Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozmiar głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki jest rozmiar fabrycznych głośników w Scenicu II? 13cm z przodu i z tyłu?

Jak dużo jest tam miejsca? 16cm wejdzie bez cięcia? Jakie głośniki dobrać na głębokość? Raczej płaskie czy obojętne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica 13cm wszystkich głośników. 16cm nie wejdzie bez kombinacji - dość dużych kombinacji. Jak zdejmiesz osłonkę na głośnik i wyjmiesz głośnik to zobaczysz że wewnątrz jest taki daszek (żeby nie padało na głośnik). Trzeba go odpowiednio wymodelować bo jednak szkoda głośnika.

Ja zamontowałem głośniki Hertz'a 13cm wraz z wysokotonowymi. Gra to SUPER !

Jeszcze muszę zmienić tył na 13cm Hertz'e i będzie bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatiEK, są tam tweetery, ale dopiero się przekonałem jakie są jak zamontowałem Hertz'e - efekt piorunujący. W tej chwili mam jeszcze z tyłu oryginalne głośniki i w porównaniu z przodem grają tak jakby były przegrzane. Zresztą magnes głośnika oryginalnego do Hertz'a jest chyba 5 razy mniejszy :-D

Do wymiany tweeterów przyda ci się dremel. Po wyjęciu oryginalnych tweetarów wyciąłem właściwy głośnik w taki sposób iż została mi obudowa plastikowa w której otwór tak dopasowałem aby tweeter Hertz'a tam wszedł. Całośc poskładałem tak iż z zewnątrz są oryginalne zaślepki, różnica jest jedynie w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten zestaw (aukcja jest losowo wybrana):

http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk-130-s...1552619042.html

do tyłu zamierzam zakupić takie:

http://allegro.pl/hertz-dcx-130-nowy-zesta...1557014367.html

 

Oczywiście 160 zagrają lepiej, ale czy ich moc (basy) nie zmusi cię do wygłuszenia wnętrza drzwi ? To dodakowe koszty i problemy nie wspominając o problematycznym montażu. Wszystko zależy jakie efekt chcesz uzyskać i jak głośno (i jak często) słuchasz muzyki w aucie. Nie jestem audiofilem, ale wydaje mi się iż po pewnego poziomu natężenia dźwięki różnice pomiędzy 130 a 160 są pomijalne. Oczywiście ważnym jest radio które ma zasilić te głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Alpina 4 letni model który kupiłem za 500zł wtedy więc nie jest to jakiś wysoki model. Ot po prostu klasa popularna. Z tego co słyszałem to fabryczne radio jest dość dobre a z moich doświadczeń to naprawdę różnica pomiędzy fabrycznymi głośnikami a tymi Hertz'ami jest KOLOSALNA choć zanim je usłyszałem to mówiłem iż po co wymieniać głośniki skoro fabryczne grają dobrze.

Edytowane przez kipi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam - ja zamontowałem Hertz DSK 130 na przód z tyłu mam DCX 130 - radio fabryczne TunerList. No ja taki zachwycony nie jestem. Fabryczne głośniki zwłaszcza przednie dają o wiele bardziej głeboki bas. Niestety tylny prawy głośnik miałem uszkodzony i to zmusiło mnie do wymiany. Obyło się bez jakiegokolwiek cięcia w drzwiach - jedyne co to musiałem zdjąć to gumowe osłony magnesów z głośników i dałem tulejkę plastikową, żeby zdystansować głośnik w górnej części. Oczywiście trzeba usunąć po 2 zaczepy w głośniku żeby pewniej i głębiej wszedł. Maskownice mam oryginalne z auta - to było podstawowe założenie. Do kompletu dokupiłem zmieniarkę cyfrową - głównie zależało mi na tym, żeby zapomnieć o wyciąganiu panelu z radia. W poprzednim aucie miałem JVC KD-AVX44 i do tego komplet Helixów 16,5" razem z tubą i wzmacniaczem więc subiektywnie porównując to co mam obecnie to można rzec, że "to nie gra". Ale cóż to zamierzona kastracja. Natomiast niepocieszony jestem z tego basu w tych Hertz`ah i chyba lepszą decyzją byłaby wymiana tylko głośników z tyłu na jakieś tańsze bo niestety chyba z TunerList to za wiele się nie wyciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczo czy z przodu weszły ci te głośniki w całości do boczku ? Ja nie miałem basu dopóki termicznie nie podgiąłem osłony wewnątrz boczku. Głośnik Hertz'ow jest większy niż oryginalnych głośników a bez jej podgięcia nie ma komory rezonansowej i basów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie montowałem je "na szybko" - w weekend spróbuję powypalać te osłony - rozumiem, że wystarczy standardowa opalarka? Bo faktycznie nie przylega pierścień ściśle.

