Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne uderzenia podczas ostrego ruszania


ziolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie od dziś mam już ten problem, czasem podczas próby ostrego ruszenia słychać takie dziwne uderzenia jakby któraś poduszka silnika była urwana. Górną prawą kupiłem nówkę no i oczywiście oryginał olejowy SASIC-a. Łącznik skrzyni biegów też mam nowy i też dobry. Pozostała jedynie ta poduszka:

 

poduszkaot9.jpg

 

czy może być już na tyle wypracowana czy mogła się już urwać?

 

Zwracam się głównie do osób które mają silnik 2.0 8V ponieważ mają tak samo zawieszony silnik. Pozdrawiam

 

A tak wyglądają elementy które już wymieniłem:

 

lacznikbn7.jpg

gorazo6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miekka zawiecha dająca komfort a konkretnie te stuki to ruch koła tzn wahacza w przód i tył podczas mocnego buta. Przypuszczam, że w tym momencie koło cżęsiowo mieli (zrywa przyczepność). Kup twardsze (możesz nawet rajdowe poliuretanowe) silenblocki kupić i wymieniać. Gdybyś widział co się dzieje z tylnym zawieszeniem przedniego wahacza i/lub stabilizatora podczas takiego ruszania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ale nie wydaje mi się że te stuki były by wtedy tak głośne! Tym bardziej że wcześniej nie występowały a silentblocki na wahaczach też niedawno wymieniałem na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to na pewno nie przeguby. To nie jest taki dźwięk metaliczny tylko tak jakby właśnie urwana poduszka, i jej gumowy kawałek stukał o ramę. Najlepiej byłoby ruszyć ostro z otwartą maską i żeby ktoś patrzył co się dzieje wtedy ale to niebezpieczne. Dodam że nie zawsze słyszę ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki przypadek. jeśli wymieniłeś poduszkę (łącznik skrzyni biegów) to może być przyczyna- mianowicie łącznik ma tulejkę przez którą przechodzi śruba mocująca tą poduszkę. u mnie po wymianie tej poduszki zaczęło tak stukać. okazało się że tuleja w poduszce miała większą średnicę niż śruba - po założeniu tulejki na śrubę problem znikł. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrkol sprawdzę to o czym mówisz. Dzwoniłem też dziś do ojca do niemiec i powiedział że skoro wymieniłem już 2 poduszki to przyszedł czas na trzecią :) powiedział że guma może być już stara i wypracowana i że lewa półoś wprawia ją w wibracje. Jutro wyjeżdżam więc tego nie zrobię ale w czwartek wymienię i zobaczymy jaki będzie efekt.

 

[ Dodano: 2007-08-18, 16:51 ]

Było tak jak mówił ojciec. Wymieniłem tą małą poduszkę przy skrzyni biegów i teraz jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Pisałem już kiedyś o występujących stukach w mojej Megi: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2966 Niestety stuki te powróciły. Już sam nie wiem co mam z tym zrobić. Zwracam się tu do BRONIUS'a. Ty masz ten sam silnik co ja i na tych samych poduszkach. Czy u Ciebie nie ma czegoś takiego? Czy spokojnie możesz sobie przypalić kapcia i nic się nie dzieje? Nie ma żadnych stuków?

[ziolo pisząc ten post sam na siebie wystawiłeś wyrok, tematy scaliłem i żeby to było ostatni raz] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prościej pw było napisać ;)

 

Temat poduszek pod silnik i skrzynie już przerobiłem. Też coś mi stukało to zmieniłem wszystkie 3 poduszki (2 silnik i 1 skrzynia). Niestety stuki nie ustały, ale zmieniły ton. W związku z tym drugi raz wymieniłem poduszkę górną silnika (po 2000km) - stuki ustały. Dodatkowo w miedzy czasie poprawiłem mocowanie wydechu bo też pukało oraz wspawałem nowy łącznik elastyczny wydechu (też pukał) Póki co jest cicho

 

Jak przypalam kapcia jadąc samemu to mi fotel pasażera stuka, ale to niebawem poprawię :-P

 

Tak to jest z tymi poduszkami jeśli nie wymienia się od razu wszystkich trzech :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech to na pewno nie jest ponieważ gdy to słyszę to czuć takie dziwne telepotanie całym autem a drążek od zmany biegów dosłownie wariuje! Uderzenia są strasznie głośne i nieprzyjemne! Wtedy od razu ściągam nogę z gazu lub wciskam sprzęgło. A co do sprzęgła. Czy mogła by to być jego wina? Gdyby było na przykład już przytarte i nie przenosiło całej mocy na koła? Mogło by się tak dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to własnie mi nie szarpie tylko mam takie odczucie jakby podskakiwało koło lub silnik.

A gdyby tak właśnie tam gdzie jest ta poduszka z prawej strony przymocować to jakoś bardziej na stałe i spróbować przypalić kapcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!