Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

W czasie jazdy gaśnie, poźniej znów odpala.


qunciq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Krew mnie zalewa z Megane I 1,6 ;/ Po krótce opisze problem.

 

Listopad 2010

Przebieg ok. 199 000 km. Meganka zgasła i nie chciała odpalić. Po jakiś dwóch tygodniach odpaliła. Nie wiele wiadomo było na temat co i dlaczego. Więc przyjechała do mnie na "badania". I pech chce, że działa.

 

Marzec 2011

Przebieg ok. 203 500 km. Meganka po wielu kilometrach jazdy zgasła i nie chciała odpalić. Tego dnia miała na koncie 250 km i nagle zgasła. Już zapomniałem o problemach ale wróciły. Szybka diagnostyka. Pompy paliwa nie słychać wcale imo wygląda że działa dobrze. Rozbrojenie immo PINem nic nie daje. Po 15 minutach odpala i jeździ. Wizyta u mechanika konsultacja pada na pompę paliwa. Wymiana na używkę z anglika.

 

Kwiecień 2011

Przebieg ok. 204 300 km. Dziś rano znów zgasła pompy nie słychać. Postała z godzinkę i znów zapaliła.

 

Co to może być? Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mialem podobna sytuacje... moze nie z megane,

ale w oplu vectra.

Potrafil zgasnac np na swiatlach i nie odpalic.

Po kikunastu min znow dzialal normalnie.

Raz po trasie okolo 200km jak wylaczylem to nie chcial odpalic.

Po ostygnieciu kilkanascie min zadzialal.

Szukalem rozwiazania i nic nie pomagalo.

W koncu jeden magik sie znalazl, jak opowiedzialem objawy to stwierdzil,

ze to modul... mial racje. To mozna jakos pomierzyc czy jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kończy się Tobie przekaźnik pompy paliwa. Jak masz możliwość (czytaj posiadasz chociaż minimalne zdolności majsterkowicza), to rozbierz przekaźnik i sprawdź kondycję styków.

Możliwe jest również, że styki przekaźnika w gnieździe są zaśniedziałe. Należy je przeczyścić i potraktować sprayem kontaktowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze mam nadzieje ze to ten przekaźnik jest... Bo na niego tez padło podejrzenie po pierwszych razach. Ale dzisiaj jak będzie czas to to sprawdzę. Także czekajcie na diagnostykę. Może się przyda dla potomnych :-D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Mam taki sam problem auto podczas jazdy gaśnie po próbie odpalenia nie słychać pompy paliwowej. Odpięcie złącza od komputera i ponowne podłączenie czasami pomaga, słychać pompę i auto odpala. Czy to możliwe że przekaźnik wyłącza zapłon? Dodam, że mam lpg dzieje się tak też na benzynie. Czasami po odłączeniu i ponownym podłączeniu kompa też nie odpala, ale jak postoi dzień lub dwa odpala od kopa. Proszę o pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!