Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.6RT Classic 1998 umarla i nie chce powstac...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wszystko bylo w porzadku, Meganka chulala az pewnego dnia nie chciala odpalic. Pomoc drogowa stwierdzila ze nie ma komunikacji z komputerem i uszkodzony jest czujnik rozrzadu. Komputer kupilem uzywany z obejsciem immobilizera, czujnik walu wymienilem i.... nadal nic, nie chce odpalic. Akumulator naladowany na 100%, rozrusznik sprawny, swiece iskrza az milo, pompa paliwowa dziala, cisnienie w przewodach jest, ale swiece suche, paliwo nie wychodzi z wtryskiwaczy. Rozumiem, ze jakby sie zapchal to jeden ale 4 na raz?

 

Teraz pytanie, czy jak wstawiam nowy komputer to musi byc on zaprogramowany na konkretny samochod? Bo "nowy" jest identyczny jak stary (ten sam numer S71150203), a sprzedajacy zapewnial mnbie ze wystarczy go wstawic i wszystko bedzie grac...

 

Ktos ma jakies pomysly? Bo mi sie juz wyczerpaly....

 

Z gory dziekuje za wszelka pomoc,

 

Pozdrawiam,

Waldzias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

No identycznym jesli chodzi o pojemnosc i model silnika... (K7M o ile dobrze pamietam)

 

W autoryzowanym serwisie powiedzieli mi ze musze kupic u nich nowy i oni go zaprogramuja, bo taki komputer mozna zaprogramowac tylko raz...

 

Cena to ok. 3000 zl.... :)

 

Proszę nie cytować poprzedzajacego posta w całości, co jest naruszeniem regulaminu - Lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich.

Najlepiej jakbyś mógł sprawdzić działanie ECU w innym działającym samochodzie. Poszukaj może (np na Allegro) zakładu naprawiającego komputery samochodowe. Napewno go zaprogramują. Problemem jest jednak, że nie wiesz czy to wina ECU czy czegoś innego.

Czy podczas próby odpalenia silnika, ECU wysyła impulsy na wtryskiwacze? Podaj całe oznaczenie silnika i wersję wyposażenia samochodu (np. u mnie BA0V) to zamieszczę na FTPie dokładna rozpiskę złącza tego ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!