 

Dodano: 08 mar 2012 - 22:33

Popełniłem mały tutorial jak wymienić głośniki w Scenic II PH1 na komplet Hertz DSK130/DCX130.

 

Na początek najważniejsze narzędzie - Torx nr CR-VT20 - polecam w wersji "bit" + odpowiedni do obsadzenia śrubokręt. To podstawowy gwint w Scenic II jak zauważyłem jeśli chodzi o dokręcanie plastików więc przyda się na zapas:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231214__01.jpg

 

A to niezbędny zestaw narzędzi - czyli torx, śrubokręt płaski do zdejmowania osłony głośnika, opalarka do modyfikacji "daszków" w drzwiach, młotek - a w zasadzie jego trzon do modelowania "daszka", taśma-pianka - do "uszczelnienia" głośnika - ja kupiłem 3M w Castoramie:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231251__02.jpg

 

No dodatkowo w celu uproszczenia instalacji należy zaopatrzyć się w złącze ZAN - żeby nie ciąć oryginalnych kabli. Ew. końcówki można zarobić tak jak ja konektorami - albo lutować - jak kto woli:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231275__03.jpg

 

 

Ja ściągnąłem pomarańczowe osłony magnesów z Hertz`ów - Scenic II ma "daszki", więc bezpośrednio nie pada nam deszcz na tą część - upraszcza to moim zdaniem instalację. Dodatkowo pozbyłem się obcinając kombinerkami 2 zbędne uszy montażowe co nawet widać na foto. Teraz robimy izolację głośnika z pianki samoprzylepnej (dla wszystkich czterech rzecz jasna):

 

thumb_hosting_zdjec_1372231292__04.jpg

thumb_hosting_zdjec_1372231309__05.jpg

 

Wyciągamy kabel jak najniżej przed opalaniem:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231327__06.jpg

 

Tu już opalony "daszek" i wisząca zwrotnica głośnika basowego. Przy opalaniu trzonem młotka wypychamy "daszek" w stronę zewnętrzną drzwi.

 

thumb_hosting_zdjec_1372231342__07.jpg

 

Zwrotnicę schowałem do przedniej części drzwi:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231360__08.jpg

 

Trzeba się w miarę spieszyć póki plastik jest gorący i wtedy głośnik sam wymodeluje sobie "gniazdko". Tak wygląda efekt końcowy w głośnikach przednich:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231383__09.jpg

 

Dla głośników tylnych robimy to dokładnie tak samo. Oczywiście maskownice oryginalne pasują jak ulał :mrgreen:

 

Zostawiłem sobie tweetery fabryczne - jeśli przyjdzie mi kaprys to je wymienię i dołączę do opisu.

 

Rzeczywiście kolega Kipi ma rację - bas powrócił. Dodatkowo ciekawostka, że CD gra o wiele gorzej niż zmieniarka cyfrowa - którą dziś też zainstalowałem - ale to inna bajka :mrgreen:

 

W każdym razie jestem w końcu zadowolony - co prawda to nie jest jak z tubą, ale taki kompromis mi pasuje.

Edytowane przez Leczoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery wymień jak najszybciej wtedy poczujesz wiatr we włosach :lol: Syczki Hertz'a są duuużo lepsze niż fabryczne, tak jak porównanie drzwiowych fabrycznych do drzwiowych Hertza. Podpowiem ci jak wymienić tweetery. Oryginalne tweetery mają nieregularny kształt i zatrzaskują się otworze w kokpicie. Wyjmij oryginalne tweetery i weź do ręki tweeter Hertz'a i porównaj je. Jak się przypatrzysz to wystarczy przy pomocy dremelka w fabrycznych wyciąć okrągły otwór tak aby wszedł w niego tweeter Hertz'a a następnie całość zatrzaskujesz w kokpicie i zakrywasz oryginalną maskownicą Scenic'a. Z zewnątrz nic nie widać a słychać je bardzo wyraźnie. Jest z tym zabawy na jakieś pół godzinki ale warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy mam pytanie, zwrotnice do syczków też mam umieścić w drzwiach ? i jak te syczki wymontować

 

Dodano: 08 cze 2012 - 23:57

Założyłem te hertze dsk 130 w przód, wydłużyłem ten daszek, i też nie jestem zadowolony, prawie nie słyszę basu (radio mam oryginalne).

Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić podmianki wooferów oryginalnych co siedziały z przodu i włożyć ich na tył. hmmm

 

Dodano: 27 cze 2012 - 09:49

co się okazało w ukrytych ustawieniach miałem ukrytą opcję "bas" ;) jak zjechałem treble na 0, to gra super a te syczki to tak biją po uszach, że ciężko wysiedzieć, z tyłu założyłem sobie jednego woofera od strony kierowcy. to wszystko zaczyna mieć sens, ;) tak napierdziela żę chyba chcąc nie chcąc będę musiał drzwi wygłuszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!