Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to pech


graceb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy więc proszę io wyrozumiałość i tolerancję.

Moje autko to Megi II Grandour 2007 rok z przebiegiem 250 km. Dzisiaj po czterogodzinnym postoju wsiadam do samochodu uruchamiam z guzika i nagle obrotomierz wskakuje na 3000 obrotów i tak trzyma. Wiec z powrotem guzik wyłączam autko i ponowna próba uruchomienia samochodu. Niestety juz nie mogłem go uruchomić rozrusznik kręci ale nie odpala. I po kilku kolejnych nieudanychj próbach telefon do ASSISTANS i autko ląduje w serwisie. Czy to coś poważnego i czy to normalne by nowy samochód po 3 dniach użytkowania już nawalał. Może taki pechowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graceb, jak masz nowy samochód to polecam trzymać wszelakie papierki z ASO (wszystkiego wymagaj na piśmie i chowaj to do specjalnej szuflady w domku).

Idealnych aut niestety nie ma, ale zacytuję mojego znajomego, który po Mercedesach od 8 lat jeździ renault:

Ponownie kupiłem trafica (wcześniejszego lawetował 2 razy w okresie gwarancji), ponieważ najlepszy wróg to znany wróg.

Teraz jak zajeżdża nawet do ASO na zmianę płynów itp to mechanicy chowają się po kątach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się w obecnych czasach w samochodzie jest tyle samo elektroniki jak w samolocie. Niestety na naszą niekorzyść gdy coś się popsuję bo dużo kosztuje naprawa (gdy nie ma się już aktualnej gwarancji), ale jak nam ta elektronika pomaga w życiu normalnie paradoks :) A co do tego zdarzenia z pewnością to jest pech i może pechowy egzemplarz ale wydaje mi się, że jakaś część była felerna bo w dzisiejszych czasach nikt nie może sobie pozwolić na pomyłki w dobie takiej konkurencji na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze , że przeraża mnie ilość elektroniki i bezradność właścicieli nowych Sceniców. Czym więcej czytm tym bardziej sie przekonuje do odejscia od nowszych Renaultów. Choć człek od którego kupiłem Scenica I a planuje od niego odkupić Scenica II po za problemami z regulacją skrzyni (zmiany biegów) nie marudzi na niego. Sam nie wiem. Ale coś, jakośdużo problemó z hand free , czujnikami, EGRami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w ASO. Uprzejmy pan podłączył komputer do autka i wyszło, że wysiadła kontrolka (czujnik) temperatury jakiegoś płynu. W danym momencie komputer odczytywał temperaturę -33 C. Usterka ma być usunięta do jutra. Dam znać jak by co.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-08-14, 16:50 ]

Dzisiaj otrzymałem smutną wiadomość a mianowicie części nie ma w kraju i ściągają ją z Francji. Będzie dopiero w czwartek. Ale pan z ASO powiedział, że bedzie autko zastępcze. Po 1,5 godz. telefon, że na dole pod domem stoi auto. Schodzę, patrzę a tu stoi Ford Fokus kilka podpisów i już nim jeżdżę. W środku wygląd niezły, ale jakie w czasie jazdy głośąne. I to nie że słychać silnik tylko każdy najechany kamień, jakaś dziurka, zapadlina to wszystko dudni w samochodzie. Co do Forda to rocznik 2007, silnik 1,6, przebieg 2700 km. Czyli nówka

To się nazywa załatwienie auta zastępczego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) , a co do samego Forda : jeżeli komfort oceniasz wyjsciowo na podstawie Twojego francuza to raczej mało które auto mu dorówna. Mi osobiście zestrojenia zawieszenia w niemieckich autach bardzo odpowiadają nawet kosztem troche gorszego resorowania. Jeżeli ten zastępczy Ford nie jest zamordowany to masz okazje poznać pierwowzór jednego z najlepszych rozwiązań zawieszeń w Europie ale i na świecie. Podpatrywany i naśladowany przez wiele innych marek. Spróbuj tego Fokusika po zakrętach a sie zdziwisz. Co prawda zaśniesz z powodu silnika (1,6 w ciężkiej budzie) ale zawiecha nadrobi. Podpowiedź, podczas ostrej zabawy Fokusem nie ściągaj w ciasnym łuku nogi z gazu ;-), miłej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, nie jest tak zle z tym silnikiem. Ja mam Focusa 99 z silnikiem 1.6 16v, dodam ze kombi, wiec jeszcze ciezsza buda - da sie jezdzic :) A co do zawieszenia, to zgadzam sie z Toba w 100% - ono poprostu nie ma sobie rownych w swojej klasie, a nawet smiem zaryzykowac stwierdzenie ze w klasie wyzej tez ciezko znalezc cos rownie dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus a w zasadzie Ford od dawna był kreatorem zawiechy. Pierwszy próbował podrabiać Adam Opel w Vectrze B i dlatego tyyyyle kosztowała a i tak zawieche nie dopracowali. W sumie masz racje 1,6 16V daje rade ale skrzynia ma zdecydowanie za długie przełożenia do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!