ze firma wypuszcza ciagle od wielu lat markowy sprzet wysokiej jakosci (sterowniki, support itp itd) po dobrej cenie.

 

Takim markowm jak sony, HP, Clarion, Subaru, Sennheiser itp itd sie po prostu ufa z prostej przyczyny, placimy za mysl techniczna a nie projekt, ktorego zalozenia skladaja sie z jednego zdania "show me the money!".

 

Jezeli ktos z Was ma szanse pracowac w ogolnie pojetym przemysle jako inzynier doceni fachowosc i zrozumie kazde potkniecie HP jak i innych producentow, ma swoje typy na dobry sprzet. Warto oceniac dany projekt z perespektywy wielu serii, wielu modeli.

 

Maximus dzieki za konstruktywne arumenty poparte praktyczna wiedza i wymiane zdan na poziomie! :) [to nie drwina - info dla niedowiarkow :)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak pisalem, jestem zakochany w Dellach. Mam juz drugiego i nic, ale to kompletnie nic sie nie dzieje. No moze poza padnietym CD-ROMem w D600 ale on juz mial swoje lata (dokladnie 4,5 - a nowy kupilem za 50zl).

 

W pracy dostalem Fujitsu-Siemens i nie jestem taki zadowolony. Ale wszyscy tam na takich pracuja i nie chcieli mi kupic Della :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy :) czy o miłości to nie w innym dziale?

A na marginesie, pomimo, iż mam IBMA (fonetycznie) wiem, że Dell to całkiem solidna firma sądząc po opinii znajomych. Sam mam z resztą PDA Dell i daje radę.

 

Spory, zmień temat "Mętlik w glowie, co kupić?", albo lepiej usuń temat bo nic nie wybierzesz, włącz sobie sklepowego SPONTONA, ... czasami działa :)

Pozdrówkah,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory, zmień temat "Mętlik w glowie, co kupić?",

Stary, czytasz w moich myślach :)

 

Komputerowiec ze mnie prawie żaden. Już faktycznie mam małe zamotanie :-/

Trochę "powalczyłem" z tematem poza forum. Na ceneo.pl porównałem kilka modeli i już prawie jestem zdecydowany na to: http://www.ceneo.pl/645865s

Zna ktoś ten model, może ktoś się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item220076283_nowe_h...r_gratisy_.html

 

Godny polecenia ;-)

 

Doskonałe parametry Core Duo, najwyższa jakość HP za... 2179 złotych!

 

Dane techniczne

Rodzina produktów HP 530 Notebook

Procesor Intel Core Duo

Kod Procesora T2050

Taktowanie 1,6GHz

Szyna FSB 533MHz

Pamięć podręczna Cache 2MB

Technologia Centrino Tak

Pojemność dysku 80GB

Pamięć Operacyjna 1024MB 667MHz

Maksymalna wielkość pamięci 1024MB

Przekątna ekranu 15,4 cala

Typ matrycy TFT WXGA Crystal View

Rozdzielczość 1280x800

Układ Grafiki Intel GMA900

Karta dźwiękowa Connexant CX20468

Nagrywarka DVD-RW Nagrywarka

Gniazdo rozszerzeń PCMCIA I/II

Bateria Li-Ion 2200 mAh

Złącza zewnętrzne D-Sub na zewnętrzny monitor

mikrofon

Słuchawki

RJ-11

RJ-45

2xUSB 2.0

Karta Wi-Fi Tak B/G

Dodatkowe urządzenia Karta Sieciowa 100MBit

Modem 56k

System Operacyjny Free DOS

Masa brutto 2,7kg

Gwarancja - 12 miesięcy producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!