Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup scenica, południowa wielkopolska, proszę o opinie.


tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowy i bardzo chciałbym kupić scenica 1 ph2 (dla pewności po liftingu).

Z racji że ostatnio nie mam za wiele czasu szukam czegoś w pobliżu żeby oszczędzić czas dalekich wypadach, po to tylko aby przekonać się że nie było warto.

Interesują więc mnie oferty z okolic Ostrowa Wlkp.

 

To co udało mi się znaleźć:

pierwszy

fajny jedynie przebieg wydaje się dziwnie niski, no trochę cena jak na navi i stoi od zimy

drugi

też stoi od zimy, cena chyba bardziej wiarygodna

trzeci

wiem, że ma wgniotkę i jest do płat , na lewych tylnych drzwiach ma jakby 2 bonus dziury przy zatrzasku zamka , to normalne?

czwarty

chyba trochę picowany na sprzedaż

 

Bardzo proszą o pinie, który byłby najlepszy - czyli najbardziej wiarygodny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak stoi od zimy, to na pewno "na żywo" ma coś, co go dyskwalifikuje, bo by tyle nie stał...

2. jak dla mnie, to też :-D (choć przebieg też wątpliwy) ale zawsze to już zarejestrowany w PL

3. też stoi od zimy... te "dziurki" to zabezpieczenie przed dziećmi chyba jest :-D

4. no jak dla mnie to taki neutralny, mógłby być, jakby inne nie wypaliły.

 

Dobrze jest pośledzić ogłoszenia dłużej, to zobaczysz, które "okazje" stoją dłużej:)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem linki ,

Drugi też stoi od zimy.

Na zdjęciach nie ma się za bardzo czego przyczepić, może dlatego że tak są zrobione.

Czy 10 - niecałe 11 to rozsądna cena za scenica 1999-2000 ?

 

@kbarann niestety nie zmieszczę się w budżecie ale dzięki za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 / Kolego tomii, dolicz do rejestracji 500zł za recykling przy rejestracji, nie spotkałem się z autem ... popłacony przygotowany do rejestracji... który miałby opłacony recykling. Zderzak przedni źle spasowany z prawym błotnikiem, widać to wyraźnie na zdjęciu od "czoła", również w porównaniu z dołem maski. Kilosy... nie całe 100 000, a czołgiem jeździł na zakupy bo Scenikiem do kościoła, ciekawe gdzie? bo nie wiadomo czy nie we włoszech. Lewy reflektor zgubił naklejkę.

2 / przedni również przyczepił się jakiejś zaspy, jakieś dziwne to radio ma, jakieś wielkie, nie dopasowane, a skąd wziął taką zniszczoną kierownicę, skoro tylko 107tyś.km.

3 / mógłby się zastanowić, czy w końcu opłacił go czy nie :-D , bo w opisie że opłacił, a w cechówce, że nieopłacony. Tych wgniotek, zadrapań jest więcej, nawet tzw. zygę tylnego lewego błotnika zjechali zbytnio przy polerce fareklą, aż do podkładu, no chyba że ubrudzili czymś białym. Zderzak tylny też ma jakieś zadrapania, po prawej nad profilem a po lewej pod profilem. Może się czepiam, ale narożniki z tyłu też chyba były wymieniane.

4 / Również nie opłacony (cena łączna porównywalna do auta od kbaran, przebieg nicy nie duży, ale ja bym mu dodał jakieś 100 000km, zobacz, wygłuszenie przegrody komory silnika a kabina, jak zniszczona, złuszczona, to nie dzieje się ot tak, albo ktoś tam często grzebał, albo silnik przegrzany został, albo zjechali myjąc Karcherem. Tylne szyby na korbę, fajna rzecz z szybą tylnej klapy, nie widzę naklejek znamionowych na bokach reflektorów. Klapka wlewu paliwa zamontowana zbyt głęboko, niedoregulowali. Auto podczas sesji zdjęciowej było przestawiane, albo gość zrobił to celowo, auto ma prosto koła, a na innych zdjęciach kiera skręcona, możliwe, że nie zdołali usunąć wszystkich błędów i bał się, że coś mrugnie serwisówka.

 

ps. lubię się czepiać, ale po to jest forum, żeby podsunąć podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kupowanie to mam 2 pytania.

Kiedy powinna się zapalać kontrolka paliwa-wiele razy widziałem że wskazówka była najniżej jak tylko można a kontrolka paliwa się nie świeciła, czy to normalne?

Czy przebieg który podają w aso na podstawie nr vin jest pewny czy może być podrobiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wygląda całkiem ciekawie i jest godny obejrzenia.

Drugiemu trzeba pomnożyć przebieg przez 2.

Trzeci ogłoszenie wygasło.

Czwarty też warty obejrzenia.

Dolicz do niezarejestrowanych aut około 1000 zł opłat i co najmniej 2 dni w urzędach.

Do ceny zakupu dolicz też 1000-1500 zł na "pakiet startowy" (bieżące naprawy np. rozrząd etc.).

Nie zawsze pozornie tania oferta wychodzi najtaniej w ogólnym rozrachunku.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rezerwa zaczyna się świecić gdy wskazówka zejdzie do pierwszej białej kreski.

 

Gdybyś był zainteresowany, mam do sprzedania scenica z 2000roku, 1,9DCI za 13000 - zarejestrowany, ubezpieczony, z przeglądem, po wymianie rozrządu, oleju, filtrów etc. Jest to mój prywatny samochód, nie specjalnie ściągany na handel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przebieg pewny po danych z ASO?

Ostatnio pisałem o przykładzie gdzie w ASO była w historii zanotowana zmiana licznika w aucie kiedy miał przebieg 20tys. Logiczne więc, że na nowym liczniku brakowało tych 20

Myślę, że na 100% to nigdy nie wiesz. Ale ja to widzę tak: słuchając sprzedawcy masz np 60% szans że podaje Ci właściwy przebieg, przy danych z ASO pewność wzrasta do 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!