Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika i problem ze sprzęgłem


marcint2525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem właśnie po wymianie silnika w moim megane scenic (rok 1996).

Poprzedni silnik niestety padł (zabrakło oleju w silniku i niestety w głowie tez :-D )

A więc tak według numeru VIN i stanu faktycznego zamontowany był silnik F8Q 1.9TD, na allegro trafiłem silnik F8Q 1.9D, jak się później okazało szczęście w nieszczęściu, silnik nie bardzo był taki sam. Bo o ile większość osprzętu pasowała to okazało się że w zabitym silniku nie działało turbo.

A, że głowica się różniła postanowiłem zostać przy zwykłym diselu.

Musiałem się trochę namęczyć jak na razie tylko z wydechem i mocowaniem alternatora (trochę opuszczona pompa).

Po wymontowaniu martwego silnika na bloku od tylnej strony znalazłem jeszcze oznaczenie (w odlewie bloku) F8T.

 

Skrzynia popasowała, silnik odpalił po odpowietrzeniu z "pierwszego strzału".

Jednak sprzęgło nie działa. Pedał sprzęgła jest miękki, przy odpalonym silniku nie można włożyć żadnego biegu, przy zgaszonym biegi wchodzą prawidłowo.

Łapa wysprzeglika ma około 2cm luzu do cycka z jakiegoś tworzywa (chyba teflonowe coś).

Koło zamachowe z na pierwszy rzut oka wyglądało identycznie, tarcza dociskowa dobra, łożysko sprawne (czasem popiskiwało na luzie).

Poradzi ktoś co mogłem zrobić źle, gdzie mogłem się pomylić. Jest jakiś w miarę szybki sposób na wyciągnięcie skrzyni bez wyciągania silnika?

Z góry serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!